Uruchamianie jeszcze jednego wyświetlacza, gdy MacBook jest w trybie klapki


3

Zastanawiałem się, czy ktoś próbował uruchomić jeszcze jeden ekran w swoich MacBookach, zamykając pokrywę MacBooka. Jest to powszechna praktyka wielu laptopów z systemem Windows, które obsługują tylko 2 ekrany, ale mają wiele wyjść wideo. Ponieważ jest to ograniczenie sprzętowe liczby portów wyjściowych wideo i liczby ekranów obsługiwanych przez kartę wideo w laptopie, zakładam, że wszystkie te kombinacje powinny działać, jeśli nie w OS X, ale przynajmniej w Windows w Boot Camp.

Retina MacBook Pro: Obsługuje dwa ekrany za pomocą dowolnej kombinacji HDMI i Thunderbolt / DisplayPort; pokrywa zamknięta: trzy ekrany, choć ta sama dowolna kombinacja portów wyjściowych wideo.

MacBook / MacBook Pro 13 "/ MacBook Air / MacBook Pro 2012 (bez siatkówki): Obsługuje tylko jeden ekran zewnętrzny z włączonym wewnętrznym, ale po zamknięciu pokrywy powinien być w stanie podłączyć jeszcze jeden wyświetlacz Thunderbolt.

MacBook Pro (przed edycją 2012 z grafiką Thunderbolt i AMD): Dwa ekrany Thunderbolt połączone z otwartą pokrywą; pokrywa zamknięta, trzy ekrany Thunderbolt. Może to nie działać z powodu ograniczenia przepustowości Thunderbolt, a nie dlatego, że karta wideo nie może sobie z tym poradzić.

Wyjaśnienie: Wymienione konfiguracje są tym, co powinno się stać, jeśli moja hipoteza jest prawdziwa. Proszę ludzi o potwierdzenie tego za pomocą swoich własnych MacBooków, ponieważ nie posiadam tego sprzętu do testowania.


Czy odpowiadasz na swoje pytanie? Zastanawiam się nad tym samym, co ty, ale jestem ciekawy, jak znalazłeś informacje na temat obsługi trzech zewnętrznych wyświetlaczy na siatkówce MacBook Pro? Czy możesz mi powiedzieć, gdzie znalazłeś te informacje?

Witamy, pytaj inaczej! Można odpowiedzieć na własne pytanie, ale musisz zadać pytanie, jakbyś nie znał odpowiedzi, a następnie opublikować odpowiedź osobno. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł edytować odpowiedzi ze swojego pytania i dodać je jako prawdziwe odpowiedzi, aby każdy mógł łatwiej znaleźć Twój problem i rozwiązania. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach. Dzięki.
Nathan Greenstein,

Nie, nie odpowiedziałem na własne pytanie, to są przykłady, jeśli to, co postawiłem, jest prawdą. Umieszczam je tam, aby czytelnicy zrozumieli, co powinno się stać, jeśli hipoteza jest prawdziwa. Nie przeprowadziłem żadnych testów, ponieważ nie posiadam żadnego z tych komputerów.
Chad Marmon

Odpowiedzi:


2

Oto dokumentacja.

http://support.apple.com/kb/HT5219?viewlocale=en_US&locale=en_US#dispnum

W szczególności, z uwzględnieniem przypisów. Zrobiłem kilka edycji dla czytelności:

Ile wyświetlaczy Apple Thunderbolt mogę używać z komputerem Mac w systemie OS X?

Poniższa tabela wskazuje, ile wyświetlaczy Thunderbolt można podłączyć do komputerów Mac obsługujących Thunderbolt w OS X.

Komputer Maksymalna liczba podłączonych wyświetlaczy Komputery Mac z obsługą Thunderbolt i tylko zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 3000 mogą obsługiwać jeden podłączony wyświetlacz Apple Thunderbolt (27-calowy):

MacBook Air (połowa 2011 r.), MacBook Pro (13-calowy, początek 2011 r.) I (13-calowy, koniec 2011 r.), Mac mini (połowa 2011 r.), 2,3 GHz, Mac mini z Lion Server (połowa 2011 r.)

Komputery Mac z obsługą Thunderbolt, które mogą obsługiwać maksymalnie dwa podłączone wyświetlacze Apple Thunderbolt.

MacBook Pro (Retina, połowa 2012 r.), MacBook Pro (13-calowy, połowa 2012 r.), MacBook Pro (15-calowy i 17-calowy, początek 2011 r.) I nowsze wersje, MacBook Air (połowa 2012 r.), IMac (połowa 2011 r.), Mac mini (połowa 2011 r.), 2,5 GHz,

Uwaga: Klawisz F8 nie działa, gdy używasz systemu Windows z klawiaturą USB podłączoną do wyświetlacza Apple Thunderbolt (27-calowy).

1 Możesz podłączyć drugi wyświetlacz Apple Thunderbolt (27-calowy) do MacBooka Pro (13-calowy, początek 2011 r.) I (13-calowy, koniec 2011 r.), Ale wbudowany wyświetlacz w MacBooku Pro zgaśnie. Jest to oczekiwane zachowanie.

2 iMac (27-calowy, połowa 2011 r.) Z dwoma portami Thunderbolt obsługuje łącznie dwa wyświetlacze Thunderbolt, niezależnie od tego, do którego portu Thunderbolt jest podłączony każdy monitor.

3 Mac mini z grafiką AMD może obsługiwać urządzenie kompatybilne z HDMI na porcie HDMI, gdy używane są dwa wyświetlacze Thunderbolt.

4 MacBook Pro (Retina, połowa 2012 r.) Może obsługiwać urządzenie zgodne ze standardem HDMI w porcie HDMI, a także korzystać z dwóch wyświetlaczy Thunderbolt.

A oto artykuł OWC z obrazem przedstawiającym MacBooka Pro z Retiną, który ma trzy podłączone ekrany i wbudowany.

http://blog.macsales.com/14241-macbook-pro-15-with-retina-display-can-run-3-external-displays


Pewnego dnia widziałem ten artykuł OWC i to jest miłe. Ale moje następne pytanie brzmi: na MacBooku Pro z wyświetlaczem siatkówki mogę podłączyć inny ekran Thunderbolt do jednego z innych wyświetlaczy Thunderbolt i pozwolić, aby wbudowany ekran zgasł dla mnie, ponieważ wideo zostało przeniesione do nowo podłączonego wyświetlacza. W końcu nie używam wbudowanego, gdy jestem w trybie pulpitu.
Chad Marmon,

Komentarz do punktu „1 Możesz podłączyć drugi wyświetlacz Apple Thunderbolt [...], ale wbudowany wyświetlacz w MacBooku Pro zgaśnie. Jest to oczekiwane zachowanie.” Myślę, że jest to specyficzne dla systemu operacyjnego: Mam MBP (początek 2011 r.) z systemem 10.6. Mogę jednocześnie uruchomić Thunderbolt i wbudowany wyświetlacz. Myślę, że zmieniło się to w 10.7, czy ktoś może to potwierdzić?
adamrmcd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.