Czy jest jakiś sposób, aby wyświetlić zapisane hasła Wi-Fi na iPhonie?


74

Wcześniej łączyłem się z siecią Wi-Fi na swoim iPhonie, ale nie mogę znaleźć hasła. Czy jest jakiś sposób, aby wyświetlić zapisane hasła Wi-Fi na iPhonie?

Odpowiedzi:


26

Niestety na iPhonie nie ma dostępu do tych informacji. Hasła są przechowywane w telefonie w bezpiecznym miejscu, które nie jest dostępne za pomocą zwykłych środków w telefonie. Robi się to dla twojej ochrony, jeśli zgubisz iPhone'a i ktoś go odbierze, hasła, które są na nim przechowywane, będą do zgarnięcia. Doprowadziłoby to do wielu problemów bezpieczeństwa.

Polecam aplikacje takie jak 1 hasło lub wiele innych programów, które robią to samo, aby zapewnić bezpieczeństwo i tworzenie kopii zapasowych haseł. Mam wiele sposobów na zapamiętanie haseł, które uratowały mi życie. 1Password ma nawet możliwość tworzenia kopii zapasowych haseł w skrzynce odbiorczej na wypadek, gdyby coś się stało z telefonem i trzeba uzyskać do niego dostęp z innego miejsca.

Istnieje wiele różnych aplikacji do zarządzania hasłami, po prostu znajdź odpowiednią dla siebie.

Jak stwierdził gtm nade mną, istnieje sposób na uzyskanie dostępu do haseł, ale odbywa się to poprzez łamanie więzienia. Nie polecam jailbreakingu, to jest coś, o czym musisz sam zdecydować. Jailbreaking nie jest dla wszystkich.

Wiem, że nie była to odpowiedź, której szukałeś, wszyscy byliśmy tam, gdy zapomnieliśmy hasła i nie ma sposobu na jego odzyskanie. Łatwiejszą rzeczą jest zresetowanie hasła na routerze i upewnienie się, że hasło jest bezpieczne.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź nieco pomoże.


2
Chociaż ochrona haseł w ogóle jest dobrą rzeczą, myślę, że wielu zgodzi się ze mną, że korzyść z możliwości przeglądania haseł Wi-Fi przewyższa „ryzyko” bezpieczeństwa związane z ich wykryciem przez osobę, która kradnie Twój telefon. Może się mylę.
devios1

2
@chaiguy Zgadzam się całkowicie, powinien istnieć sposób, aby to zrobić. Na komputerze Apple w OSX jest to możliwe, ponieważ możesz przejść do pęku kluczy, uwierzytelnić się za pomocą hasła administratora i wyświetlić zapisane hasła. Ale ponieważ iOS nie ustawia hasła dla swojego konta użytkownika, więc nie można zapewnić bezpieczeństwa tych danych i jednocześnie być widocznym. Po prostu starałem się być bardziej informacyjny niż powiedzieć „Nie, nie ma. (Chyba że jailbreak)”. Ponieważ krótko mówiąc, nie ma sposobu, aby na samym iPhonie (bez Jailbreak) wyświetlić zapisane kody dostępu Wi-Fi.
de_an777,

Nie jest to funkcja bezpieczeństwa, w przeciwnym razie możliwość sprawdzenia haseł Safari na telefonie (po uwierzytelnieniu) byłaby kompletnym błędem bezpieczeństwa.
Rivera

48

1) Jeśli masz komputer Mac podłączony do tej samej sieci, możesz znaleźć zapisane hasło w pęku kluczy za pomocą Keychain Accessaplikacji ( link )

2) Jeśli router jest urządzeniem Apple Airport, możesz zalogować się bezpośrednio do niego za pomocą narzędzia Airport Utility (dostępnego na komputerach Mac i iOS), aby zobaczyć hasło u źródła

3) Jeśli korzystasz z iOS7, możesz użyć synchronizacji pęku kluczy iCloud, aby umożliwić synchronizację zapisanego hasła na iPadzie w innym miejscu (zakładając, że masz także komputer Mac), co pozwala na odczytanie go w pęku kluczy zgodnie z punktem 1. Na pokazanym zrzucie ekranu większość tych sieci Wi-Fi znajduje się w innych miastach, z którymi tylko mój iPhone jest podłączony:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


O 3): czy Mavericks faktycznie na to pozwala? Artykuł pomocy na temat pęku kluczy iCloud nie wspomina o hasłach Wi-Fi.
yurkennis

6
Tak, mój iCloud Brelok na moim Macu jest pełne haseł WiFi (lub „Hasło sieci AirPort” y) domach cudzych gdzie Podłączyłem mój iPhone w przeszłości, a skąd ja z pewnością nie podjęły mój iMac :)
stuffe

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź
matheeeny

21

Jeśli masz zepsutego iPhone'a, sprawdź hasła Wi-Fi na Cydii.


Hasło Wi-Fi działa dla mnie na 3gs z ISO 4.1

Praca na iPadzie, iOS 6.1.2
brasofilo

1
Doskonała wskazówka, dzięki! Praca na iPhonie 4 z iOS 7.1.2.
dibs

proste i funkcjonalne, jeśli rzeczywiście jesteś zepsuty. tks.
user145422

9

w odpowiedzi na pytanie, jedną z możliwości jest użycie synchronizacji pęku kluczy.

są 2 wymagania

  1. telefon musi mieć już hasło do Wi-Fi
  2. komputer musi mieć dostęp do Internetu

jeśli Twój iPhone może korzystać z „osobistego punktu dostępowego”, możesz to zrobić:

  1. włącz osobisty hotspot
  2. połącz komputer z osobistym hotspotem - zainicjuje synchronizację pęku kluczy, która następnie zapełni klucz / hasło w aplikacji
  3. wyłącz osobisty hotspot
  4. połącz się z Wi-Fi za pomocą nowego wypełnionego klucza / hasła

8

Od wersji iOS 11 (beta) wydaje się, że można poprosić o hasło z innego urządzenia przez bluetooth.

Poproś o dostęp


Użyłem tego iPhone'a na iPhonie, ale czy działa, gdy Mac potrzebuje hasła? Nie udało mi się tego uruchomić, ale być może dlatego, że sieć bezprzewodowa miała ukryty identyfikator SSID.
Alan H.

Tak, działa również na komputerach Mac żądających od iPhone'a. Właśnie go wykorzystałem. Nie jestem pewien, czy iPhone musi być jednocześnie podłączony do tej samej sieci. I oczywiście oba urządzenia muszą mieć włączony Bluetooth.
Taylor Edmiston

3

Korzystanie z aplikacji Brelok to świetny sposób na uporządkowanie haseł. Dzięki pęku kluczy możesz uzyskać dostęp do wszystkich haseł (w tym haseł Wi-Fi) z komputera Mac. Ale poprawianie Jailbreak haseł Wi-Fi od Cydii jest najlepsze do przeglądania haseł bezpośrednio na iPhonie.

Wystarczy otworzyć aplikację, aby zobaczyć wszystkie hasła do Wi-Fi przechowywane w telefonie iPhone. Następnie możesz udostępniać hasła znajomym w miejscach publicznych. To fajna aplikacja.

Kredyty: http://www.unlockboot.com/2016/02/how-to-view-saved-wifi-passwords-on.html


0

Nie próbowałem tego, ale może działać: jeśli masz komputer Mac i zsynchronizujesz go z Apple ID w iPhonie, może pojawić się w Dostępu pęku kluczy> hasła na komputerze Mac jako „Hasło sieci lotniskowej” (po prostu wyszukaj „ lotnisko ”) lub wyszukując nazwę sieci WIFI.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.