Stacja dokująca na MBP Retina zużywa 80% procesora


13

Dock na mojej MBP Retina stale zużywa 70 - 80% procesora.

Dzieje się tak na dwóch kontach na komputerze, które zostały zmigrowane z mojego poprzedniego Lion MBP.

 • Nie mam zainstalowanych Parallels, co może powodować ten problem.
 • Usunąłem listę Docka i uruchomiłem ją ponownie
 • Ponownie uruchomiłem kilka razy

Wszelkie pomysły na to, co może być tego przyczyną?

Oto ślad w Docku. Nie jestem programistą dla komputerów Mac, więc trudno mi to czytać.


Czy z ciekawości masz jakieś nietypowe ustawienia komputerów stacjonarnych / przestrzeni lub Exposé / Mission Control?
Nathan Greenstein,

Nie, że jestem tego świadomy - chociaż zostały zaimportowane z mojego poprzedniego komputera Mac. Typowe - wydaje się, że problem ustał po 3 dniach. Będę miał na to oko.
dkam

być może twój system sam się indeksował. Czy przeprowadziłeś migrację z innego komputera?
David DelMonte

@DavidDelMonte Wyraźnie mówi, że wszystkie te rzeczy zostały przeniesione, więc można założyć, że większość jego ustawień została przeniesiona do nowej fantazyjnej MBP-Retina :)
Martin Marconcini,

Po panice jądra (!) Wracamy do 80% wykorzystania. Wydaje się, że nie dzieje się żadne indeksowanie ani trwa tworzenie kopii zapasowej TM. I tak, to fantazyjne. Ten wyświetlacz jest po prostu niesamowity. SSD też jest świetny. A waga jest ładna. Slim też. Nie zapomnij szczupły. Ale dok - to mnie zabija. Właściwie zabicie baterii.
dkam

Odpowiedzi:


16

Miałem ten sam problem na mojej nowej MBP Retina. Mam zainstalowane Parallels, ale podobny problem spowodowany przez Parallels został naprawiony w aktualizacji Parallels (którą zainstalowałem). Ponadto żadne z obejść (np. Usunięcie folderu aplikacji systemu Windows z Docka) sugerowanych na forum Parallels nie rozwiązało problemu. Próbowałem także usunąć plist Docka, ponownie uruchomić proces i ponownie uruchomić komputer kilka razy. Żadne z nich nie rozwiązało problemu. Proces dokowania powróciłby do używania 100% procesora.

Oto, co zrobiłem, aby rozwiązać problem i naprawić:

Uruchom to z wiersza poleceń. To polecenie wyświetli listę plików, do których proces Dock uzyskuje dostęp lub które łączy w celu uzyskania dostępu.

sudo opensnoop -n Dock

Przekonałem się, że Dock wielokrotnie próbował uzyskać dostęp /System/Library/CoreServices/DefaultDesktop.jpg, co jest dowiązaniem symbolicznym /Library/Desktop Pictures/Galaxy.jpg. Jedyny problem polegał na tym, /Library/Desktop Pictures/Galaxy.jpgże nie istniał. Nie jestem pewien, czy system operacyjny przyszedł bez niego w tym miejscu, czy go usunąłem lub pomyłkowo przeniosłem. Niezależnie od tego, aby to naprawić, zmieniłem symboliczne łącze na inny obraz pulpitu, używając następujących dwóch poleceń:

sudo rm /System/Library/CoreServices/DefaultDesktop.jpg
sudo ln -s /Library/Desktop\ Pictures/Lion.jpg /System/Library/CoreServices/DefaultDesktop.jpg

Wygląda na to, że problem polegał na tym, że Dock wielokrotnie próbował uzyskać dostęp do brakującego pliku Galaxy.jpg, aby ustawić tło pulpitu za pomocą łącza symbolicznego DefaultDesktop.jpg. Gdy ten symboliczny link wskazywał na prawdziwy plik JPG, wysokie wykorzystanie procesora przez Docka ustało. Na wcześniejszych MBP DefaultDesktop.jpg był prawdziwym plikiem JPG (galaktyki).

To również rozwiązało inny problem, który miałem, gdy gdzie zablokowałem ekran, a następnie wpisałem hasło, aby je odblokować, mój komputer zawiesiłby się podczas próby zalogowania się. Mam przeczucie, że Dock próbował uzyskać dostęp do tego samego brakującego pliku i był wisi na ekranie logowania.


Fantastyczny! Dziękuję Ci bardzo. Nigdy wcześniej nie spotkałem opensnoop - sprawdzę to dalej.
dkam

Dzięki! Wpadłem na ten sam problem. Brak podobieństw, próba opiekania pliku plist i restartowania Docka bezskutecznie.
Gabriel Isenberg

1
Właśnie dlatego moje kolana paliły się przez ostatnią godzinę. Dziękuję (i moje przyszłe dzieci też dziękuję).
psynnott

OMG dziękuję bardzo, to wszystko, fix działał idealnie.
n13

4

Oto prostsza poprawka dla osób nietechnicznych, takich jak ja, które działały dla mnie:

 1. Przejdź do Findera i wybierz „Ukryj inne” z menu Findera
 2. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy (lub klawiszem Control)
 3. Wybierz „Zmień tło pulpitu”
 4. Wybierz nowe zdjęcie (musiałem kliknąć kilka, aby je zmienić)
 5. Przejdź do Monitor aktywności i wymuś zamknięcie aplikacji Dock
 6. Dock zrestartuje się w ciągu kilku sekund i presto: nie będzie już 100% użycia procesora

Za to, co jest tego warte, zabrałem ten problem do Genius Bar w sklepie Apple i eskalowali go do „inżynierii” w Apple. Odpowiedź, która wróciła, była taka, że ​​to wina Parallel, chociaż jasno powiedziałem im, że nie prowadzę Parallels. Nie sądzę, że Apple zdaje sobie sprawę, że to ich wina. To całkiem proste - wszystko w tle na pulpicie!


Zalogowałem go na bugreport.apple.com, a oni zamknęli go jako duplikat. Najwyraźniej nie można przeglądać raportów o błędach innych osób.
dkam

Musiałem ustawić wszystkie tła na wszystkich moich przestrzeniach, ale zadziałało. Poprawka powyżej działała, ale tylko do ponownego uruchomienia.
n13

0

Jedną z rzeczy, które należy wypróbować, jest tymczasowe usunięcie plików preferencji Docka i sprawdzenie, czy przestaje działać błąd procesora. Wypróbuj to w terminalu:

cd ~/Library/Preferences
mv com.apple.dock.db com.apple.dock.db_backup
mv com.apple.dock.plist com.apple.dock.plist_backup
killall Dock

Po ponownym uruchomieniu Dock.app powinien otworzyć się tylko z domyślnym zestawem ikon. W zależności od obecności zainstalowanych aplikacji Apple, w Docku zostaną również dla nich utworzone ikony (iWork, iLife itp.). Będziesz także musiał zresetować preferencje Docka i dodać inne aplikacje według własnego uznania.

Jeśli poprawka jest niezadowalająca, a Dock nie uderza w procesor, usuń stare pliki preferencji Docka, które spowodowały wszystkie problemy:

cd ~/Library/Preferences
rm com.apple.dock.db_backup
rm com.apple.dock.plist_backup

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu chcesz przywrócić oryginalne pliki preferencji, wykonaj następujące czynności:

cd ~/Library/Preferences
mv com.apple.dock.db_backup com.apple.dock.db
mv com.apple.dock.plist_backup com.apple.dock.plist
killall Dock

Wskazówka dotycząca rozwiązywania problemów : przełączaj między starymi i nowymi plikami preferencji i ponownie uruchom Dock, aby sprawdzić, czy procesor nie jest wbity. Jeśli przywrócenie oryginalnych plików preferencji spowoduje nieprawidłowe zachowanie Docka, coś w jednym lub obu tych plikach jest mungowane. Z drugiej strony, jeśli Dock nadal wbije procesor w świeże pliki preferencji, coś innego jest nie tak.


świetna sugestia. Wcześniej próbowałem tylko plist. Niestety nie rozwiązało to problemu. Myślę, że ponowna instalacja może być moją następną próbą.
dkam

0

Czy dzieje się tak w przypadku standardowej stacji dokującej, czy dopiero po dodaniu własnych ikon? Jeśli usuniesz listwy dokujące i uruchomisz ponownie, czy stanie się to ponownie bez dotykania stacji dokującej?

Jeśli nie masz nic niestandardowego w stacji dokującej, jedyną rzeczą, o której mogę pomyśleć (poza niejasnym błędem MBP-R) jest to, że możesz mieć coś w folderze pobierania lub aplikacjach (lub jednym z folderów, które się pojawiają w domyślnym Docku), który powoduje zawieszenie się Docka podczas odczytu systemu plików.

Możliwą poprawką może być „opróżnienie” folderu Pobrane (przeniesienie zawartości do tymczasowej lokalizacji poza zasięgiem Docka) i naprawa uprawnień (na wypadek, gdyby coś było nie w folderze aplikacji).


0

Sugestia dotycząca dowiązania symbolicznego pomogła mi. Zamiast tego musiałem użyć tego polecenia, które zawiera nieco inny link do folderu ze zdjęciem na pulpicie:

sudo ln -s /Library/Desktop\ Pictures/Lion.jpg /System/Library/CoreServices/DefaultDesktop.jpg

Dzięki. Zaktualizowałem swoją odpowiedź, Desktop Pictures
dodając

0

To samo mi się przydarzyło i trochę mnie przeraziło, komputer stał się prawie bezużyteczny. Uruchomiłem konsolę i wszystkie błędy dotyczyły „Nie można znaleźć domyślnej tapety pulpitu”. Zmieniono tapetę na domyślną z aplikacji ustawień i wszystko wróciło do normy.

IMO to błąd w Lionie i sposób, w jaki obsługuje tapety. Bardzo, bardzo dziwne.


-1

Oprócz powyższych dobrych odpowiedzi, gdy przeprowadziłeś migrację z innego systemu, proponuję następujące:

 1. Napraw uprawnienia, aż wszystko będzie w porządku.

 2. Upewnij się, że zastosowałeś poprawkę aktualizacji oprogramowania, która pojawiła się pod koniec ubiegłego tygodnia dla twojego systemu.

 3. Wyślij mi komputer, bym mógł się nim bawić :)


Było wiele problemów z uprawnieniami, jednak nie rozwiązało to tego konkretnego problemu.
dkam

1
DOBRZE. Czy są jakieś komunikaty dziennika konsoli, które mogą dać ci wskazówkę? David
David DelMonte
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.