Reklama pełnoekranowa na iPhonie zamiast ekranu blokady


13

Posiadam iPhone'a 3GS i używam go jako osobistego punktu dostępowego dla mojego MacBooka Pro przez USB.

IPhone ma iOS 5.1.1, a MacBook ma podgląd Mountain Lion. Pytanie to jednak nie dotyczy Lwa Górskiego ani nie dotyczy Lwa Górskiego, więc proszę o wyrozumiałość.

IPhone był w trybie zablokowanym i podłączony do MacBooka przez USB, kiedy nacisnąłem przycisk blokady. Jednak zamiast zwykłego ekranu blokady i przycisku slajdów iPhone pokazał reklamę pełnoekranową :

Reklama pełnoekranowa na iPhonie

(Jak na ironię, reklamuje grę o nazwie „Worms: Reloaded”).

Byłem przez to nieco przerażony, więc w ogóle nie dotknąłem obrazu, a zamiast tego przytrzymałem przycisk wyłączania. Po wybraniu „Anuluj” na ekranie potwierdzenia wyłączenia, mogłem wrócić do ekranu blokady.

Nie wiem, co by się stało, gdybym dotknął obrazu, ani nie wiem, czy był to tylko obraz, czy plik wykonywalny. To zabawne, że reklama mówi o naciśnięciu przycisku OK (TAK), ale na ekranie nie ma takiego przycisku. Zdecydowałem, że nie ufam temu interfejsowi z powodu dziwnego pozycjonowania strzałek w lewym górnym przycisku, więc nie dotknąłem przycisku Anuluj.

Mój telefon nie jest uszkodzony.

Nawiasem mówiąc, nie ma już podobne pytanie bez ekranu , ale nie jestem pewien, że to jest dokładnie to samo.

Moje przypuszczenie, że mam teraz włączoną obsługę MMS-ów, i może istnieje pewien rodzaj wiadomości MMS, które pojawiają się na ekranie bez zapisywania (np. Flash SMS), a może mój operator zdecydował się na spam. Pobieram również oprogramowanie do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania dla systemu OS X.


1
Jestem tak zdezorientowany jak ty. Chcę wiedzieć, co to jest.
Andrew Larsson,

Niestety, wciąż nie mam pojęcia, co to było. Bardzo dziwne.
Dan

1
Otrzymuję te wiadomości, gdy łączę się z siecią China Unicom. Myślę, że okno dialogowe „Anuluj / zaakceptuj” jest na stałe zapisane w systemie iOS w celu zaakceptowania warunków użytkowania przewoźnika. Te wiadomości pochodzą z karty SIM i myślę, że tylko operator może je wysłać. Wykorzystywanie tej funkcji do celów reklamowych jest sprytne dla przewoźnika.
David Veksler,

@Heroic: Wolisz opublikować swój komentarz jako odpowiedź? Z pewnością głosowałbym za tym, ponieważ wydaje się, że tak właśnie jest.
Dan

@ DanAbramov, czy próbowałeś skontaktować się z operatorem, aby potwierdzić, czy tak naprawdę jest?
Jari Keinänen

Odpowiedzi:


4

Otrzymuję te wiadomości, gdy łączę się z siecią China Unicom. Myślę, że okno dialogowe „Anuluj / zaakceptuj” jest na stałe zapisane w systemie iOS w celu zaakceptowania warunków użytkowania przewoźnika. Te wiadomości pochodzą z karty SIM i myślę, że tylko operator może je wysłać. Wykorzystywanie tej funkcji do celów reklamowych jest sprytne dla przewoźnika.0

To jest dość dziwne. Jedno jest pewne, że iPhone na pewno nie jest zablokowany. Po podłączeniu urządzenia iDevice do komputera zwykle zaczyna się ładować; zablokuje się tylko wtedy, gdy sam go zablokujesz.
Nigdy też nie widziałem tego rodzaju wiadomości MMS. Jednak w oparciu o cyrylicę to, co robi przewoźnik, może różnić się od tego, gdzie jestem (te rzeczy różnią się w zależności od kraju).
Istnieje również zdalna możliwość, że dzięki ograniczeniom i funkcjom zabezpieczeń iOS wirus się przedostał.
Lub może być całkowicie losowy.
Tak czy inaczej, spróbuj zresetować ustawienia telefonu iPhone, a następnie opublikuj aktualizację.


Być może sam go zablokowałem po podłączeniu. Ikonę kłódki można zobaczyć na uzasadnionym górnym pasku - mogę powiedzieć, że jest prawdziwa, ponieważ procent baterii i tryb ładowania były prawidłowe. Ponieważ nie doświadczyłem jeszcze niczego podobnego, nie planuję zresetować ustawień.
Dan

0

To jest po strzale, ale może ktoś wysłał ci ten obraz przez bluetooth, a monit pyta, czy chcesz zaakceptować obraz nie? Byłeś w zatłoczonym miejscu publicznym?


Nie, byłem w domu i nawet nie jestem pewien, czy iPhone może akceptować zdjęcia przez Bluetooth.
Dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.