Kopia zapasowa / przywracanie wehikułu czasu: „Dane tego użytkownika nie muszą być przesyłane”


10

Miałem więc MacBooka Pro 15 ", pod koniec 2011 roku, którego używam codziennie, odkąd dostałem go w październiku. Ustawiłem wehikuł czasu i każdego dnia po pracy przynosiłem laptopa do domu i podłączałem go do swojego czasu na dysku komputera i pozwól mu to zrobić. Od czasu do czasu korzystałem nawet z kopii zapasowych, kiedy przypadkowo (lub celowo) usunąłem trochę kodu i zdecydowałem, że chcę go jednak użyć.

W zeszłym tygodniu sprzedałem mój stary stary MacBook i kupiłem nowy MacBook Retina. Facet, któremu go sprzedawałem, chciał zachować niektóre z zainstalowanych przeze mnie aplikacji, a on nie chciał pełnego czyszczenia / przywracania, więc zrobiłem to, co robiłem wcześniej, kiedy sprzedałem komputer Mac: utwórz nowe konto użytkownika i usuń stary, skutecznie usuwając wszystkie moje dane użytkownika.

Jednak utworzyłem nowego użytkownika i usunąłem starego (i WSZYSTKIE moje dane) z podłączoną maszyną czasu .

Teraz, podczas przywracania kopii zapasowej wehikułu czasu na moim nowym laptopie, wszystkie moje dane użytkownika zniknęły. Widzę mojego użytkownika na liście użytkowników w Asystencie migracji, ale pod moją nazwą użytkownika jest napisane: „Dane tych użytkowników nie muszą być przesyłane”.

Próbowałem wybrać wszystko, co jest dostępne i przywrócić, ale wszystkie moje dane zniknęły .

Przeglądając moje pliki kopii zapasowej, widzę kopię zapasową tego laptopa ze wszystkimi różnymi datami. Mogę rozwinąć dowolną datę i przejść do opcji Użytkownicy, ale moje konto użytkownika zniknęło z każdej kopii zapasowej każdej daty.

Czy to jest oczekiwane zachowanie? Czy ktoś kiedykolwiek widział coś takiego?

Jeszcze jedna rzecz godna uwagi: miałem włączony FileVault na starym MacBooku, szyfrując mój katalog domowy. Czy jest jakieś magiczne połączenie rzeczy, które muszę zrobić, aby przywrócić z zaszyfrowanego katalogu domowego?

Dziwne jest to, że przywracanie odtworzyło mojego użytkownika i pamięta moje hasło. Ale wszystko, wszystko na koncie zostało utracone. Brelok, ustawienia poczty, wszystkie pliki i biblioteki, preferencje ... Wydaje się, że zachował tylko moje zdjęcie logowania, nazwę użytkownika i hasło.


Ponieważ właśnie kupiłeś komputer Mac - możesz zadzwonić do Apple lub odwiedzić genialny pasek, aby uzyskać pomoc w tym zakresie. Na podstawie twoich komentarzy do mojej odpowiedzi wydaje się, że istnieje głębszy problem i możesz uzyskać profesjonalną pomoc, aby upewnić się, że nie możesz odzyskać danych. Mam nadzieję, że to problem z uprawnieniami, w którym nie widzisz danych, ale jest to oczywiście przypadek, w którym rzeczy nie działają zgodnie z oczekiwaniami.
bmike

Przepraszam, że masz kłopoty. Jeśli mogę coś zasugerować na przyszłość, nie polegaj w 100% na Time Machine. Użyj SuperDuper lub Carbon Copy Cloner, aby wykonać pełną kopię zapasową codziennie lub co tydzień.
Ex2bot,

Odpowiedzi:


1

Po prostu przywróć z migawki, która jest nieco starsza niż po wyczyszczeniu. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to łatwe, możesz również usunąć foldery według czasu z kopii zapasowej.

Jeśli masz wątpliwości, możesz użyć narzędzia takiego jak BackupLoupe, aby upewnić się, że przycinasz tylko „złe” zdarzenia i dane kopii zapasowej.


Podczas przeglądania migawek żaden z nich nie ma usuniętego użytkownika. To tak, jakby wehikuł czasu zdecydował, że skoro usunąłem tego użytkownika, powinien on usunąć wszystkie dane tego użytkownika od samego początku.
AWT

Dziwne - nie tak to działa. Wehikuł czasu nie usuwa pliku, dopóki nie zostanie usunięte każde ostatnie wystąpienie pliku w każdej migawce. Bardziej prawdopodobne jest wykluczenie folderu domowego, ponieważ jedynym sposobem na usunięcie kopii zapasowej jest wejście do Time Machine i poproszenie o wyczyszczenie i usunięcie wszystkich kopii zapasowych folderu. Zawiera wiele ostrzeżeń, a także zajmuje dużo czasu, jeśli masz kilka miesięcy migawek, aby wyczyścić jeden po drugim. Nawet jeśli zabraknie Ci miejsca na dysku z kopią zapasową, TM usuwa całe migawki do wolnego miejsca, a nie części migawki.
bmike

Dlatego tak naprawdę nie rozumiem, co się stało. Zdecydowanie nie wykluczyłem dysku domowego i pomyślnie przywróciłem poszczególne pliki z mojego folderu domowego w przeszłości. Ale podczas migracji ten użytkownik ma teraz komunikat „Dane tego użytkownika nie muszą być przesyłane”, którego nigdy wcześniej nie widziałem i nie ma tam żadnych moich danych.
AWT

Ten komunikat o błędzie nie jest dobrze udokumentowany w żadnym miejscu w publicznym Internecie. Najlepiej iść do Apple, dopóki ktoś nie udokumentuje, co to naprawdę znaczy. Przepraszam, że nie mogę pomóc w tej sprawie ...
bmike

1

Time Machine nie może utworzyć kopii zapasowej użytkownika FileVault I, gdy jest on zalogowany. Zwykle oferuje kopię zapasową użytkownika po wylogowaniu, ale jeśli nigdy się nie wylogujesz, lub zawsze odrzuca ofertę, kiedy to się robi. dostaje kopię zapasową.

Jeśli TM wykonała kopię zapasową użytkownika, zrobiła to, gdy użytkownik był wylogowany. W takim przypadku utworzono kopię zapasową zasadniczo niezamontowanego obrazu dysku rzadkiego pakietu. Jeśli zalogujesz się jako inny użytkownik admin, powinieneś być w stanie przywrócić cały folder domowy. Nie mam do dyspozycji użytkownika FileVault, z którym mogę testować, ale pamiętam, że robiłem to tylko jako test i działało. Być może musiałem przywrócić folder domowy pod inną nazwą, a następnie użyć sudouprawnień mojego administratora, aby nadać mu poprawną własność i nazwę, zanim użytkownik korzystający z FV będzie mógł z niego korzystać.

Ważne jest, aby podczas przeglądania kopii zapasowej nie próbować zejść do folderu domowego użytkownika FV. Należy go przywrócić w całości lub wcale, i nie można go przywrócić na miejscu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.