Jak mogę zmienić rozmiar okna aplikacji Mac OS X po odłączeniu od zewnętrznego monitora?


16

Jestem użytkownikiem MacBooka, a kiedy jestem w domu, podłączam się do dużego monitora zewnętrznego, aby uzyskać dodatkowe miejsce na ekranie. Kiedy jestem w ruchu, odłączam się i korzystam z wbudowanego wyświetlacza mojego laptopa. W przeważającej części ten układ działa bardzo dobrze; jednak czasami napotykam problem polegający na zmianie rozmiaru aplikacji na urządzeniu zewnętrznym, co powoduje, że jest ona zbyt duża, aby zmieściła się na wbudowanym ekranie po odłączeniu.

Większość aplikacji nie ma problemu z automatycznym zmniejszaniem wysokości lub dostosowywaniem rozmiaru, aby dopasować się po kliknięciu zielonej kuli, ale niektóre (np. ITunes) nie chcą współpracować. Jak mogę zmienić rozmiar aplikacji takich jak iTunes bez ponownego łączenia się z moim zewnętrznym?

Oto zrzut ekranu:


9
Btw, fajny efekt nieskończoności ;-)
Arko

Odpowiedzi:


23

Przytrzymaj klawisz opcji, klikając zielony przycisk. To powinno zapobiec zmianie iTunes na mini-odtwarzacz i zmieni rozmiar okna zgodnie z oczekiwaniami.


6

Dla 99% aplikacji: zielony przycisk w lewym górnym rogu dowolnego okna OS X nazywa się przyciskiem „Zoom” i zmieni rozmiar okna do jego zawartości, o ile zmieści się w bieżącej rozdzielczości. Jest to to samo, co wybranie opcji Zoom z menu Okno.

W przypadku programów takich jak iTunes, które pokazują całkowicie inny tryb po wybraniu Zoom, możesz przytrzymać klawisz opcji po kliknięciu przycisku zoom, aby zmusić go do wykonania normalnej akcji zoomu zamiast zmiany trybów.


1

Istnieje alternatywa. Użyj aplikacji, takiej jak BetterTouchTool, która umożliwia zmianę rozmiaru okien na różne sposoby. W BTT wybieram Fn + Optionzmianę rozmiaru okna na myszy.

alternatywny tekst


0

Powinieneś wypróbować dodatek do zarządzania oknami innej firmy, naprawdę będzie pasował do Twojego zaawansowanego stylu użytkownika.

Wypróbuj Cinch , który jest programem shareware, który dodaje Macowi funkcjonalność podobną do AeroSnap (tak jak w Windows 7, która pozwala przeciągnąć okno na górę ekranu, aby go zmaksymalizować, lub przeciągnąć na boki i zrobić zużywa dokładnie połowę ekranu).

Również Stay to świetna aplikacja do ustawiania określonych lokalizacji dla okien, które mają być przywracane w tym miejscu za każdym razem, gdy zmienia się konfiguracja ekranu lub aplikacja jest otwarta. (na przykład możesz ustawić swoją listę kontaktów tak, aby zawsze znajdowała się po prawej stronie i zajmowała niewielką część ekranu. Za każdym razem, gdy otwierasz aplikację do czatu lub ekran jest podłączony lub odłączony, wróci do miejsca, w którym się znajduje)

możesz zobaczyć kilka innych, które znalazłem online w tym aricle


0

Począwszy od macOS Sierra, możesz łatwo zmienić rozmiar okna, aby dopasować go do wyświetlacza. Przesuń kursor myszy na dowolną krawędź okna, aż zmieni się w dwukierunkową strzałkę wyrównaną po przekątnej (jak pokazano):

Teraz naciśnij i przytrzymaj Optionklawisz, a następnie kliknij dwukrotnie / dotknij, aby zmienić rozmiar okna w celu dopasowania do ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.