Jak sprawić, by Mac OS Finder grupował foldery podczas sortowania?


14

Mam system Mac OS 10.7.4 i chciałbym, aby Finder używał „Czy folder?” jako kryterium pierwszego sortowania lub innymi słowy grupuj foldery przed plikami, niezależnie od metody sortowania.

Zarówno Windows, jak i Linux robią to domyślnie.Wow, tytuł tego połączonego pytania był mniej niż przydatny przed jego edycją.
Neil

Zachowajmy oba - jak widać - ludzie używają różnych słów dla tego samego pomysłu, więc mając kilka dobrych przykładów, sformułowanych inaczej, pomoże każdemu znaleźć swoje rozwiązanie. Łączenie ich jest świetne na wypadek, gdyby inna odpowiedź była lepsza. Zgadzam się również, że kolejne edycje bardzo pomogły .
bmike

Czy pytanie jest zgodne z tytułem - zestawianie folderów (łatwe, ale aplikacje są najważniejsze), czy zgodnie z pytaniem - umieszczanie folderów na pierwszym miejscu?
user151019,

1
Pytasz jednej z rzeczy, których nienawidzę najbardziej w systemach Windows i Linux. Kiedy sortuję coś alfabetycznie, mam na myśli alfabet, a nie jakieś przedmioty, które najpierw naruszają porządek alfabetyczny.
Tulains Córdova,

Odpowiedzi:


13

Przed Sierra nie było takiej możliwości. W Sierra - skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwarki i zaznacz opcję „Zachowaj foldery na wierzchu podczas sortowania według nazwy”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przed 10.12 Finder po prostu nie miał „grupy folderów” na górze / na dole. Istnieją legiony użytkowników komputerów Mac, którzy umieszczają wszelkiego rodzaju znaki w nazwach folderów, aby sortować je według nazwy powyżej lub poniżej.

Istnieją różne sposoby na manipulowanie wewnętrznymi ciągami „uprzejmymi” , ale potem wszystko jest najpierw układane według rodzaju, a następnie alfabetycznie.

Jeśli jest to przełomowe - sprawdź wiele aplikacji działających zamiast Findera. Oto zapytanie na początek:

/apple//search?q=finder+replacement


1
W systemie Mac OS Sierra istnieje rozwiązanie natywne, wspomniane w odpowiedzi na to pytanie tutaj: apple.stackexchange.com/a/262137/3295
Neil

Dzięki @Neil Zredagowałem ten post, aby ludzie mogli poznać wiadomości!
bmike

Zajęło im to tylko 15 lat!
Neil,

Jestem zdumiony, że wystarczająco dużo osób poprosiło Apple o to @Neil. Wyraźnie nie jest to trudne do zaprogramowania i ostatecznie poddali się prośbie. Wyrazy uznania dla nich za nie trzymanie się linii - wyraźnie wiele osób naprawdę chce, aby tak się stało.
bmike

2

W systemie macOS Sierra istnieje sposób na grupowanie folderów. Uruchom Findera. Następnie przejdź do Findera> Preferencje na pasku menu. Przejdź do Zaawansowane i zaznacz opcję „ Zachowaj foldery na wierzchu podczas sortowania według nazwy ”.0

Tworzenie systemu Windows jest bardzo proste, a foldery (alfabetycznie) zaczynają się od góry, a następnie inne pliki (również alfabetyczne). Możesz to wszystko zrobić za pomocą zwykłej aplikacji do wyszukiwania w systemie OS X 10.9. Niestety wszelkie aplikacje (pliki .dmg) nadal będą umieszczane nad folderami.

Przejdź do wyszukiwarki i pod opcją widoku posortuj według nazwy, a następnie sortuj. Nie umieszcza ich teraz w siatce według typu. Będziesz musiał ustawić tę opcję jako domyślną i prawdopodobnie nadal ją zmienić we wszystkich ulubionych w Finderze. Mam nadzieję, że to działa również na innych.


1
Sortuje się według pola „typ” alfabetycznie. Nie zawsze umieszcza foldery na górze.
Neil,

0

Mam ułożyła fragment , który robi to a la terminalu. Wykorzystuje sztuczkę „Folder” do sortowania folderów nad plikami i działa tylko w widoku listy.

Wyniki

Niestety pliki są najpierw sortowane według rodzaju, a następnie alfabetycznie. Sprawdź na przykład lokalizację bootstrap.sh na zrzucie ekranu.


-1

W Finderze: Widok Menu -> Rozmieść -> Według rodzaju

W Mountain Lion (OS X 10.8): menu Widok -> Sortuj według -> Rodzaj
(Lub użyj skrótu klawiszowego Findera Command-Option-Control-2 )


Spowoduje to zastąpienie metody sortowania i nie będzie używać opcji „Czy folder?” jako pierwsze z kilku kryteriów sortowania.
Neil

Prawdopodobnie lepiej zauważyć, że pochodzi on z dni NeXT, a nie z MacOS - i myślę, że foldery były pierwsze
user151019

-1

To może być skończone. Musisz przenieść „Foldery” na górę listy wyników wyszukiwania Spotlight w preferencjach Spotlight. Następnie ustaw według rodzaju w Finderze. To działa. Oto, co musisz zrobić.

1) Wpisz coś w wyszukiwaniu SPOTLIGHT (znajdującym się w prawym górnym rogu ekranu) 2) Na dole wyszukiwania kliknij Preferencje Spotlight. 3) W polu preferencji po prostu przeciągnij i przenieś folder na górę listy. 4) To wszystko. Teraz, bez względu na to, jak układasz lub sortujesz w oknie Findera, foldery będą na górze, a za nimi inne dokumenty. 5) To jest niezwykle proste.


W ogóle nie wpływa na porządek sortowania Findera.
Neil,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.