Ponowna instalacja Lion


10

Mój komputer Mac jest bardzo brudny z powodu wszystkich rzeczy, które zainstalowałem i plików, które zgromadziłem w ciągu ostatnich miesięcy. Próbowałem ponownie zainstalować, przytrzymując Command- Ri wykonując ten proces. Jednak nie wyczyściło to mojego systemu plików. W rzeczywistości wydaje się, że wszystko, co zrobiono, to zepsucie niektórych z moich już zainstalowanych programów (np. Xcode i MacPorts). Czy istnieje sposób na ponowną instalację Lion, aby zachowywał się tak, jakby właśnie został wyjęty z pudełka?

Wcześniej byłem użytkownikiem Ubuntu, a w Ubuntu myślę, że przy ponownej instalacji miałem możliwość skrobania istniejącego systemu plików.


Więc jeśli dobrze rozumiem, chcesz ponownie zainstalować Lion, ale zachowujesz wszystkie swoje pliki i foldery? I który proces już przeszedłeś?
Michiel

@Michiel Nie, chcę, aby wszystkie pliki i programy zniknęły. Obawiam się, że jeśli ślepo usunę rzeczy, mogę usunąć pliki niezbędne do ponownej instalacji. Czasami również, gdy ręcznie usuwam pliki, nie jestem pewien, czy usunąłem wszystkie pliki związane z programem.
math4tots,

Czy chcesz mieć w 100% czysty system operacyjny i dysk twardy?
Michiel

@Michiel Tak, nie chcę, aby jakiekolwiek wcześniej zapisane lub zainstalowane pliki przetrwały
math4tots,

Odpowiedzi:


7

Inną rzeczą, którą należy wypróbować po uruchomieniu w trybie odzyskiwania, jest wybranie najpierw programu „Narzędzie dyskowe”, aby usunąć istniejącą instalację systemu OS X.

  1. Po otwarciu Narzędzia dyskowego możesz wybrać dysk twardy Macintosh HD lub tak zwany dysk twardy, na którym znajduje się istniejąca instalacja OS X, a następnie usunąć wybrany dysk za pomocą w Narzędziu dyskowym.

  2. Zamknij Narzędzie dyskowe, a powinieneś ponownie wyświetlić okno Utilites Mac OS X, jak pokazano poniżej. Następnie stamtąd wybierz „Zainstaluj ponownie Mac OS X”, tak jak wcześniej.

  3. Ta procedura powinna umożliwić czystą instalację OS X, w przeciwieństwie do ponownej instalacji na istniejącej kopii OS X.

Okno narzędzi systemu Mac OS X z trybu odzyskiwania Lion


5

Ponieważ Lion nie jest wyposażony w fizyczny dysk instalacyjny, Apple wynalazł sposób instalowania Lion przez Internet. Apple poświęcił cały temat na ten temat na swoich stronach pomocy technicznej, ale informacje tam znalazłem raczej niejasne.

Zamiast tego mogę polecić Ci ten samouczek MacWorld . Opisuje wszystko, czego potrzebujesz, aby wyczyścić cały komputer Mac i ponownie zainstalować Lion, aby uzyskać maszynę taką, jaka była właśnie po rozpakowaniu urządzenia.
Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.