Czy powinienem kupić przejściówkę mini DisplayPort na DVI lub HDMI na DVI?


12

Kupiłem nową Retinę MacBook Pro z wyjściem HDMI i dwoma portami Thunderbolt. Mam zewnętrzny monitor, którego używałem, który ma wejście DVI. Czy powinienem kupić przejściówkę Thunderbolt / mini DisplayPort na DVI lub przejściówkę HDMI na DVI? Prawdopodobnie adapter HDMI byłby tańszy, ponieważ nie musiałbym kupować Apple. Czy istnieje powód, aby zamiast tego wybrać mini DisplayPort? Pamiętam, że czytałem, że DVI i HDMI są takie same, jeśli chodzi o jakość wideo. Doceniane są również wszelkie inne wskazówki lub zalecenia w tym obszarze. Myślę, że jednym z powodów może być to, że znajdują się po przeciwnych stronach komputera, więc mogłem wybrać ten, który jest po stronie, którą planuję umieścić monitor.

I tak, wiem, że mój stary wyświetlacz będzie wyglądał jak bzdura obok wyświetlacza siatkówki.


zdobądź tańszy - oba porty dostarczą ten sam sygnał do twojego monitora
Jason

Kupiłem oba i miałem problem z moim MacBookiem Pro (nie siatkówką, to było zanim kupiłem siatkówkę), który podniósł adapter DVI. Nie jestem pewien, czy jabłko rozwiązało problem, ale wiem, że kiedy miałem problem, był już od jakiegoś czasu. Wybrałbym adapter HDMI-DVI, nawet jeśli może być nieco droższy, w zależności od tego, gdzie go kupisz.
John Davis,

Odpowiedzi:


6

Ponadto nie zapominaj, że Thunderbolt naprawdę oznacza mini DisplayPort, w którym rozważane są karty wideo. Ponieważ wymagane jest połączenie DVI dla twojego zewnętrznego wyświetlacza, zdobądź coś, co zakończy się połączeniem DVI. Ponadto nie zapomnij rozejrzeć się za adapterami, miejsca takie jak MonoPrice mogą pomóc Ci zaoszczędzić pakiet na adapterach i kablach w porównaniu do cen detalicznych.

Rozwiązania:

  1. Przejściówka z Mini DisplayPort na DVI (od MonoPrice )

  2. Adapter HDMI na DVI (od MonoPrice )


Ładny. Zdecydowanie kupuję markową markę. Kabel Apple kosztuje 30 USD i jest gówniany (zawsze mam problemy ze złączami wychodzącymi z tych rzeczy). Te kable kosztują 6-7 USD i nie wyglądają, jakby miały z tym problem.
asmeurer

4

Należy zauważyć, że adapter nie jest nawet potrzebny, zazwyczaj dodają luzem, ponieważ jest to urządzenie potrzebne oprócz kabla. Powinieneś rozważyć kabel HDMI do DVI (bardzo powszechny, prosty, tani), który ma tylko te 2 złącza i nie wymaga dodatkowej masy w postaci adaptera (wideo hdmi jest kompatybilne sprzętowo z dvi, złącze jest po prostu inne ).


Wydaje się niewyraźne rozróżnienie między krótkimi kablami a długimi przejściówkami. Będę pamiętać, aby wyszukać oba.
asmeurer


Och, chyba jest oczywista różnica między adapterem a kablem: adapter ma żeński koniec DVI, a kabel ma męski koniec.
asmeurer

1

Alternatywą jest użycie portu HDMI Retina MacBooka Pro i użycie kabla HDMI na DVI lub HDMI na HDMI z adapterem HDMI / DVI.


0

Właśnie zauważyłem, ile zewnętrznych wyświetlaczy mogę zasilać 15-calowym komputerem MacBook Pro Retina? Tak naprawdę mam dwa wyświetlacze, których mogę używać, więc myślę, że to, co zrobię, to otrzymam jeden (ponieważ porty znajdują się po przeciwnych stronach komputera). Dziękujemy wszystkim za porady tutaj.


1
Jako kontynuację użyłem zarówno HDMI, jak i Thunderbolt, a HDMI jest znacznie bardziej niezawodny. Problem, który zgłosiłem na apple.stackexchange.com/questions/65359/…, występuje tylko w przypadku moich wyświetlaczy Thunderbolt, nawet jeśli mam tylko jeden podłączony. Wyświetlacz HDMI nigdy nie ma tego problemu.
asmeurer

0

Wybrałbym HDMI; kiedy podłączam zewnętrzny monitor do portu Thunderbolt w siatkówce MacBooka Pro, tracę sygnał WiFi. Nie mam takich problemów podczas korzystania z HDMI.

Zagadnienie zostało omówione tutaj https://discussions.apple.com/message/19380075


1
Jeśli masz inne pytanie, możesz je zadać za pomocą przycisku Zadaj pytanie w prawym górnym rogu.
Daniel

Jak zauważyłem w mojej odpowiedzi, używam wszystkich trzech i nigdy nie miałem problemów z siecią Wi-Fi.
asmeurer

Nie rozumiem, jak Thunderbolt i WiFi powinny być powiązane.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.