Macbook Pro Retina działa w natywnej rozdzielczości


21

Pytanie, które miałem w głowie, odkąd po raz pierwszy zobaczyłem zrzuty ekranu panelu preferencji wyświetlania na nowym Retina MBP, brzmi: czy można go uruchomić z czymś, co można nazwać współczynnikiem skalowania 1.0 UI (ta sama liczba pikseli dla ten sam widget, który można uzyskać na zwykłym MBP lub na przykład iMac)?

Aby to wyjaśnić, panel preferencji wydaje się umożliwiać wybór między kilkoma predefiniowanymi współczynnikami skalowania, od „Like 1920x1200” (współczynnik skalowania interfejsu użytkownika = 1,5) do „Like 1440x900” (współczynnik skalowania interfejsu użytkownika = 2,0) do „Like 1024x640” (współczynnik skalowania interfejsu użytkownika = 2,8125), a także przycisk „Best for Retina display”.

Czy ten przycisk opcji „Best for Retina display” ustawia skalowanie interfejsu użytkownika na 1.0, czy po prostu ustawia skalowanie na „domyślne” 2.0?

Jeśli to drugie, czy ktoś sprawdził, czy jest defaults write com.apple.[...] 1.0dostępne ustawienie, które wymusza skalowanie interfejsu użytkownika do 1.0?

Nie zawsze może być przydatny tryb do uruchamiania rzeczy, ale widzę kilka przypadków użycia, w których bardzo przydatne byłoby ustawienie skalowania interfejsu użytkownika na 1,0, a nie gdzieś pomiędzy 1,5 a 2,8125 ...

Odpowiedzi:


7

Zobacz http://osxdaily.com/2012/06/18/3-ways-to-run-a-retina-macbook-pro-at-2880x1800-native-resolution/

Nie ma jeszcze takiego rozwiązania, ale cztery aplikacje zapewniają tę możliwość:

SwitchResX : dość proste rozwiązanie, SwitchResX to panel preferencji innej firmy, który pozwala uruchamiać niestandardowe rozdzielczości na dowolnym ekranie. Zainstaluj panel preferencji, wybierz Wyświetlacz Retina i dodaj niestandardowe ustawienie rozdzielczości dla 2880 × 1800.

SetResX : Prawdopodobnie najłatwiejsza z nich wszystkich, SetResX to mała aplikacja z paskiem menu, która pozwala na łatwe uruchomienie 2880 × 1800.

scrutil : Nieco bardziej zaawansowany ze względu na charakter wiersza poleceń, bezpłatne narzędzie screenutil wykonuje zadanie natychmiast po szybkim wejściu do terminalu.

ChangeResolution : ChangeResolution to nowy mały interfejs AppleScript do narzędzia wiersza poleceń, który zmienia rozdzielczość na 2880 × 1800.


Niezła odpowiedź, sama dziś rano natknęłam się na tę stronę. Natywne rozwiązanie byłoby lepsze, ale przynajmniej teraz zostało sprawdzone, że jest możliwe.
mludd

Najpierw próbowałem scrutil, ale wyświetlacz przechodzi do trybu natywnego i natychmiast wraca do poprzedniej rozdzielczości. SetResX działał bez żadnych problemów.
grahamparks,

Oto główne strony programistów SetResX dla SetResX (zamiast tylko linku do pobrania SendSpace): oryginalny wątek wprowadzający na Reddit , wątek aktualizacyjny .
Rory O'Kane,


Artykuł z OS X Daily został zredagowany: teraz wspomina także o czwartej aplikacji ChangeResolution , „nowym małym interfejsie AppleScript do narzędzia wiersza poleceń, które zmienia rozdzielczość na 2880 × 1800”. Chociaż jego link wydaje się być zerwany.
Rory O'Kane,

1

Quicksilver może to zrobić również po włączeniu wtyczki Displays. Używam tego cały czas. Możesz także przypisywać wyzwalacze do określonych rozdzielczości / akcji.
wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zobacz także http://mac.appstorm.net/roundups/utilities-roundups/10-essential-quicksilver-plugins/, aby uzyskać krótki opis. A oto opis z pomocy:

Wtyczka
wyświetlaczy Wtyczka wyświetlaczy umożliwia Quicksilverowi indeksowanie wyświetlaczy aktualnie podłączonych do komputera Mac w celu ustawienia obrazu pulpitu oraz jego rozdzielczości, głębi kolorów i częstotliwości odświeżania.


1

Retina DisplayMenu pozwala wybrać określone rozdzielczości (zarówno HiDPI, jak i standardowe) i jest aplikacją, z której obecnie korzystam.

Inną opcją jest QuickRes .

Wszystkie opcje rozdzielczości

Wybrana rozdzielczość na powyższym obrazku jest najlepsza dla rozdzielczości Retina.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.