Nazwa mojego komputera zmienia się po podłączeniu go do wyświetlacza Thunderbolt


9

Każdego dnia przychodzę do biura i podłączam komputer Mac do wyświetlacza Thunderbolt. Mówi, że nazwa „twój komputer” jest w użyciu i zmienia nazwę na „twój komputer-2” (lub -3 lub -4 ...). Jak mogę to zatrzymać?


Czy komputer Mac jest podłączony do sieci Ethernet za pośrednictwem wyświetlacza Thunderbolt?
Cajunluke

Tak, to Ethernet przez piorun.
chrismealy

czy nazwa „twój komputer” jest unikalna w sieci twojej pracy? tzn. czy są inne osoby z komputerami Mac, które mogą mieć tę samą nazwę komputera, czy też łączysz się za pośrednictwem drugiej sieci, takiej jak Wi-Fi?
Stu Wilson,

inna możliwość, czy podłączasz się codziennie do tego samego wyświetlacza, czy też łączysz biurko między wieloma dostępnymi wyświetlaczami Thunderbolt?
Stu Wilson,

nie, jeden laptop, jeden ekran, jedna unikalna nazwa w sieci
chrismealy

Odpowiedzi:


1

Spróbuj ustawić swoją nazwę hosta na stałe, wpisując to polecenie w terminalu:

sudo scutil --set HostName yourcomputer

Moja nazwa hosta ciągle się zmieniała, kiedy łączyłem się z siecią, ponieważ router rozgłaszał inną nazwę hosta, co naprawiło to.


W moim przypadku „ComputerName” ciągle się zmienia. Nie robi to nic więcej niż ustawienie go z preferencji systemowych. Kilka sekund później powróci do „nazwa_komputera (n)”. Jest to dziennik tego, co dzieje się dokładnie po jego zmianie.
Rnhmjoj
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.