Jak usunąć aplikację zablokowaną w trybie „oczekiwania” z Mac App Store?


58

Mam 2 aplikacje, które zainstalowałem za pośrednictwem Mac App Store, które są nadal w trybie oczekiwania. Jak sprawić, by te aplikacje zakończyły instalację? Lub jak je usunąć i spróbować ponownie?

Przez „tryb oczekiwania” mam na myśli, że pokazują pasek postępu pobierania i mają słowo „czekanie” nałożone na ikony w aplikacji startera. (Zrobiłbym zdjęcie, ale wydaje się, że nie pozwala mi to podczas pokazywania startera)


Wypróbuj synchronizację iTunes.

iTunes mówi „Wszystkie zakupy zostały pobrane dla tego konta”. Ikony są nadal w trybie oczekiwania w Launchpad. I nadal nie mogę ich używać. (Ibooks Author & ClamXAv) BTW, po raz pierwszy uruchomiłem iTunes na tym komputerze. Zwykle używam pulpitu do synchronizacji iPhone'a. Nie miał nawet mojego identyfikatora Apple ID. Musiałem to po raz pierwszy włożyć.
Jason

Właśnie miałem ten problem z wersją beta Yosemite. Wygląda na to, że ponowne uruchomienie przywróciło funkcjonalność.
Jay Imerman

Nauczyłem się tutaj, że każdy proces zaczynający się od „sklepu” prawdopodobnie ma związek z App Store, a nie jakimś technicznym rodzajem „stor [ag] e” ... zabicie ich wszystkich spowodowało powrót App Store do kształt dla mnie ... jakikolwiek minus podejścia do spalonej ziemi?
Adam Lewis,

Odpowiedzi:


77

Miałem problem z niemożnością powstrzymania pobierania starego systemu operacyjnego. Aby go usunąć i zatrzymać pobieranie, po otwarciu startera przytrzymałem na klawiaturze „opcję”, która spowodowała, że ​​aplikacje poruszały się tak samo jak na iPhonie. Mógłbym wtedy kliknąć „x” i usunąć je / zatrzymać pobieranie.


7
+1 - Moje pobieranie dla xcode trwało kilka dni w trybie oczekiwania, najpierw bałam się potwierdzić komunikat usuwania po kliknięciu „x” w takim sensie, że usunąłbym mój xcode, ale tak się nie stało. Po prostu zatrzymał go z trybu postępu.
Adil Soomro,

Świetnie działał na OS X 10.10, gdy nie powiodło się ponowne uruchomienie i „wyczyszczenie pamięci podręcznej”.
hity

Dzięki, @AdilSoomro, dokładnie takiej odpowiedzi szukałem! :) +1!
rmbianchi

1
You da real MVP
crmpicco

6
Warto wspomnieć, że działa to również w samym sklepie z aplikacjami - przytrzymanie opcji zmienia przycisk „pauza” w „anuluj”.
Mikey TK,

38

Nie usuwaj ani nie usuwaj żadnej pobranej części lub pliku. Wykonaj następujące czynności, aby wznowić pobieranie.

Na przykład w monitorze aktywności zabij storeagentproces. Następnie uruchom ponownie App Store i kliknij wznów . Otóż ​​to.


17
zabicie zapisanego procesu naprawiło to dla mnie.
likebeats

W El Capitan proces przechowywania nie istniał, ale zabicie storeuid spowodowało rozpoczęcie pobierania aplikacji.
Zły E

1
storeagentnie działało, ale storeddownloadddziałało. Zrobiłem to jako:sudo kill -9 $(ps aux | grep storedownloadd | awk '{print $2}')
Rushi Agrawal

1
Zabicie ich obu pkill -9 storedownloadd storeagent
załatwiło sprawę

1
To rozwiązało dla mnie, ponieważ w starterze nie było żadnej aplikacji, tylko zatrzymanie pobierania aplikacji w App Store.
Zdalny

14

Oto, co zadziałało dla mnie:

  1. Otwórz starter
  2. Przytrzymaj aplikację zatrzymaną w trybie „Oczekiwanie ..”, aż w lewym górnym rogu wyświetli się „X”
  3. Naciśnij Enter, aby zakończyć pobieranie lub wyjść z nieskończonej pętli, w której utknął

Ponownie, to właśnie działało dla mnie, może nie działać dla wszystkich, ale pomyślałem, że to opublikuję.


5

Rzeczywiste pobieranie odbywa się za pomocą procesu o nazwie storeagent, który czasem się zacina. Wyjdź z App Store, zabij storeagent (np. W monitorze aktywności), uruchom ponownie App Store (który ożywi agenta sklepu) i wróć do karty Zakupy, gdzie klikniesz aplikację, aby ją ponownie uruchomić.


5
Nie widziałem magazynu, ale zabiłem kilka zewnętrznych storeprocesów (np. storedownload), Które działały na rzecz resetowania.
Nick

3

Dzięki odpowiedzi Jasona, ponieważ doprowadził mnie do właściwego toru. Ikona ikony instalacyjnej w programie LaunchPad nie zareagowałaby jednak na podwójne kliknięcie. Ale kiedy wybrałem i przytrzymałem ikonę (jak w 3 palcach na gładziku), dopóki wszystkie ikony nie zaczęły „poruszać się”, wtedy mogłem kliknąć „X” na ikonie, która zatrzymała aktualizację.

Obraźliwą aplikacją był „XCode”, a na tej stronie jest inny temat, który dotyczy problemu z próbą aktualizacji XCode za pośrednictwem App Store.


1

Być może inny Apple ID jest zalogowany w sklepie z aplikacjami - launchpad / appstore wciąż próbuje zaktualizować oprogramowanie, które nie jest powiązane z Twoim Apple ID. Zaloguj się przy użyciu oryginalnego identyfikatora i ukończ lub anuluj pobieranie, a następnie zaloguj się ponownie przy użyciu własnego identyfikatora.


1

Wszystkie moje pliki do pobrania w aplikacji iBooks również były w trybie oczekiwania, więc postanowiłem zabić zapisany plik do pobrania (os x 10.10.3), który odblokował pobieranie obu aplikacji.


Uważam, że to najlepszy sposób, aby to zrobić 10.10 / 11.
Christian

0

Dzięki najnowszej aktualizacji Mountain Lion jestem w stanie z łatwością rozwiązać problem. Teraz możesz dwukrotnie kliknąć częściowo pobrany program, aby wyrzucić wszystkie aktualnie pobrane części i zacząć od nowa. To zaczyna działać dopiero wtedy, gdy komputer uzna, że ​​się zatrzymał. Domyślam się, że jest jakaś ukryta wartość limitu czasu, którą należy przekroczyć, aby włączyć tę funkcję.

W jednym przypadku (ClamXav) musiałem zrestartować komputer, aby Mountain Lion rozpoznał, że nie jest już pobierany. Podwójne kliknięcie nadal działało, aby ponownie uruchomić pobieranie.


Zaakceptowanie tego, ponieważ zadziałało również dla @David Brick
Jason
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.