Co powoduje czasami odcięcie wyjścia HDMI-DVI Retina Macbooka Pro?


13

W tym tygodniu kupiłem siatkówkę MacBook Pro i czekałem na przybycie adapterów Thunderbolt do DVI, aby móc podłączyć je do zewnętrznych wyświetlaczy. W międzyczasie używam kabla HDMI do DVI, aby podłączyć się do mojego monitora.

Od czasu do czasu zauważyłem, że monitor, którego używam, czasami gaśnie na sekundę, a potem z powrotem. Nie zdarza się to często, ale nie jestem pewien, czy ma to związek z kablem, monitorem lub moją siatkówką Macbook Pro.

Wypróbowałem wiele kabli i używałem tego monitora wcześniej w siatkówce Macbook Pro, więc nie sądzę, że problem dotyczy monitora.

Czy uważasz, że to problem z laptopem? Coś związanego z kartą graficzną? Nie mogę zrozumieć, dlaczego tak się dzieje losowo.

Udało mi się to uchwycić na wideo ...

http://www.youtube.com/watch?v=6vGeDR48E8w


Jakiego modelu wyświetlacza / monitora używasz? Wygląda na to, że podczas uścisku dłoni HDCP może to zostać chwilowo wygaszone.
jmhindle

1
Ten sam problem występuje z dwoma różnymi kablami i dwoma różnymi wyświetlaczami (monitor 1080p i telewizor 1080p) za każdym razem za pomocą prostego połączenia HDMI do HDMI. Zdarza się to tylko raz w ciągu 10 minut od pierwszego podłączenia wyświetlacza.
neilmw

Masz z tym szczęście? Mój robi to samo.
NullReference

1
Podobnie jak Datapoint, mam ten sam problem przy użyciu mini-DP do adaptera Dual Link DVI, jak podano w mojej odpowiedzi na apple.stackexchange.com/questions/57734/... . Muszę też znaleźć przyczynę.
Cesium

1
Właśnie przetestowano, a problem nadal występuje w OSX 10.8.2.
neilmw

Odpowiedzi:


1

Spróbuj wyłączyć automatyczne przełączanie grafiki w Preferencjach systemowych - Oszczędzanie energii. To może działać dla mnie, chociaż nie wymyśliłem, jak odtworzyć 1-2 sekundowe wygaszanie, więc tylko czas pokaże.

Używam 10.8.2 na nowym rMBP i mam ten sam problem - zewnętrzny monitor gaśnie przez 1-2 sekundy po podłączeniu do wyświetlacza 1680 x 1050 za pośrednictwem złącza HDMI, a rMBP jest zamknięty i stoi. Gdy tak się dzieje, nie ma ruchu rMBP, kabla HDMI ani monitora.

Nie doświadczyłem tego samego chwilowego wygaszania wyświetlacza rMBP, gdy używam tylko wyświetlacza natywnego.

Nie zdarza się to często (2-3 razy dziennie), więc jest to bardziej irytacja, której nie oczekuję od sprzętu o wartości prawie 3000 $.


Dostaję to samo ... jakieś aktualizacje?
edgarator

0

Oto połączenie z MBP do monitorowania:

MBP - Adapter - Kabel - Monitor

Załóżmy, że MBP nie ma problemu i wykluczyłeś kabel, ponieważ przetestowałeś wiele, również monitor powinien być w porządku, ponieważ działa dobrze. To opuszcza adapter.

I miałem doświadczenia z kilkoma złymi adapterami i tak się stało.

Nie jestem całkowicie pewien, czy to jest problem, ale zacznę od tego. Ponieważ MBP Retina i MBP używają tej samej grafiki, więc nie sądzę, że MBP stanowi problem.

Powodzenia


-2

Jest to znany problem z OSX i Retina MacBook Pro. Apple obecnie pracuje nad poprawką. Wkrótce nadejdzie OSX 10.8.1, który powinien rozwiązać problem.


1
Właśnie zaktualizowałem do wersji 10.8.1 i to nie rozwiązuje problemu :(. Mój komputer wyłącza się na krótko, gdy przenoszę komputer, nawet najmniejszą ilość. Mam nadzieję, że jest to problem z oprogramowaniem, ponieważ tak naprawdę nie chcę zwrócić maszyny za tak małą rzecz :(

Czy możesz to zaktualizować o numer zgłoszenia błędu (radar lub openradar.appspot.com/page/1 ), a może przenieść to do komentarzy?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.