Odtwarzanie płyt DVD z innych regionów


9

Kilka razy przeniosłem się na różne kontynenty (Europa -> Ameryka Północna -> Azja -> Europa) i skończyło się na stosie płyt DVD, których nie mogę teraz odtwarzać.

Rozejrzałem się za aktualizacją oprogramowania układowego mojego iMaca, ale nie wygląda na to, żeby istniał:

http://www.rpc1.com/viewtopic.php?f=12&t=49450

Ponieważ dostałem płyty DVD zgodnie z prawem, czuję, że mam prawo je odtwarzać. Moje pytanie brzmi: mam głównie całą masę płyt DVD z Ameryki Północnej. Czy moją jedyną bezpieczną opcją jest zakup dodatkowego zewnętrznego odtwarzacza DVD dla tego regionu, czy też można w ogóle znaleźć odtwarzacz DVD bez regionu (jestem teraz w Niemczech). Miałem problem ze znalezieniem.


rozwiązanie bez komputera: jeśli przyjedziesz do Nowej Zelandii, wiele naszych odtwarzaczy DVD jest wielostrefowych. IIRC nasze zasilacze są również kompatybilne z euro.
LRE,

Odpowiedzi:


10

Wierzę, że możesz użyć VLCzamiast wbudowanej DVD Playeraplikacji do odtwarzania płyt DVD.

Miałem podobny problem, ponieważ DVD Playerzawsze chciałem, żebym wybrał jeden region. Potem odkryłem, że jeśli odtwarzam DVD VLC, nie pyta mnie o ustawienia regionu i po prostu odtwarza film.


1
Tak, VLC jest właściwą drogą. Użyłem tego do wszystkich nowych komputerów Mac, które do tej pory dostałem, i nigdy nie musiałem odsuwać regionów DVD na bok, aby skonfigurować go po raz pierwszy.
XCool,

@XCool: Nie skonfigurowałem go nawet za pierwszym razem i nadal działa :)
houbysoft,

Nie pamiętam, co się stało, ale byłem kiedyś zmuszony to skonfigurować, a ja wybrałem Region 1. Ale to wszystko. :)
XCool,

Spróbuję tego!
Evert

1
W zależności od komputera Mac może to być ograniczenie oprogramowania lub oprogramowania układowego. Jeśli VLC działa, to masz szczęście i było to po prostu ograniczenie oprogramowania! Na niektórych komputerach Mac jest to wymuszone oprogramowaniem układowym i VLC nie może pomóc. W takich przypadkach czasami (ale nie zawsze) jest oprogramowanie regionalne, które możesz wypróbować, jeśli jesteś odważny.
Ken

2

VLC może nie być odpowiednim rozwiązaniem - na niektórych komputerach Mac (na przykład na moim Macu 2009 Pro), jeśli dysk nie ma pasującego kodu regionu, nie będzie obsługiwał danych do VLC lub innego oprogramowania. Jeśli masz taki napęd, jedynym rozwiązaniem będzie uzyskanie innego napędu DVD, który nie jest tak restrykcyjny. Zewnętrzny napęd superdrive, którego używam na przykład z moim Macbookiem Air, pozwala na działanie sztuczki VLC i pozwala mi zgrywać dyski spoza USA, dzięki czemu mogę konwertować je na format uniwersalny i odtwarzać je na moim odtwarzaczu DVD.

Nie znam żadnego sposobu, aby odróżnić przyjazne dyski od nieprzyjaznych, z wyjątkiem prób i błędów.

Pamiętaj, aby przejść do Preferencji systemowych, „Płyt CD i DVD” i ustawić „Po włożeniu dysku DVD wideo” na „Ignoruj” przed wypróbowaniem którejkolwiek z tych sztuczek. Jeśli jest ustawiony na „Otwórz odtwarzacz DVD”, ten program będzie za każdym razem sprawdzał region, czego nie chcesz.


0

Mam MacBooka Pro i zastosowałem rozwiązanie podobne do powyższego.

  1. Pobierz VLC .
  2. Otwórz Preferencje systemowePłyty CD i DVD .
  3. Ustaw Po włożeniu DVD wideo do VLC .
  4. Uruchom ponownie MAC, aby ustawienia zaczęły obowiązywać.

Działa jak urok (potwierdzono: wciąż najlepsza odpowiedź krok po kroku od stycznia 2015 r.). To odtwarzacz DVD podlega ograniczeniom regionalnym.

Uwaga: wideo może się nie uruchamiać automatycznie po włożeniu dysku DVD (ale VLC tak zrobi), więc możesz kliknąć „Otwórz plik”, aby go odtworzyć. Następnie gra z normalną funkcjonalnością, z tym wyjątkiem, że będziesz musiał ręcznie wybrać „pełny ekran”, jeśli chcesz.

Działa również na MacBook Air (testowany na modelu 2014 z OS X Yosemite)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.