Mac App Store - jak sprawdzić, które konto zostało użyte do zakupu aplikacji


13

Próbuję zaktualizować Growl, jednak App Store mówi „Aby zaktualizować tę aplikację, zaloguj się przy użyciu konta, które zostało użyte do zakupu tej aplikacji”. Chodzi o to, że nie mam żadnego innego identyfikatora Apple ID. Czy można dowiedzieć się, którego konta użyto do zakupu tej aplikacji?


Czy wylogowałeś się z App Store, zamknąłeś i uruchomiłeś ponownie. Więc jeśli zaktualizujesz bez logowania, być może wstępnie wypełni prawidłowy adres e-mail? (lub w pęczku to
brytyjskie

Nie, to nie działa (pokazuje ten sam komunikat). W przypadku innych aplikacji rzeczywiście wypełnia pole logowania.
kars7e

2
Wow - mogę wymyślić kilka dziwnych powodów - czy możesz znaleźć tę aplikację w swojej historii zakupów? Jeśli tak, możesz usunąć aplikację (lub przenieść ją na dysk zewnętrzny / Time Machine), a następnie pobrać ją ponownie.
bmike

1
To, co się teraz dzieje, jest naprawdę dziwne. Usunąłem kartę zakupów w App Store. Następnie próbowałem usunąć aplikację (za pomocą pulpitu aplikacji). Kliknąłem na prawym górnym rogu X, pyta mnie „czy naprawdę chcesz usunąć tę aplikację”, klikam „Usuń”, aplikacja znika ... i po 2 sekundach jest z powrotem w tym samym miejscu o_O. Więc użyłem AppZappera do brutalnego usunięcia aplikacji. Pomogło, otwieram App Store - świetnie, widzę cenę obok aplikacji, muszę ją kupić ponownie ... klikam na nią - powiedział, że jest za darmo, ponieważ mam poprzednią wersję. I wciąż ten sam Apple ID! Dzięki za radę @bmike
kars7e

jednak główne pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi :)
kars7e

Odpowiedzi:


10

Wszystkie aplikacje pobrane z Mac AppStore (MAS) zawierają pokwitowanie w pakiecie aplikacji (przykład: appname.app/Contents/_MASReceipt/receipt). MAS przeskanuje ten plik, aby sprawdzić, czy nowa wersja jest dostępna.

Za pomocą tej aplikacji (Znajdź dowolny plik) można wyszukać dowolne potwierdzenie na dysku: http://apps.tempel.org/FindAnyFile/

  1. Uruchom „Znajdź dowolny plik” i wyszukaj: _MASReceipt
  2. Przejrzyj każdy wynik, który Twoim zdaniem może być winowajcą, skopiuj pokwitowanie na pulpit jako kopię zapasową, a następnie usuń pokwitowanie w folderze _MASReceipt.
  3. Otwórz MAS i pozwól mu skanować w poszukiwaniu aktualizacji oprogramowania. Jeśli nadal wyświetla nieprawidłowy identyfikator, oznacza to, że usunąłeś zły paragon. Przywróć kopię zapasową paragonu z pulpitu do poprzedniej lokalizacji.
  4. Powtarzaj proces, aż znajdziesz potwierdzenie problemu.

4

Aby AppStore zapomniał o starych poświadczeniach, z których pobrano aplikację, musisz usunąć _MASReceiptkatalog z samej aplikacji.

Aby to zrobić:

  1. Otwórz Finder i przejdź do aplikacji,
  2. Ctrl + kliknij aplikację, którą chcesz pobrać ponownie i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”,
  3. Rozwiń katalog Contents i kliknij _MASReceipt, aby go wybrać,
  4. Wpisz Command + Delete, aby trwale usunąć katalog --- pojawi się monit o podanie poświadczeń, ponieważ jest to plik chroniony.

Zamknij i uruchom ponownie AppStore, a następnie znajdź aplikację, którą chcesz zaktualizować. Przycisk powinien teraz powiedzieć „Wolny” lub „Zainstaluj” zamiast „Aktualizuj”. Kliknięcie go spowoduje zaktualizowanie aplikacji do najnowszej wersji, tak jak obecnie zalogowany użytkownik Apple.


0

Prawdopodobnie twórca tej aplikacji (warczenie) użył tego samego identyfikatora pakietu, aby wersja sklepu z aplikacjami i wersja pobrana były identyczne w sklepie z aplikacjami.

Zasadniczo możesz nawet nie „kupić” aplikacji, ale ją pobrać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.