Czego używać w systemie OS X Lion: OpenOffice.org, LibreOffice lub NeoOffice?


10

Byłem bardzo zaskoczony, gdy odkryłem, że zarówno wydania, jak i wersje beta LibreOffice i OpenOffice.org zawieszają się na OS X 10.7, gdy próbujesz uzyskać dostęp do ekranu preferencji.

Zapłaciłem nawet za kopię NeoOffice, z której mogłem korzystać, całkiem dobrze w ostatnim tygodniu, ale ostatecznie znalazłem brzydki błąd: odniesienia do bibliografii z wewnętrznych ramek nie są numerowane, po prostu używają, [0]ale są wymienione na liście bibliograficznej .

W rezultacie masz bibliografię taką jak:

[1] ...
[2] ...
[3] ...
[0] ... (this was used inside a frame)
[0] ... (this was used inside a frame)
[4] ...

Ponieważ opiekunowie NeoOffice proszą o wpłatę 100 $, aby móc zamieścić coś na swoim forum, nie sądzę, że moja inwestycja 10 $ była całkiem dobrze wykonana.

Ponadto ich baza kodów wydaje się być dość stara, w porównaniu z OpenOffice.org i LibreOffice. Ich wersja beta oparta jest na OOo 3.1!?! podczas gdy teraz Ooo jest od dłuższego czasu 3.3.

Czego powinienem użyć ?!

Aktualizacja: Usunąłem wszystkie pliki preferencji związane z LibreOffice i nadal zawiesza się po około 30-60 sekundach od uruchomienia, gdy jestem w oknie konfiguracji.

Awaria znajduje się na stronie http://pastebin.com/raw.php?i=BJVtsKXY


LO i OOO działają dla mnie idealnie poniżej 10,7. Czy próbowałeś usunąć plik preferencji (gdzieś w ~ / Library)?
nohillside

Jak mogą pobierać opłaty za NeoOffice? Pakiet OOo, na którym jest oparty, to GPL.
Fałszywe imię

4
@Fake Name, istnieje kilka firm, które produkują pakiety biurowe dla różnych platform opartych na kodach OOo i / lub GPL, i sprzedają produkty lub proszą o darowizny. Jest to całkowicie legalne w przypadku produktów zawierających kod GPL! Są dwie osoby, które rozwijają NeoOffice jako pracę na pełen etat, więc w ten sposób decydują się na utrzymanie. NeoOffice od wielu lat oferuje spersonalizowaną integrację z Mac OS X, która nie jest dostępna w OOo ani LO, i uważają, że ta propozycja wartości dodanej jest warta prośby o datki. Wspieram ich od ponad dekady.

@Fake Name, programiści Neo przestrzegają GPL, udostępniając swój kod źródłowy za darmo. Pobierz go i skompiluj swoją własną wersję za darmo, lub możesz zapłacić 10 USD za preinstalowany instalator.
Bennett McElwee

@BennettMcElwee - Za każdym razem, gdy widziałem, jak robi to firma, zazwyczaj są miejsca, w których można bezpłatnie pobrać instalatory stworzone przez fanów.
Fałszywe imię

Odpowiedzi:


7

Openoffice jest naprawdę martwy po tym, jak Oracle kupił Sun - wszyscy programiści przenieśli się do LibreOffice , i zakładając, że zależy ci na przyszłych ulepszeniach i kompatybilności, Libreoffice jest już teraz. Używałem NeoOffice, gdy był to jedyny natywny port OpenOffice dla OSX, ale ponieważ LibreOffice ma utrzymany port OSX, właśnie przeniosłem się do LO.

Jestem na OSX 10.7.4, LO 3.5.4 i wszystko działa dobrze dla mnie.


5

Oto lista funkcji oferowanych przez NeoOffice, których nie można znaleźć w LibreOffice lub OpenOffice.org:

http://www.neooffice.org/neojava/en/features.php#newnewfeatures

NeoOffice obsługuje wersje Mac OS X 10.7 Lion's, przeglądarkę multimediów, tryb pełnoekranowy, tekst Apple Core do renderowania czcionek i wiele elementów interfejsu użytkownika korzystających z kodu API systemu Mac OS X (zaimplementowanego przez zespół programistów NeoOffice) w celu zastąpienia znalezionego przeniesionego kodu w LibreOffice lub OpenOffice.org.

Wraz z wersją beta nadchodzącej wersji ogłosili, że usunęli korzystanie z Java i zastąpili wszystkie te funkcje Java własnym kodem NeoOffice napisanym w Cocoa.

Musisz zdecydować, czy NeoOffice zapewnia lepsze wrażenia na Macu w porównaniu do LibreOffice na Maca.

(Korzystałem z NeoOffice i wspierałem je corocznymi darowiznami za ostatnią dekadę. W tym roku w końcu zepsułem się i kupiłem Microsoft Office 2011 dla komputerów Mac, aby użyć, ponieważ zdecydowałem, że nie będę mógł dłużej żyć bez niektórych funkcji Microsoft Word, które nigdy nie zostaną wprowadzone dostępne w OpenOffice, LibreOffice lub NeoOffice. Uważam jednak, że te trzy ostatnie pakiety są najlepszym wyborem dla większości użytkowników).


1
Zabawne jest to, że mam Office 2011 i dowiedziałem się, że nie można mieć w nim rumuńskiej kontroli pisowni (podobnie jak innych setek języków). Tylko to wystarczyło, aby nie używać m $. Ponadto, kiedy udostępniam dokumenty innym osobom, myślę, że format ODT jest lepszy do udostępniania między platformami.
sorin

2
Funkcje programu Microsoft Word, bez których nie mógłbym żyć, to tryb konspektu programu Word i sposób, w jaki obsługuje style akapitów. Większość użytkowników nigdy nie potrzebuje tych funkcji (i nigdy nie zostali „sklonowani” w OOo lub LO), ale zapłacono mi za wykonanie projektu, który ich wymagał.

2

OpenOffice jest daleki od śmierci, został właśnie przekazany Apache'owi do zarządzania. Poleciłbym OpenOffice każdego dnia, korzystałem z całego Libre Office i Open office z Lionem na MacBooku mojej żony i odkryłem, że libre jest podatna na awarie, podczas gdy nigdy nie mieliśmy ani jednego problemu z otwartym biurem. Uważam również, że program bazy danych jest naprawdę łatwy w użyciu, a łatwość otwierania i edytowania plików, które utworzyłem w MS Office 2011 na moich pro pieczęciach.

Po prostu upewnij się, że pobierasz stabilną wersję 3.4 na tej stronie i nie powinieneś mieć żadnych problemów.


0

Od dłuższego czasu korzystam z LibreOffice. Ostatnio na OSX 10.7.5 zaczął się zawieszać, kiedy klikam dokument, aby rozpocząć pisanie. Zaktualizowany do najnowszej wersji - to samo. Pobrano i zainstalowano OpenOffice, który działa bez żadnych problemów. Nie mam pojęcia, co się dzieje z LibreOffice.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.