Czy mogę obniżyć minimalną jasność wyświetlacza? W jaki sposób?


45

Kiedy pracuję do późna, chciałbym obniżyć jasność ekranu bardziej, niż pozwala OS X na używanie klawiszy jasności.

Chociaż możesz użyć + + F1/ F21 do zmiany jasności w mniejszych przyrostach czwartorzędowych, nie ma to wpływu między 0 a 1 słupkami .

tzn. wartości 0,25, 0,50, 0,75, 1,00 mają tę samą jasność. Jasność wzrasta tylko stopniowo dla ćwiartek powyżej 1 .

W Ubuntu dokonałem ustawień bardzo niskiej jasności, ręcznie zmieniając liczby całkowite w plikach konfiguracyjnych. Czy jest coś podobnego, co mógłbym zrobić w OS X?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

1 - Działa to dla głośności w ten sam sposób.


2
Gdy obniżam jasność, irytujący szum wydaje się głośniejszy. Gdybym mógł obniżyć go poniżej dolnego ustawienia, jestem pewien, że dźwięk doprowadziłby mnie do szaleństwa;)
faszerował

1
@stuffle Nie słyszę żadnego dźwięku z wyświetlacza, tylko z klawiatury. Podczas korzystania z ustawień bardzo niskiej jasności w Ubuntu, nic też nie słyszałem.
gentmatt

Myślę, że to znana usterka mojego iMaca 24 ...
faszerowana

No cóż, to wszystko wyjaśnia! : D
gentmatt

Odpowiedzi:


12

Kolejną aplikacją zmniejszającą jasność jest Shady . Ale podobnie jak Shades, po prostu rysuje na ekranie nakładkę i tak naprawdę nie wyłącza podświetlenia.

Wyświetlacze LCD wymagają podobnej ilości energii do wyświetlania jasnych i ciemnych pikseli, a niektóre wyświetlacze faktycznie wymagają nieco więcej energii do wyświetlania ciemnych pikseli, więc Shady i Shades mogą nawet zwiększyć zużycie energii.

Istnieje małe narzędzie Objective-C ( https://github.com/nriley/brightness/ ) do zmiany jasności wyświetlaczy, ale nie może również ustawić jasności poniżej normalnej wartości minimalnej.


Wygląda obiecująco! Nakładka nie wydaje się wpływać na kolory tak złe jak odcienie. Ale będę musiał spróbować jeszcze raz tej nocy.
gentmatt

2
Oto coś interesującego w Shady - nie wpływa to na jasność kursora. Nie jestem pewien, jak się z tym czuję, ale zdecydowanie podkreśla fakt, że po prostu używa nakładki jasności. Naprawdę chciałbym móc jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii poprzez włamanie się i dalsze zmniejszenie faktycznej minimalnej jasności wyświetlacza ...
Steven Lu

@gentmatt Mówisz, że w Ubuntu możesz obniżyć go jeszcze bardziej. Czy możesz stwierdzić, czy podświetlenie staje się jeszcze bardziej przyciemnione i zużywa jeszcze mniej energii? Czy to z MacBookiem? Który? Być może potrzebujemy tylko rozszerzenia jądra dla OSX, aby to osiągnąć.
Steven Lu

@StevenLu Mam MacBooka Pro, a na partycji Ubuntu rzeczywiście mogę ustawić jasność podświetlenia ze znacznie większą kontrolą niż w OS X. Stworzyłem nawet mały widget . Smutne, że dla OS X rzeczy nie mogą być takie proste.
pepper_chico

Ten link już nie istnieje, czy jest teraz dostępny online?
Stormblessed

21

Moja rekomendacja to mało znany klejnot o nazwie ScreenShade .

Istnieje kilka przyzwoitych ściemniaczy ekranu dla komputerów Mac, z których znalazłem te, których metodą przyciemniania jest nakładanie coraz bardziej nieprzezroczystej czarnej „nakładki” na ekran, która ma najwyższy wygląd (zapewniając znacznie lepszą jakość „niskiej czerni” 'niż Odcienie który robi jej przyciemnianie za pomocą profilu kolorów / poziom gamma szczypanie) i w ten sposób również gra ładny z sławny regulacji temperatury barwowej aplikację F.lux .

Najlepszymi przykładami w tej grupie są Shady (którego twórczość została porzucona przez jego twórcę i nie ma lepszego nieuczciwego klona w Mac App Store), ScreenDimmer , Screen Shade i Work at Night . (Nb te ostatnie dwa, myląco wyglądające na klony, tego samego twórcy w Mac App Store).

Ale jeśli chcesz w pełni emulować wbudowane przyciemnianie sprzętowe komputera Mac w oprogramowaniu, szukasz aplikacji, która może być aktywowana za pomocą skrótów klawiszowych w całym systemie.

Irytujące jest to, że żadna z aplikacji jakości „nakładki”, które właśnie zostały wymienione, nie udostępnia skrótów klawiaturowych (obecnie).

Tak na wszystkie powyższe kryteria i posiadające skróty klawiaturowe, jedyny znalazłem jest pokorny Softonic gospodarzem ScreenShade , zał. 2008!

ScreenShade dla komputerów Mac

Działa bez problemu z Yosemite 10.10 i ma przyzwoite małe okno preferencji, w tym nawet konfigurowalną obsługę wielu / drugorzędnych monitorów! Jego jedyną wadą jest to, że ziarnistość klawiszy skrótu przy ściemnianiu w górę i w dół jest nieco mniejsza niż ktoś by tego chciał (tj. Skoki są dość duże), ale jest to niewielka ulga, biorąc pod uwagę, że przynajmniej zapewnia klawisze skrótów, i to idzie aż do bardzo niskich poziomów (z dość dobrą przejrzystością), wszystko jedno.

Więc dopóki pretendenci, tacy jak ScreenDimmer, Shady lub Screen Shade / Work at Night nie zrobią nic, jeśli chcesz coś z klawiszami skrótu i jednoczesną obsługą f.lux (i zrobić to w oprogramowaniu), wygląda na to, że jest to tylko aplikacja, która może Zrób to.


Naprawdę podoba mi się to rozwiązanie, ponieważ działa z moimi zewnętrznymi monitorami. To pierwszy, z jakim się zetknąłem.
sprawdził

Chociaż inne metody nie zapewniają skrótów klawiaturowych, niektóre zapewniają menu paska menu, dla których można tworzyć własne skróty w panelu Preferencje systemowe klawiatury.
hepcat72

10

Odkryto lepsze rozwiązanie poprzez modyfikację tekstów systemowych, które nie polegają na aplikacjach innych firm i faktycznie obniżają rzeczywisty poziom jasności wyświetlacza LCD.

ZASTRZEŻENIE: Modyfikacja kextów wiąże się z ryzykiem i może zepsuć komputer Mac. Nie ponoszę odpowiedzialności za awarię twojego systemu operacyjnego.

Użyłem Xcode, aby zmienić dane dla mojego panelu LCD AppleBacklight.kext/Contents/Info.plist. W moim MacBooku Pro 13 "2011 dane IOKitPersonalities > AppleIntelPanelA > ApplePanelspanelu są włączone. Dla każdego identyfikatora panelu istnieje ciąg wartości szesnastkowych, np. Mój panel to 9cc5, który pokazuje się jako F10T9cc5, a wartości to <00110000 00210029 00340042 00530069 008700ac 00d30103 013e0187 01e20252 02de038f>. (Identyfikator panelu można znaleźć za pomocą idzie do System Preferences > Displays > Color > Open Profile > mmod).

Najniższa jasność zaczyna się od drugiej pary wartości szesnastkowych (0021). W tym przykładzie drugim krokiem jest 0029, a następnie 0034 i tak dalej, aż do maksymalnej wartości 0x38 (038f).

Możesz zmienić ten ciąg, aby uzyskać szerszy zakres jasności, np .:

<00110000 00100015 00250034 00490060 008000ac 00d30103 013e0187 01e20252 02de0710>

Po ustawieniu wartości napraw uprawnienia i odbuduj pamięć podręczną (możesz użyć terminala lub Narzędzia dyskowego, aby naprawić uprawnienia, a DCPIManager odbudować pamięć podręczną).

Upewnij się, że OSX może załadować zmodyfikowany (niepodpisany) kext, wprowadzając go w Terminalu:

sudo nvram boot-args=kext-dev-mode=1

Uwaga: 0710 na końcu danych to maksymalna jasność dozwolona przez mój HD3000, co oznacza, że ​​moja kontrola kolorów może stać się znacznie ciemniejsza i jaśniejsza niż w magazynie. Chciałbym również zauważyć, że podane powyżej wartości nie są wcale liniowe, jestem zbyt leniwy, by pracować teraz nad krokami. Ale chodzi o to, aby uzyskać pożądane wartości minimalne i maksymalne i wprowadzić odpowiednie wartości pomiędzy, jeśli chcesz płynnego przejścia.


Fajnie, że odkryłeś istnienie /System/Library/Extensions/AppleBacklight.kext/Contents/Info.plist! Zamiast IOKitPersonalities/AppleIntelPanelA/ApplePanels/F10T9cc5(i skąd wiedziałeś, że masz 9cc5?), Czy też próbowałeś IOKitPersonalities/AppleIntelPanelA/IODisplayParameters/brightness/min? Chociaż maxjest ustawiony na 255, minjest ustawiony na 40, co wygląda bardzo podobnie do problemu, który próbujemy rozwiązać.
Matt

Według kextstat AppleBacklight.kextnie jest ładowany, ale AppleBacklightExpert.kextjest ładowany (i jest używany przez AppleMuxControl.kext). Jestem zdezorientowany - jak można AppleBacklight.kextuzyskać efekt, gdy nie jest załadowany?
Matt

zabawne jest to, że natknąłem się na to, gdy miałem problemy z zamiennym panelem LCD, który miał bardzo niski zakres jasności (był zbyt jasny przy najniższej wartości), możesz znaleźć identyfikator wyświetlania za pomocą colorsync próbowałem wartości minimalnej i maksymalnej ale nie zadziałały dla mnie
Dante the Metaphor

1
Wygląda na to, że SIP musi być wyłączony w El Captain i później. Argumenty rozruchowe nie mają wpływu developer.apple.com/library/content/documentation/Security/...
goodguys_activate

1
Czy ktoś ma to działa na macOS mojave 10.14.4?
GarouDan

4

Sprawdź aplikację o nazwie Shades :

Informacje o Shades Shades to DARMOWE narzędzie do kontrolowania jasności ekranu. Działa w tle, zapewniając zawsze dostępną precyzyjną kontrolę jasności wyświetlacza za pomocą eleganckiego interfejsu podobnego do komputera Mac

Chociaż wszystkie współczesne laptopy Apple mają kontrolę jasności do przyciemniania ekranu w ciemności, istnieje kilka sytuacji, w których wbudowane elementy sterujące są niezadowalające. Granulacja kontroli jest raczej zgrubna, a minimalne ustawienie jasności wciąż dość jasne, gdy pracuje się w ciemnościach. Być może musisz używać maszyny w ciemni lub lubisz pracować do późna w nocy, nie przeszkadzając partnerowi, który śpi obok ciebie? Być może musisz przyciemnić ekran na komputerze stacjonarnym, a używany monitor nie oferuje takiej możliwości? Jeśli tak jest w twoim przypadku, wypróbuj Shades.

Uwaga: Odcienie mogą zakłócać działanie oprogramowania do kalibracji kolorów i nie należy ich używać, jeśli dokładność kolorów jest krytyczna.

Mój iMac ma „awarię” polegającą na tym, że im niżej ustawię jasność, tym głośniejszy jest brzęczyk ekranu z powodu problemu z kondensatorem, który działa. Ale za pomocą tej aplikacji mogę zmniejszyć jasność znacznie dalej niż za pomocą sprzętowych elementów sterujących na podświetleniu, a brzęczenie również nie zostało wprowadzone. Podwójny wynik!

Przydatne jest również użycie tego narzędzia do zmiany jasności zewnętrznych wyświetlaczy, które nie reagują na klawisze jasności.


2
Dzięki, jest to bardzo wygodne w użyciu rozwiązanie. Nie jest idealny, ponieważ wydaje się, że zmienia wartości gamma lub coś w tym stylu (zimne kolory). Jednak w większości przypadków będzie to w porządku.
gentmatt

Istnieje kilka aplikacji, które działają podobnie, ale ta gra ładnie bez ikony stacji dokującej itp. Tak, to po prostu nakładanie ekranu w istocie, aby dać złudzenie przyciemnienia, ale jest skuteczny, jeśli nie przeszkadza ci wygląd kolorów trochę dziwne, jeśli weźmiesz to na dół.
stuffe

3

Nowością jest Desktop Dimmer , projekt open source hostowany na GitHub.

Obecnie jest aktywnie rozwijany i zapewnia paski suwaków dla każdego monitora (wewnętrznego i zewnętrznego):

Ściemniacz biurkowy

Właśnie wypróbowałem to na El Capitan, ale działa tylko na jednym miejscu na monitor (co może być ogromnym ograniczeniem).

Według strony głównej jest kompatybilny do Sierra.


Czy może to całkowicie zerować jasność?
0x90,

Próbowałem tego 10.12.6 i działa. Ale wygląda na to, że ta aplikacja, podobnie jak inne, po prostu rysuje nakładkę. Kursor myszy nie jest przyciemniony. @ 0x90 nie doprowadziło jasności do pełnego zera, być może 1% lub czegoś naprawdę niskiego. Nadal widziałem niektóre kształty.
iled

1

Jeśli dużo piszesz i nie pracujesz ze zdjęciami lub filmami itp., Zawsze możesz użyć sztuczki odwracania kolorów. Wystarczy nacisnąć control + opcja + ⌘ + 8, a wszystkie kolory na ekranie zostaną całkowicie odwrócone. Nigdy więcej białego ekranu; zamiast tego czarny. Znacznie łatwiejsze dla oczu.


Teraz nie działało dla mnie ...
rogerdpack

0

Żadna z aplikacji nie ma całkowicie czarnego ekranu.

Żaden nie używa jasności ekranu F1 Mac.

Ale używając BOTH DO!

Tak


0

Wiem tylko, jak obniżyć jasność na najniższym poziomie, jak już wspomniałeś w swoim poście i tak jak ty, to nie wystarczy. Moją alternatywą, gdy pracuję do późna w nocy, jest aplikacja o nazwie Candlelight i całkiem mi się to podoba! To nie jest darmowa aplikacja, ale kosztuje około 1 USD, aby pomóc Ci w dłuższej perspektywie!


Mówi „niedostępny w twoim kraju” :(
rogerdpack

0

Chciałbym zwrócić uwagę na program f.lux , który zasadniczo zmniejsza jasność w miarę zbliżania się do łóżka przez usunięcie niebieskiego światła z monitora. Pomogło mi to zobaczyć ekran w nocy bez większego bólu, ponieważ samo usunięcie niebieskiego światła ma efekt ściemniania i włącza się w czasie spania, czyli wtedy, gdy najbardziej tego potrzebuję / chcę. Możesz także ustawić go jako „ściemniacz” za pomocą menu Flux -> Preferencje -> przeciągnij górny suwak bardziej w lewo. Nie stanie się całkowicie czarny (trochę wypłukany czerwonawy), ale będzie ciemniejszy, co może być łatwiejsze dla oczu, tj. Dość łatwe.

Możesz osiągnąć podobną funkcjonalność, korzystając z wbudowanej opcji Mac „ shift nocny ” (preferencje -> wyświetlacze -> karta nocnego przesunięcia) (chociaż strumień wydaje się w jakiś sposób bardziej dostosowywalny, ponieważ może przyciemnić).

Znalazłem też darmowy (ze skrótami klawiaturowymi) w sklepie z aplikacjami „EasyOnTheEyes” (istnieje inny darmowy, który działa tylko z jednym monitorem („Brightness Slider”).


0

QuickShade, dostępny w Mac App Store to świetne, bardzo proste rozwiązanie. Możesz do niego dodać skróty klawiaturowe (wybrałem Fn+ Option+ F1/ F2).


To również rysuje nakładkę, na co wskazuje niezmieniona jasność kursora.
iled

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.