Jak ustawić priorytet sieci Wi-Fi na moim urządzeniu z systemem iOS?


23

Mam w domu dwie sieci Wi-Fi, jedną na jednym końcu domu i jedną na drugim. Podczas gdy sygnały przechodzące z jednej strony domu są zwykle słyszalne po drugiej stronie, są one zazwyczaj dość słabe i prawie bezużyteczne - coś w konstrukcji domu tłumi sygnały przemieszczające się przez niektóre ściany. Tak więc, aby umożliwić dobrą łączność podczas roamingu w domu, muszę mieć skonfigurowanych klientów Wi-Fi dla obu sieci.

Działa to dobrze na komputerach, na których mogę skonfigurować obie sieci i ustawić kolejność priorytetów, dzięki czemu system preferuje sieć najbliższą swojej normalnej lokalizacji i powinien wędrować tylko wtedy, gdy jego zwykła sieć staje się zbyt słaba. Nie mogę jednak znaleźć sposobu na ustawienie tego priorytetu w systemie iOS. Powoduje to, że niektóre urządzenia czasami łączą się z dalszym AP, mimo że znajdują się w swoim zwykłym miejscu, w którym powinny preferować bliższe.

Jak mogę dostosować preferencje roamingu dla sieci Wi-Fi na urządzeniach z iOS? Chcę przynajmniej przypisać „preferowaną” sieć dla każdej, ale chciałbym również wiedzieć, czy istnieje sposób na ustawienie „progu roamingu” - punktu, w którym urządzenie powinno zmienić AP, zamiast pozostać na bieżącym .

Jestem prawie pewien, że wszystkie moje urządzenia iOS mają system iOS 5 lub nowszy.

Odpowiedzi:


16

Jestem prawie pewien, że nie jest to możliwe na waniliowym iOS, być może z jailbreakiem.

Jednak rozwiązanie polegające na prowadzeniu dwóch oddzielnych sieci Wi-Fi na ogół nie jest tym, czego chcesz. O wiele bardziej powszechne jest rozszerzanie jednej sieci Wi-Fi (tj. Jednego identyfikatora SSID) o wiele routerów. Następnie urządzenia powinny automatycznie przełączyć się na punkt dostępu z silniejszym sygnałem.

Możesz sprawdzić to pytanie, które opisuje, jak skonfigurować dwa punkty dostępowe dla tej samej sieci (tj. Pojedynczy SSID).


2
Dziękuję za rekomendację. Będę to brać pod uwagę.
Iszi

Nie mogłem znaleźć żadnych poprawek JailBreak, które pozwoliłyby ci to zrobić.
Andrew Larsson,

4

Odpowiedzią jest narzędzie konfiguracyjne iPhone firmy Apple. Według jednej ze stron Apple narzędzie:

... pozwala łatwo tworzyć, utrzymywać, szyfrować i instalować profile konfiguracji, śledzić i instalować profile udostępniania i autoryzowane aplikacje oraz przechwytywać informacje o urządzeniu, w tym logi konsoli.

Profile konfiguracji to pliki XML, które zawierają zasady bezpieczeństwa urządzenia, informacje o konfiguracji VPN, ustawienia Wi-Fi, ustawienia APN, ustawienia konta Exchange, ustawienia poczty i certyfikaty, które pozwalają iPhone'owi i iPodowi touch współpracować z systemami przedsiębiorstwa.

Jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i OS X.

Oto samouczek dotyczący konfigurowania priorytetu połączenia WiFi na iPhonie.6
Próbowałem tego, ale było to zniknięcie. Sprowadza się to do degradacji mniej pożądanej sieci, aby „nie łączyć się automatycznie”, podczas gdy moim zainteresowaniem jest zawsze ponowne łączenie się z najbardziej preferowaną siecią, gdy tylko będzie ona dostępna.
tripleee


3

Ustawienie kolejności priorytetów dla sieci nie pomoże, ponieważ urządzenie „przełączy” sieci tylko wtedy, gdy druga sieć stanie się całkowicie niedostępna i będzie musiała ponownie się połączyć. Nic nie wskazuje na to, że jeśli sygnał spadnie do określonego progu, poszukaj silniejszej sieci. Mam podobną sytuację, ale nieco inną.

Mam w samochodzie przenośne Wi-Fi, które ma całkiem niezły zasięg. Mam sieć domową, której sygnał nie był wystarczająco silny, aby pokryć cały dom, dlatego zainstalowałem wzmacniacz sieci. Tworzy inny segment sieci o innej nazwie (ten, który umieściłem „AMPED” przed oryginalną nazwą sieci). Siedząc w moim domu, moje urządzenie może zobaczyć 3 sieci (sieć komórkową w moim samochodzie, zwykłe domowe Wi-Fi i domowe Wi-Fi „AMPED”). Sygnał AMPED jest prawie zawsze najsilniejszy, czego bym się spodziewał.

Kiedy wsiadam do samochodu z iPhonem i iPadem i opuszczam dom, oba urządzenia automatycznie tracą połączenie z siecią domową i przełączają się na sieć komórkową. Kiedy wieczorem wracam do domu i wchodzę do domu, żadne urządzenie nie przełączy się automatycznie z mobilnego Wi-Fi na sieć domową, ponieważ urządzenie mobilne pozostaje dostępne.

Muszę albo: 1) Pamiętaj, aby wyłączyć sieć komórkową, kiedy wrócę do domu. Jeśli to zrobię, urządzenia wybiorą „najsilniejszy” sygnał sieciowy, jaki mają dla nich dostępne (nie z listy opartej na priorytetach). 2) Przełącz ręcznie połączenie sieciowe.


2

Niestety, przynajmniej obecny iOS daje nam zaskakująco (bo ile telefon zależy od Internetu) niewielką kontrolę nad tym, z którym wifi się łączy. Nie można ustawić list priorytetów, ale to, co zrobiłem dla nieco podobnej sytuacji, to Zapomnij o Wi- Fi ( Wifi > Stuknij strzałkę obok Wi-Fi, aby zapomnieć > Zapomnij o tej sieci ). To nie jest usprawnione rozwiązanie i naprawdę nie zadziałałoby, gdybyś miał solidne hasła na obu routerach, ponieważ ponowne wprowadzenie haseł byłoby niepraktyczne. Jest to głównie opcja, o której prawdopodobnie wiesz, chociaż dla ciebie jestem pewien, że w ogóle nie byłaby praktyczna.

Poleciłbym zastanowienie się nad wzmocnieniem jednej sieci Wi-Fi. Użyliśmy wzmacniaczy sygnału, które pomagają sygnał. To tylko myśl, ale jestem pod wrażeniem siły sygnału z lotniska Apple. Wydaje się być naprawdę silny.


1
Niestety, z powodu projektu mojego domu, pojedynczy AP po prostu nie wykona zadania. Jedna sieć Wi-Fi, rozproszona na wielu punktach dostępowych, jak sugeruje @houbysoft, może jednak działać. Nadal jednak powoduje to, że urządzenie iOS słabo radzi sobie z sytuacją, w której słychać wiele „przyjaznych” sieci (tj. Dom sąsiada dwa drzwi dalej).
Iszi

@houbysoft miał świetny pomysł. To prawda, co powiedziałeś o wielu sieciach. Była to (względna) sieć sąsiada, z którą mój telefon ciągle się łączył, przez co musiałem ją zapomnieć.
bassplayer7

Tak, zdecydowanie nie jest to opcja dla moich sieci domowych. PSK jest po prostu zbyt skomplikowany, żebym chciał skonfigurować więcej niż jeden raz na urządzenie.
Iszi

To jest sposób, aby to zrobić (silne hasło). Słyszałem o zbyt wielu sąsiadach (czasem nieświadomie) korzystających z Wi-Fi sąsiada. ;-) Mam nadzieję, że będzie to kolejna nie ogłoszona funkcja w iOS 6. Prawdopodobnie nie.
bassplayer7

Jeśli obie sieci są w zasięgu, nie musisz zapominać o tej, której nie chcesz; po prostu wybierz ten, który chcesz (aby otrzymał znak zaznaczenia).
tripleee 24.09.2013

1

Twój telefon wymagałby złamania więzienia, aby uzyskać „Vestigo”, poprawkę dostępną za pośrednictwem Cydii. Robi 90% tego, o co prosisz. Mówię 90%, ponieważ musisz mieć aplikację Cydia o nazwie „wifitoggle” (przynajmniej tak mi się tak nazywa) i jeszcze jedną aplikację o nazwie „Aktywator”. Aktywator to po prostu aplikacja, która pozwala ustawić niestandardowe gesty, tj. Przesunięcie dwoma palcami w górę lub dwukrotne dotknięcie paska stanu.

Byłem na tej samej łodzi co ty, mając mój telefon jako hotspot dla mojego iPada w podróży, a kiedy wracam do pracy lub do domu, chciałem, aby mój iPad przełączył się na sieć domową.


1

Jeśli oba są w tych samych sieciach LAN, podaj im ten sam identyfikator SSID (nazwę), a urządzenie połączy się z najsilniejszym.

Jeśli możesz spojrzeć na zmianę ustawień multipleksu i (jeśli dobrze pamiętam multipleksowanie) ustaw go na wysoki.

Jeśli chodzi o priorytet iPhome, myślę, że jeśli używasz pęku kluczy iCloud, możesz zmienić preferencje na komputerze Mac i powinien on zsynchronizować się. W przeciwnym razie facet jest w porządku (ostatnio używany)


To dla mnie poprawna odpowiedź. Nie widzę korzyści z nadawania punktom dostępu różnych nazw, a następnie ręcznego wybierania. Jeśli podasz im tę samą nazwę / system bezpieczeństwa i hasło, roaming będzie płynny.
NickG

1

Utworzenie jednego identyfikatora SSID na dwóch routerach Wi-Fi w żadnym wypadku nie gwarantuje automatycznego przełączenia urządzeń na silniejszy router. Zadałem sobie tyle trudu, aby to skonfigurować, ale stwierdziłem, że wiele urządzeń trzyma się routera, z którym się po raz pierwszy łączyło.

Za pomocą jednego identyfikatora SSID nie można ręcznie przełączyć na silniejszy sygnał inaczej niż poprzez wyłączenie Wi-Fi na urządzeniu, a następnie włączenie go ponownie. Nawet wtedy niektóre urządzenia nie chcą zrezygnować z połączenia ze słabszym routerem i trzeba przejść przez cykl zasilania.

W końcu powróciłem do dwóch różnych identyfikatorów SSID i przynajmniej wtedy mogę ręcznie wymusić zmianę na silniejszy, jeśli wiem, że będę przez jakiś czas w sieci z tyłu domu / ogrodu.


1

Czytałem gdzieś, że iPhone'y mają „funkcję”, która daje pierwszeństwo a) ostatnio podłączonemu Wi-Fi b) alfabetycznemu uporządkowaniu SSID.

Próbowałem dodać literę „a” do nazwy AP, której chciałem dać pierwszeństwo, i to wydawało się działać. Problem, który mam teraz, polega na tym, że pozostaje zbyt długo podłączony do tego połączenia, gdy sygnał jest zbyt niski, a mój drugi AP znajduje się w zasięgu.


1

Apple dokumentuje kolejność łączenia się z siecią w przypadkach, gdy urządzenie iOS jest ponownie uruchamiane i nie odblokowywane, a także gdy urządzenie działa normalnie pod adresem https://support.apple.com/en-us/HT202831

W szczególności, aby zacytować artykuł:

iOS będzie próbował połączyć się z sieciami w następującej kolejności:

 1. Sieć prywatna, do której ostatnio dołączył
 2. Prywatna sieć
 3. Sieć hotspotów

Jeśli iOS znajdzie więcej niż jedną sieć, ocenia SSID według poziomu bezpieczeństwa i wybiera jeden na podstawie następującej kolejności:

 1. Sieć prywatna: EAP
 2. Sieć prywatna: WPA
 3. Sieć prywatna: WEP
 4. Sieć prywatna: niezabezpieczona / otwarta
 5. Sieć Hotspot: HS2.0 / Passpoint
 6. Sieć Hotspot: EAP
 7. Sieć Hotspot: WPA
 8. Sieć Hotspot: WEP
 9. Sieć Hotspot: niezabezpieczona / otwarta

Jeśli iOS znajdzie wiele sieci tego samego typu i poziomu bezpieczeństwa, wybiera SSID z najsilniejszym RSSI.

Gdy się o tym dowiesz, możesz czasem wybrać ustawienia preferowanej sieci lub zrezygnować z automatycznego dołączania jakiegoś identyfikatora SSID, o którym wiesz, że spowoduje, że urządzenie wybierze mniej preferowaną (dla ciebie) sieć niż system został zaprojektowany powyżej. W ostateczności - bycie fizycznie bliżej preferowanej sieci podniosłoby siłę sygnału RSSI - w przypadku, gdy urządzenie jest skonfigurowane tak, aby było przerywnikiem remisu, gdy musi wybierać między dwoma „równymi” sieciami.

-

Wiele komentarzy i odpowiedzi dotyczy także roamingu - więc jeśli to twoje zmartwienie, zapoznaj się z ulepszeniami 802.11r FT / Adaptive 802.11r / 802.11k i 802.11v do roamingu w niniejszym dokumencie opracowanym przez Cisco, który ma na celu wykorzystanie wszystkich zalet implementacji roamingu Apple.

Roaming dotyczy sytuacji, gdy więcej niż jedna stacja bazowa nadaje ten sam identyfikator SSID i konieczne jest prawidłowe umieszczenie nadajników, aby zapewnić nakładanie się garstki (najlepiej) radiotelefonów i odpowiedni zasięg, aby urządzenie mogło komunikować się z obiema stacjami bazowymi środek, aby dokonać uporządkowanego przejścia.


0

Największą irytacją związaną z uruchomieniem 2 sieci Wi-Fi z tym samym SSID jest to, że urządzenie połączy się z silniejszym sygnałem, który nie zawsze jest „najlepszym” lub najszybszym sygnałem. Uważam, że tak jest w przypadku 2,4 GHz i 5 GHz, gdzie urządzenia wolą wolniejsze pasmo 2,4 GHz, nawet jeśli przepustowość jest znacznie lepsza na kanale 5 GHz.


Jaka wersja iOS i jakie stacje bazowe? Uważam, że iOS 9 wybierze lepiej niż w przeszłości dla wielu stacji bazowych, które mają bardziej zaawansowane oprogramowanie obsługujące 802.11r FT lub Adaptive / 802.11k / 802.11v - patrz cisco.com/c/dam/en/us/td/ docs / wireless / controller / technotes / 8-3 /… dla poziomów Apple iOS, które mogą współpracować z tymi optymalizacjami.
bmike

-2

Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć strzałki po prawej stronie sieci, z którą nie chcesz automatycznie się łączyć i dotknij „Zapomnij o tej sieci”. Nie usunie sieci z listy Wi-Fi, po prostu przestanie automatycznie się z nią łączyć.


To nie rozwiązuje mojego problemu. Chcę, aby urządzenie nadal mogło automatycznie łączyć się ze wszystkimi sieciami na mojej liście, ale chcę też, aby priorytetyzowały je zgodnie z preferowaną przeze mnie kolejnością.
Iszi

-2

po pierwsze mając 2 przełączniki Wi-Fi lub router na każdym końcu domu? Tworzy to nakładanie się sygnału, aby to zmienić, musisz umieścić oba przełączniki / routery na środku domu, ale stwórz aluminiową podkładkę dystansową na ścianie między obiema jednostkami, to odbije lub odbije sygnał routera z każdej strony w domu może zachodzące odstępy będą na tyle małe, że nie zauważysz interakcji miksowania sygnału. Po przejściu podziału domu zablokowany sygnał połowy, którą opuszczasz, będzie małą sygnaturą, a następnie urządzenie połączy się z nowym silniejszym sygnałem drugiej połowy domu.

Teraz: router-strefa zakłóceń routera. Strefa zakłóceń przez nakładanie się sygnałów.

Nowość: Router - aluminiowa ściana osłonowa - Router. Bez zakłóceń, ponieważ aluminiowa ściana podkładowa tworzy 2 różne strefy Wi-Fi,


1
Myślę, że rozumiem, co próbujesz powiedzieć, ale nie wydaje mi się, żeby było to całkiem jasne, ponieważ jest teraz napisane. Routery są skonfigurowane do pracy w oddzielnych, nie nakładających się kanałach. Więc nie ma interferencji między nimi. Ten post wciąż nie odnosi się do rzeczywistego pytania, w jaki sposób mogę ustawić priorytetowy wybór.
Iszi


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.