Czy można całkowicie wyłączyć podświetlenie klawiatury w MacBooku Pro?


30

Mam nowego MacBooka Pro 13 cali (połowa 2012 r.). Nigdy nie lubiłem podświetlanej klawiatury. Jestem całkowicie maszynistką i nigdy nie patrzę na klawisze. Po prostu uważam, że zapalanie i wyłączanie światła jest denerwujące.

Słyszałem o Lab Tick , który zapewnia suwak do kontrolowania poziomu podświetlenia, ale tak naprawdę chcę, aby domyślne ustawienia wiersza poleceń pozwalały po prostu wyłączyć światła.

Czy ktoś wie, jak to zrobić?


Zaktualizowana odpowiedź powinna brzmieć: @PaulSmith
captainblack

Odpowiedzi:


23

Przejdź do Preferencji systemowych -> Klawiatura i na karcie Klawiatura wyłącz (odznacz) „Automatycznie podświetl klawiaturę w słabym świetle”. Następnie, jeśli całkowicie zmniejszysz jasność, nigdy nie powinna się włączyć. Jeśli chcesz go włączyć (np. Znajomy, który nie jest maszynistką), po prostu użyj klawiszy jasności w górnym rzędzie.


Wystarczająco dobry. Światła nadal zapalają się za każdym razem, gdy się wyloguję i dopóki nie zaloguję się ponownie, a także po uruchomieniu. Myślę, że to najlepsze, co mogę zrobić.

@WheatWilliams To dziwne. Niemal cały czas wyłączam podświetlenie i nigdy tego nie widziałem.
CajunLuke,

23

Nowość na 2014 rok: pomyślałbyś, że powinieneś być w stanie zająć się tym w jednym miejscu, ale nie.

  1. Otwórz Preferencje systemowe, następnie otwórz Klawiatura, a na pierwszym panelu zakładki „Klawiatura” odznacz „Dostosuj jasność klawiatury w słabym świetle”. Również tutaj zaznacz pole wyboru „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itd. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych”, aby działał klawisz „fn”. Zamknij panel.

  2. Przytrzymując fnklawisz, naciśnij F5. Powinieneś zobaczyć półprzezroczystą kontrolkę z ikoną zachodzącego słońca. Naciśnij lub przytrzymaj, aż paski spadną do 0.


7
Jeśli nie zaznaczysz pola „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych”, możesz po prostu nacisnąć F5 bez użycia fn.
0942v8653

1
Działa to dla mnie w systemie OS X 10.9 Mavericks - zaakceptowana odpowiedź nie wystarczyła. Dość kiepski UX, że trzeba tak dużo Google, aby się tego dowiedzieć.
RichVel

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź! Jako dodatek: upewnij się, że naciskasz F5 lub Fn + F5 na klawiaturze MacBooka Pro - używałem do tego klawiatury Apple Bluetooth i oczywiście to nie działało.
AeroCross

1

Kliknij fnprzycisk w lewym dolnym rogu, a następnie kliknij F5, aby całkowicie wyłączyć podświetlenie, zmniejszając je.


1. Naciśnięcie klawiszy fn + F # jest nieprawidłowe w oparciu o ustawienia domyślne. 2. Ta odpowiedź została już uwzględniona w pierwszej odpowiedzi z 2012 roku i nie pomaga, jeśli włączona jest funkcja automatycznego włączania.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.