Jak zapobiec otwieraniu Xtermu przez X11 podczas uruchamiania?


11

Kiedy uruchamiam X11.app, to automatycznie uruchamia xterm. Od dawna przeszedłem z „zwykłego” xtermu na rxvt-unicode, więc początkowy xterm po prostu kręci się wokół, jakby nigdy nie był używany wallflower. Chociaż nie jest szczególnie zły , psuje wygląd tego miejsca, więc chciałbym go zatrzymać. Jak mam to zrobić?

Odpowiedzi:


17
defaults write org.macosforge.xquartz.X11 app_to_run /usr/bin/true

w terminalu. Należy jednak pamiętać, że normalnie nie powinno być konieczne ręczne uruchamianie XQuartz.app (lub X11.app; patrz komentarze). Uruchomi się automatycznie po uruchomieniu klienta X11, a następnie nie uruchomi domyślnej aplikacji startowej.


Przepraszam, nie zauważyłem, że używasz X11.app. Nie rób tego Używaj XQuartz do wszystkich potrzeb X11 na Macu. To powiedziawszy, myślę, że X11.app ma takie same ustawienia domyślne, ale nie pamiętam nazwy pliku preferencji. Poszukaj go w Bibliotece / Preferencje /.
Harald Hanche-Olsen

Kiedy ostatnio korzystałem z Mac OS X, XQuartz nie było w pobliżu, więc o tym nie słyszałem - o czymś innym, o czym powinienem wiedzieć? W przypadku X11 org.x.X11ustawiłem wartość, do ''której wydawało się, że działa równie dobrze /usr/bin/true.
Andrew Stacey

Hmm Nie, nie mogę wymyślić niczego innego niż X11 / XQuartz z tą szczególną osobliwością. Chociaż jestem na zawsze zdezorientowany, czy w dzisiejszych czasach powinienem otrzymywać aktualizacje Java od Apple czy Oracle.
Harald Hanche-Olsen

jeśli używasz Fink, pakiety nie są budowane dla Xquartz na 10.6. więc twoja sugestia jest nieważna, Harald.
Wyatt8740,

@ Wyatt8740 Uwierzę ci na słowo. Nie mam żadnych sugestii, co mam zrobić w takim przypadku. Jeśli się dowiesz, możesz dodać własną odpowiedź lub komentarz. (Lub jeśli potrzebujesz odpowiedzi, ale nie wiesz jak, zadaj nowe pytanie.)
Harald Hanche-Olsen

2

Ponieważ nie jestem teraz przy komputerze z systemem OSX, dam ci na to niezawodną odpowiedź. „true” nic nie robi i kończy się powodzeniem, więc ustawiłem, aby działał przy starcie.

Stary X11 firmy Apple:
defaults write org.x.X11 app_to_run $(which true)

i dla XQuartz:
defaults write org.macosforge.xquartz.X11 app_to_run $(which true)

i dla MacPorts X11.app:
defaults write org.macports.X11 app_to_run $(which true)

Jeśli się zastanawiasz $(which true), na przykład sprawi, że wiersz będzie czytany
defaults write org.x.X11 app_to_run /bin/true.
Piszę tak, $(which true)ponieważ nie ma mnie na komputerze Mac i nie pamiętam, czy znajduje się w / bin / true, czy w innej lokalizacji.

Przeczytałem dodatkowo, że możesz ustawić je na ''(to dwa pojedyncze cytaty, więc nic w ogóle), i zrobi to samo. Jednak tego nie próbowałem.

(Źródło: https://xquartz.macosforge.org/trac/wiki/X11-UsersFAQ )

(edytowane, ponieważ zapomniałem o wszystkich ważnych „app_to_run” w moich przykładach)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.