Naprawianie martwych / zablokowanych pikseli w Apple Cinema Display


3

Mam 23-calowy wyświetlacz Apple Cinema HD i kilka martwych lub zablokowanych pikseli (naprawdę nie znam różnicy). Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, aby naprawić te piksele, takie jak oprogramowanie / aplikacja ?


3
Dead oznacza, że ​​jest czarny, a utknięcie oznacza, że ​​ma inny kolor.
Timothy Mueller-Harder

1
Jeśli jest objęty gwarancją, najlepszym rozwiązaniem jest zabranie go z powrotem do sklepu Apple Store w celu sprawdzenia. Technicy / geniusze tam byli całkiem dobrzy w dbaniu o klientów z mojego osobistego doświadczenia.
JW8

1
Umarłe oznacza wolne. Czerń jest kolorem w LCD.
Jason Salaz,

@ Stephen Daj mi znać, jeśli moja poprawiona odpowiedź ci pomoże. Odpowiedź, którą zamieściłem wcześniej, była nieprawidłowa.
de_an777

Odpowiedzi:


-1

Czasami możesz naprawić zablokowane piksele, uruchamiając coś takiego:

http://www.flexcode.org/lcd2.html

Naciśnij przycisk Napraw mój ekran, aby spróbować odblokować piksel. Jeśli to nie zadziała, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to umówić się na spotkanie w lokalnym barze Genius Bar w Apple Store:

http://www.apple.com/retail/geniusbar/

i popatrz na to geniusze. Jeśli nadal jest objęty gwarancją i jest zgodny z wytycznymi Apple dotyczącymi wymiany pikseli / ekranów, mogą bezpłatnie wymienić ekran.

Jeśli nie jest objęty gwarancją, zostaną naliczone opłaty za części i robociznę, ale poinformują Cię o tym z góry i możesz zdecydować, czy chcesz z tym skorzystać. To jedna z najlepszych rzeczy w Apple, bezpłatna diagnostyka, nawet jeśli nie wykonasz naprawy. Więc technicznie nie masz nic do stracenia. (Z wyjątkiem twojego czasu, technicznie)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.