Używanie karty SD jako pamięci zewnętrznej dla siatkówki Macbook Pro


11

Dostaję nowy wyświetlacz Retina Macbooka Pro z pamięcią flash 256 GB. Pojemność może być trochę za mała, ale powinienem być w stanie sobie z tym poradzić. Rozważam uzyskanie karty SD 128 GB jako dodatkowej pamięci. Przechowuję pliki, których nie używam często na karcie SD. Byłby mniej nieporęczny niż zewnętrzny dysk twardy.

Słyszałem, że różne karty SD mogą działać bardzo różnie z MBP, więc szukałem porady, który produkt ma najlepszą wydajność. Czy ktoś wie, które modele kart SD mają najlepszą prędkość odczytu / zapisu, gdy są używane z komputerem Macbook Pro (z siatkówką lub bez)?


Trudno powiedzieć, o co tu pytasz. Jeśli pytasz, czy ktoś użył karty SD jako półstałej pamięci zewnętrznej, odpowiedź brzmi wyraźnie tak, tacy ludzie istnieją. Jeśli poprosisz ich o identyfikację, brzmi to jak pierwsza linia w oknie dialogowym, ale nie samodzielne pytanie. Jeśli pytasz, jaki produkt powinieneś kupić, to nie na temat tej witryny. Podejrzewam, że masz pytanie, na które chcesz odpowiedzieć, ale po jego opublikowaniu trudno jest określić, jakie informacje mogłyby odpowiedzieć na twoje pytanie.
Daniel

Słyszałem, że różne karty SD mogą działać bardzo różnie z MBP, więc szukałem porady, który produkt kupić dla MBP. Nie wiedziałem, że tego rodzaju pytanie nie jest odpowiednie dla tej witryny.
Ki Kim

Teraz, gdy ujmujesz to w ten sposób, możemy odpowiedzieć na pytanie.
Daniel

2
@KiKim Istnieje niewielka różnica semantyczna między twoim pytaniem a tym, co powiedział Daniel, byłoby nie na temat. „Który produkt kupuję” jest nie na temat, podczas gdy „jakie czynniki są ważne, które biorę pod uwagę, abym mógł sam podjąć świadomą decyzję o zakupie”, jest na ten temat i uważam, że twoje pytanie jest drugiego rodzaju.
Cajunluke

Odpowiedzi:


6

Karty SD są podzielone na różne klasy w zależności od ich prędkości. Ogólnie rzecz biorąc, karty SD działają nawet wolniej niż zwykły dysk HDD, dlatego nie zalecam używania ich jako głównej opcji przechowywania.

Należy zainwestować w najdroższy typ SD, aby uzyskać akceptowalną wydajność we / wy. Np. Karta Ultra High Speed ​​SD (UHS), taka jak ta .

Za 179 USD otrzymasz 128 GB przestrzeni dyskowej, która jest jeszcze droższa niż niektóre modele dysków SSD o tej pojemności. Ale przepustowość we / wy jest znacznie niższa. Minimalna gwarancja wynosi tylko 60 MB / s dla tego konkretnego modelu. Dyski SSD należące do tej samej kategorii nagród oferują prędkość transferu do 550 MB / s .

Podsumowując, lepiej jest użyć zewnętrznego dysku SSD i podłączyć go przez USB 3.0 lub Thunderbolt, aby uzyskać najlepszą przepustowość we / wy.


2
Dobrze wiedzieć, że karta SD jest nieporównywalnie wolniejsza niż SSD. Powinienem szukać zewnętrznego dysku SSD. Dzięki za informację.
Ki Kim

2
Lub możesz użyć zewnętrznego HD, który jest tańszy niż SSD i szybszy niż SD.
SSteve,

@SSteve Ha! Oczywiście :) Nie mam pojęcia, dlaczego nie wspomniałem, że ... Od dłuższego czasu używam pamięci flash tylko w swoim sprzęcie.
gentmatt,

Jeśli nie potrzebujesz najszybszej opcji, ale taniej, który model byś wybrał? Myślę, że 102,99 EUR za zaproponowaną kartę Lexar to za dużo, by zapisać dane. Ktoś próbował tego za 35 EUR?
Michael S.

1

To prawda, że ​​SD jest znacznie wolniejszy niż zewnętrzny dysk SSD przez Thunderbolt, a nawet USB 3.0. Ale jeśli szukasz sposobu, aby zabezpieczyć wewnętrzny dysk SSD przed wolnymi danymi, na przykład z kolekcji iTunes lub iPhoto, ten pomysł działa dobrze.

Nie musisz nawet zwariować z kartami UHS. Większość kart typu 10 ma się dobrze i możesz je podłączyć i zapomnieć o tym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.