Wyłącz AirPlay na komputerze Mac


13

Chcę uniemożliwić użytkownikowi przesyłanie strumieniowe do zdalnych głośników za pomocą dowolnego klienta na swoim laptopie. Czy istnieje sposób globalnego wyłączenia AirPlay w systemie Mac OS X (10.6 lub 10.7)?


Wyłączenie oznacza, że ​​chcesz uniemożliwić użytkownikowi wybranie głośnika zdalnego w iTunes?
nohillside

Chcę uniemożliwić użytkownikowi przesyłanie strumieniowe do zdalnych głośników za pomocą dowolnego klienta na swoim laptopie.
Freyday

4
Nie publikuj tego samego pytania na różnych stronach SE.
vcsjones

AirPlay jest częścią Bonjour, którego prawdopodobnie nie chcesz wyłączyć.
vcsjones

Obecne rozwiązanie nie działa na nowoczesnych wersjach MacOS, prawdopodobnie ze względu na ochronę integralności systemu. Czy są jakieś inne opcje? chmod: Unable to change file mode on /System/Library/CoreServices/AirPlayUIAgent.app/Contents/MacOS/AirPlayUIAgent: Operation not permitted
Jeremy Banks,

Odpowiedzi:


3

Niestety Apple nie zapewnił łatwego sposobu wyłączenia tej funkcji. Możesz jednak odmówić globalnego dostępu do aplikacji zapewniającej dublowanie AirPlay, zmieniając jej uprawnienia unix

Aby wyłączyć dublowanie AirPlay, musimy odmówić komputerowi dostępu do aplikacji, która umożliwia komputerowi dublowanie AirPlay: Uruchom terminal i wprowadź następującą komendę:

sudo chmod 000 /System/Library/CoreServices/AirPlayUIAgent.app/Contents/MacOS/AirPlayUIAgent

Wprowadź hasło administracyjne i uruchom ponownie komputer Mac. Jeśli spróbujesz teraz wykonać kopię lustrzaną AirPlay na AppleTV, ikona AirPlay pozostanie niebieska, jakby nadal próbowała się połączyć, ale nigdy nie będzie.

Jedyną wadą jest to, że blokuje pasek menu. Użytkownik nie będzie mógł używać żadnego z elementów paska menu po tym, jak spróbuje wykonać kopię lustrzaną ekranu. Nadal możesz jednak regulować głośność za pomocą klawiatury. Wylogowanie i ponowne zalogowanie przywróci funkcjonalność paska menu, dopóki nie spróbujesz ponownie użyć kopii lustrzanej AirPlay.

Aby wyeliminować pokusę korzystania z AirPlay, możesz ukryć ikonę AirPlay, otwierając Preferencje systemowe> Wyświetlacze i odznaczając pole wyboru „Pokaż opcje kopii lustrzanej na pasku menu, gdy są dostępne”. Musisz powtórzyć ten krok dla każdego użytkownika w systemie.


2

Wygląda na to, że możesz użyć zarządzanych preferencji (MCX), aby wyłączyć ApppleTV:

WGM - com.apple.iTunes

.. ale to wpłynie tylko na iTunes, a ja nie mam pod ręką AppleTV do przetestowania.


0

Wyłączanie airplay odbywa się za pomocą aplikacji Airport Utility. Wybierz urządzenie, kliknij przycisk edycji, a zobaczysz okno dialogowe z różnymi opcjami. Opcja menu po prawej stronie jest oznaczona jako „Airplay” i zawiera przełącznik umożliwiający włączenie lub wyłączenie Airplay.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.