Szerokość linii podziału widoku kolumny w Finderze


12

Używam lwa Mac OS X. W Finderze używam widoku kolumny. Wiem, jak ustawić szerokość, ale cienka linia używana do przeciągania kolumn nagle stała się grubsza i bardzo widoczna.

Wiem, że to nie jest duży problem, ale nie wiem, jak to się stało i nie wiem, jak to zmienić.

Mam nadzieję, że wiesz, co mam na myśli i jak przywrócić domyślne ustawienia.


1
Czy to tylko ścieżka pasków przewijania, czy zmieniłeś ustawienie wyświetlania pasków przewijania w Preferencjach systemowych? Jeśli nie, możesz opublikować zrzut ekranu?
Lri

2
Jest to cienka linia przeciągana w celu dostosowania szerokości. Właśnie sprawdziłem preferencje systemowe i naprawiłem to! Nacisnąłem -> Preferencje systemowe -> wygląd -> pokaż paski przewijania: podczas przewijania. Nagle zmieniło to wygląd linii kolumn. Dziękuję za komentarz, naprawiłem go teraz.
Erwin

Odpowiedzi:


8

Musisz mieć podłączoną mysz. W System Preferences > Generalsekcji „Pokaż paski przewijania” dostępne są trzy opcje:

  • Automatycznie oparty na myszy lub gładziku
  • Podczas przewijania
  • Zawsze

Każdy działa inaczej.

Automatically...z podłączoną myszą pokażą paski przewijania. Gdy jesteś na gładziku, paski przewijania będą ukryte, dopóki nie przewiniesz. To jest ustawienie domyślne.

When scrollingzawsze ukryje paski przewijania, chyba że przewijasz. Jeśli korzystasz z MacBooka, prawdopodobnie najbardziej przyzwyczaiłeś się do tego, więc włącz go, jeśli od czasu do czasu używasz myszy i nie znosisz wyglądu pasków przewijania. (Tak ustawiłem mój).

Always zawsze będą wyświetlać paski przewijania, więc jeśli Ci się podobają, zawsze będą dostępne dla Ciebie.

[Edycja: Właśnie zobaczyłem, że na górze była odpowiedź. Mam nadzieję, że pomoże to w szybszym znalezieniu odpowiedzi.]


0

W systemie Mac OS X 10.8 przejdź do Preferencji systemowych -> Ogólne -> Pokaż paski przewijania i wybierz „Automatycznie ...”. Prawdopodobnie ustawiłeś opcję „Zawsze”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.