Kilku użytkowników jednocześnie na komputerze Mac mini


24

Jesteśmy niewielkim zespołem programistów i chcielibyśmy kupić komputer Mac mini w celu programowania na iOS.

Chcielibyśmy wiedzieć, czy kilku użytkowników może zalogować się zdalnie do komputera Mac mini (używając VNC lub czegoś podobnego), każdy z nas ma swój własny pulpit (domyślnie nie VNC).

czy to możliwe? Jeśli tak, jakiego oprogramowania to wymaga? (Komputery klienckie działają w systemie Windows.)


Możliwe oszustwo
Ken

Odpowiedzi:


13

Nie jestem pewien, jak to było 2 lata temu, kiedy zadano to pytanie, ale potwierdziłem, że teraz to działa od razu po wyjęciu z pudełka.

W połowie 2010 r. Mac Mini z systemem OS X Mavericks 10.9 Testowany na komputerze klienckim: Windows 7 Pro z TightVNC Viewer, iPad z iTeleport.

Oba urządzenia klienckie mogły połączyć się z komputerem Mac Mini za pośrednictwem VNC i zalogować się do różnych kont użytkowników w tym samym czasie.

Podczas każdej sesji VNC pokaże okno logowania Mac, który użytkownik może wybrać, aby uzyskać dostęp do określonych kont użytkowników.

Chociaż zgodziłbym się, że może zużywać więcej zasobów, gdy wielu użytkowników jest podłączonych w tym samym czasie, a ponadto używa do programowania.


Działa to również z systemem OS X El Capitan (wersja 10.11.1) jako serwerem i systemem Windows 10 Pro (kompilacja 10586) jako klientem.
Jeevan Takhar

pomóż mi skonfigurować to środowisko na moim komputerze Mac
AsimRazaKhan

6

Tak to mozliwe. Ale na obu komputerach musi być uruchomiony Lion .

W Host Mac przejdź do Preferencje systemowe> Udostępnianie> ekranie Udostępnianie i włączyć. Sprawdź także preferencje.

W Zdalnym komputerze Mac wystarczy nacisnąć Command+ Ki wpisać vnc: // i adres IP komputera.


Próbujemy niestety połączyć się zdalnie z komputerów z systemem Windows ... Naszym celem jest uniknięcie konieczności kupowania kilku komputerów Apple :)
Jukurrpa

1
@Jukurrpa Możesz także użyć klienta VNC na
Windowsie

3

Tak, możesz to zrobić w systemie Mac OS X 10.7 i nowszych. Wystarczy założyć konto dla każdego użytkownika i włączyć VNC ( System Preferences=> Sharing=> Screen Sharing).


Próbowałem tego na MacBooku Pro. Kiedy łączę się z VNC z komputera z systemem Windows, pojawia się tylko szary ekran (tło ekranu logowania). Jeśli na komputerze Macbook nie jest zalogowany żaden użytkownik, pojawia się ekran logowania, ale oba komputery widzą i kontrolują tę samą sesję.
Jukurrpa

Czy na pewno korzystasz z wersji 10.7 (Lion)?
Paul R

3

Pod koniec 2012 roku Mac Mini z 16 GB pamięci za pomocą RealVNC. W sieci LAN uruchomiono jednocześnie 3 aktywnych użytkowników jednocześnie korzystających z Xcode 6. Największym problemem jest ustawienie różnych rozdzielczości ekranu, ponieważ Mac ma wiele gigantycznych ekranów, a komputery z systemem Windows nie. Działa świetnie. Moglibyśmy dodać innego użytkownika, gdybyśmy chcieli z 16 koncertami.

Jeśli chodzi o to, jak odnosi się to do pierwotnego pytania, podczas gdy jedna osoba pracuje na Mini, dwie inne mogą logować się ze stacji roboczych Windows w sieci LAN, wszystkie z uruchomionym kodem xcode. Ze stacji roboczych Windows. Myślę, że to było oryginalne pytanie, jeśli dobrze rozumiem.

Dodam tylko, że konfiguracja była niezwykle łatwa. Zainstaluj VNC na mini i na każdym komputerze. To właściwie tyle. Zajęło około 30 minut, aby załatwić załamania.


Czy możesz dodać więcej szczegółów, w jaki sposób odnosi się to konkretnie do pytania PO?
aaplmath,

Imponujące obciążenie MINI - dzięki za dodatkowe dane.
bmike

Biorąc pod uwagę, że jest to niskiej klasy Mini z i5, byłem zaskoczony.
RegularExpression

2

Mac OS X nie obsługuje tego po wyjęciu z pudełka, przynajmniej o ile wiem, przynajmniej nie dla klientów Windows.

Z tego powodu będziesz potrzebować oprogramowania innych firm, takiego jak Aqua Connect lub serwer terminali iRAPP .

Jabłko mieć udostępnianie ekranu, ale jest VNC oparte (rozszerzenia do „dzielenia ekranu”, aby umożliwić więcej niż jedno połączenie wymaga klienta mac, wierzę) i wszystkie wskazania , że realizacja Lew VNC jest uszkodzony, zwłaszcza gdy próbuje uzyskać do niego dostęp z klientów Windows.


1

Możesz zalogować się do kilku użytkowników jednocześnie, włączając „Zdalne logowanie”, jednak umożliwi to wielu użytkownikom logowanie się za pomocą ssh / scp. Co może być wykonalne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do narzędzi terminalowych, w tym interfejsu wiersza poleceń xcode do budowania projektów, możesz używać rzeczy takich jak gcc lub xcodebuild poprzez sesję ssh.

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie dostępu każdego dodatkowego użytkownika do własnego GUI, nie jestem pewien, czy jest to możliwe dzięki wbudowanemu serwerowi VNC. Istnieje ciekawe rozwiązanie 10.4: użyj wielu kont GUI zapisanych w Mac OS X Wskazówki, które mogą być odpowiedzią na twoje pytanie, jednak został przetestowany na Mac OS 10.4, nie jestem pewien, czy nadal działa na OS X Lion itp.

Ich rozwiązaniem jest:

Po skonfigurowaniu dwóch lub więcej kont na jednym komputerze Mac zainstaluj OSXvnc i uruchom serwer. Po uruchomieniu Fast User przełącz się na innego użytkownika na komputerze.

Teraz z innego komputera użyj przeglądarki VNC, takiej jak Chicken of VNC, i skieruj ją na komputer Mac. Mimo że komputer Mac jest zalogowany jako inny użytkownik, sesja VNC przechodzi na pierwotne konto, umożliwiając oboje korzystanie z komputera w tym samym czasie.

Podczas testowania wydaje się, że działa to dobrze, chociaż należy się zastanawiać, czy nie będą występować problemy z wywoływaniami systemowymi z tych samych programów, które będą się odbywać jednocześnie. Pracuję nad tym od około dwóch godzin, ale do tej pory żadnych problemów.


0

Ok, więc jest to możliwe, ale jest kilka problemów, aby to zrobić w praktyczny sposób.

Pierwsza opcja: natywna funkcja udostępniania ekranu w systemie OS X.

  1. W Hostii Mac przejdź do System Preferences> Sharing> Screen Sharingi włączyć.

  2. W zdalnym komputerze z systemem Windows użyj oprogramowania VNC (klient lub przeglądarka), takiego jak TighVNC, UltraVNC i RealVNC. Działają w większości tak samo, z kilkoma różnymi wadami.

Będziesz miał problemy z układem klawiatury Windows i Mac, a niektóre klawisze nie będą działać. alt / OptionWyjaśniono tutaj głównie komputer Mac : nie można uruchomić klawisza Alt (Opcja) podczas zdalnego sterowania komputerem Mac z systemu Windows za pomocą VNC

Wydajność (prędkość) będzie straszna. A ustawienia prędkości przeglądarki nic nie zrobią z powodu słabej zgodności z implementacją Mac VNC.

Aby aktywować funkcję wielu użytkowników jednocześnie / jednocześnie, może być konieczne aktywowanie fast user switchingfunkcji w OS X.

Druga opcja: oprogramowanie serwera Party VNC 3º

Użyłem RealVNC. Inni mogą ćwiczyć tak samo:

  1. Zainstaluj serwer RealVNC na komputerze Mac
  2. Zainstaluj przeglądarkę RealVNC w systemie Windows

Wydajność znacznie się poprawi, lepsza kompatybilność klawiatury, w tym brakujące klawisze oraz obsługa kopiowania i wklejania na komputerach hosta i klienckim. (serwer i przeglądarka)

Ale nie będziesz mieć opcji wielu użytkowników. Każda przeglądarka połączy się z tym samym użytkownikiem na komputerze Mac.

Trzecia opcja: oprogramowanie zewnętrznego serwera VNC wraz z funkcją udostępniania ekranu OS X

  1. Wykonaj opcję 1 i opcję 2
  2. Zmień opcję portu, której używa 2, aby umożliwić jednoczesne włączenie obu programów VNC.
  3. Zaloguj się z opcją 1
  4. Zacznij RealVNC usermode, nie tryb wyśmienita (Znajduje się w Application folder> RealVNC folder> Advanced folder> VNC Server (User Mode))
  5. Połącz z opcją 2
  6. Zamknij opcję 1 klienta.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.