Retina Macbook Pro: czcionki wyglądają okropnie


12

Kilka dni temu sprawdzałem MacBookPro z wyświetlaczem Retina w centrum handlowym i zauważyłem coś:

  • Zdjęcia wyglądają niesamowicie
  • Aplikacje Apple miały bardzo ostry tekst
  • Wszystkie inne aplikacje, które wypróbowałem, miały okropnie wyglądający tekst (Microsoft Office, Adobe Acrobat)

Próbowałem działać w różnych rozdzielczościach, ale to nie pomogło. Zauważyłem, że pliki PDF utworzone w MS Word (które wyglądały okropnie w MS Word) wyglądały pięknie w Podglądzie, więc nie sądzę, że to problem z plikami źródłowymi.

Jestem programistą, więc prawdopodobnie będę używać narzędzi takich jak Ruby Mine, Coda, Textmate, Visual Studio w Parallels itp. Zakładam, że vim w terminalu będzie wyglądał dobrze, ale nie sprawdziłem.

Co może w tym pomóc? Jak mogę zapobiec, aby tekst wyglądał okropnie? To jest moje źródło utrzymania, więc musi działać.

Uwaga : inny użytkownik programmers.stackexchange.com dodał ten komentarz poniżej:

tekst w Eclipse IDE i Xcode wygląda dobrze. MS Word nie tyle.

Wynikało to z dyskusji na temat programowania na ekranach o wysokiej rozdzielczości, która może być dobrym odniesieniem dla każdego, kto to czyta. /software/154710/do-higher-resolution-laptop-displays-matter-for-programmers


Macvim na Retinie jest „[chwalebny]” ( twitter.com/artgillespie/statuses/215129142503546881 ) :)
nie

1
Darnit, teraz sprawiasz, że znów chcę. Właśnie przyzwyczaiłem się do tego, że moja kieszeń jest o kilka tysięcy dolarów cięższa.
Kyle Hodgson

1
Byłoby interesujące, gdybyś wspomniał, która wersja aplikacji wygląda „okropnie”. Jest to prawdopodobnie problem krótkoterminowy, ponieważ niewielu programistów miało dostęp do prawdziwego wyświetlacza siatkówki, zanim Apple wypuścił ten pierwszy model.
bmike

Office 2011 został zaktualizowany do siatkówki - reviews.cnet.com/8301-13727_7-57516239-263/...
studgeek

Odpowiedzi:


12

Firma Apple ogłosiła w Keynote WWDC 2012, że aplikacje muszą zostać zaktualizowane, aby móc korzystać z wyświetlacza Retina. Aplikacje wywołujące interfejsy API do wyświetlania tekstu Apple mogą korzystać z ulepszeń Apple bez konieczności ich aktualizacji. Aplikacje korzystające z procedur, które nie zostały zaktualizowane, wykorzystywałyby podwojenie pikseli, co sprawiłoby, że ich tekst wyświetlałby się w połowie rozdzielczości aplikacji odpowiednio zaprojektowanych dla nowego komputera.

Apple oczywiście zaktualizowało wiele swoich aplikacji, ale wersje aplikacji innych firm na wypróbowanym komputerze prawdopodobnie nie zostały zaktualizowane.

Jako użytkownik końcowy niewiele możesz zrobić, aby programy renderowały tekst lepiej, ale jeśli korzystasz z produktów renomowanych dostawców, którzy często aktualizują swoje produkty, takie aktualizacje powinny wkrótce zostać wydane, aby skorzystać z nowych ustawień Apple HiDPI.


10
(Innymi słowy, nie wstrzymuj oddechu na TextMate)
Daniel

1
To musi wyjaśniać, dlaczego większość tekstów związanych z aplikacjami, ikon granic itp. Wygląda świetnie, ale jeśli chodzi o wyświetlanie stron lub dokumentów tekstowych, ulega degradacji. W każdym razie myślę, że wszystko nadal wygląda świetnie w porównaniu do czegokolwiek innego. Z jakiegoś powodu tekst w Eclipse IDE i Xcode wygląda dobrze. MS Word nie tyle.
Andrew T Finnell,

1
@DanielLawson FYI - sprawdź tę dyskusję na temat Programmers Stack Exchange re: fonts i Retina MBP. Zaskakująco pozytywny wynik. programmers.stackexchange.com/questions/154710/…
Kyle Hodgson

Cóż, Eclipse jest w Javie / SWT i zgaduję, że ktoś do tego doszedł.
bmargulies

6

Aplikacje korzystające z interfejsów API Apple do rysowania tekstu będą miały wyraźny tekst. Aplikacje, które rysują tekst w inny sposób (na przykład za pomocą bufora poza ekranem) lub renderują wszystko na obrazie przed jego wyświetleniem, będą miały zamazany tekst.

W szczególności jeden klient poczty (uważam, że to Sparrow) ma zarówno wyraźny, jak i zamazany tekst w tym samym oknie: lista wiadomości e-mail jest renderowana na zamówienie i zawiera zamazany tekst, podczas gdy widok wiadomości używa standardowego składnika tekstowego i ma wyraźny tekst.


Powinien zostać naprawiony: theverge.com/2012/7/2/3132099/...
GhostLyrics,

3

Musisz poczekać na aktualizację tych aplikacji z obsługą wyświetlacza.

Apple zaktualizował większość z nich (choć nie iWork) Niektórzy programiści również to zrobili, ale spodziewam się, że Microsoft i Adobe nie spieszą się.


2

Prostym rozwiązaniem jest poczekanie, aż aplikacje zostaną zaktualizowane.

Mam MBPR. Używam Parallels z Visual Studio, Office, WebMatrix i niektórymi innymi aplikacjami w Windows 7. Tekst wygląda świetnie na ustawieniu maksymalnego skalowania ekranu. Wydano aktualizację paraleli, aby poprawić wygląd: http://reviews.cnet.com/8301-13727_7-57470587-263/parallels-update-brings-retina-display-support/

Byłem tak pod wrażeniem wydajności 2.6 / 16/512, że postanowiłem zabrać go z powrotem do wersji 2.7 / 16/768. Możliwość przesuwania między VS i XCode jest bardzo wygodna, gdy tworzę aplikacje na iOS, które komunikują się z interfejsem API sieci Web ASP.NET. W trybie skalowanym jest mnóstwo nieruchomości na ekranie. Osobiście nie podoba mi się ustawienie „Best for Retina”, ponieważ wydaje się być wyświetlaniem netbooka.

Pakiet Office 2011 dla komputerów Mac wygląda na teraz dość okropnie.


0

Alternatywą dla oczekiwania na aktualizację wszystkich aplikacji do Retina jest użycie natywnej rozdzielczości 2880x1800. Aplikacje, które nie zostaną zaktualizowane, będą wyglądać dobrze, ale tekst będzie wyglądał na mały. Większość aplikacji, które mają problem z siatkówką, ma jednak powiększenie, dzięki czemu można po prostu powiększyć obszar wyświetlania.

Z jakiegoś irytującego powodu firma Apple wyłączyła możliwość używania natywnej rozdzielczości w ustawieniach wyświetlania, ale nadal można ją dość łatwo uzyskać za pomocą narzędzi innych firm, takich jak Quicksilver lub SwicthResX - Macbook Pro Retina działający w natywnej rozdzielczości .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.