Jak kontrolować ręczne drukowanie dwustronne w systemie Mac OS X Lion?


12

Mam drukarkę HP 1022 podłączoną do mojego Mac OS X Lion.

Kiedy próbuję wydrukować 4-stronicowy plik PDF z wersji Preview lub Adobe Reader, drukuje strony 1 i 3, a następnie wszystkie 3 kontrolki na drukarce HP 1022 zaczynają migać.

Podejrzewam, że być może drukarka lub system jest w trybie ręcznego drukowania dwustronnego, ale nie mogłem znaleźć, gdzie mogę go włączyć lub wyłączyć za pomocą okien dialogowych drukowania w systemie Mac OS.

Jak można kontrolować ręczne drukowanie dwustronne w systemie Mac OS X Lion?

Odpowiedzi:


23

Możesz przejść do Print & Scanpreferencji systemowych i wybrać Options & Suppliesswoją drukarkę. Tam powinieneś zobaczyć opcję Duplex Unit(jeśli twoja drukarka to obsługuje). Jeśli ta opcja jest zaznaczona, możesz użyć automatycznego drukowania dwustronnego (zaznaczając Two-sidedpole obok Copies). Jeśli nie, lub jeśli ta opcja jest niedostępna, nie możesz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli nie możesz wybrać tej opcji, oto sposób ręcznego drukowania stron dwustronnych.

Ręczne drukowanie dwustronne

Możesz kontrolować ręczne drukowanie dwustronne (tj. Fizycznie przewracasz arkusze) za pomocą Paper Handlingustawienia w oknie dialogowym drukowania.

Jeśli wybierzesz Paper Handling, znajdziesz Pages to Printopcję, która pozwala wydrukować tylko strony nieparzyste lub tylko strony parzyste (domyślnie jest to obie). Aby ręcznie wydrukować dwustronnie, wybierz Odd Onlynajpierw, a po zakończeniu drukowania przewróć strony i wybierzEven Only

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zamiast przewracać każdą stronę na pustą stronę przed wydrukowaniem stron parzystych, masz wygodniejszą opcję przewrócenia całego bloku stron , tak aby ostatni arkusz był na wierzchu (przydatne, gdy masz dużo stron do wydrukowania ). Dzięki temu, możesz wybrać Reversesię Page Order, aby wydrukować strony parzyste do tyłu. (Uwaga: zachowaj ostrożność, jeśli masz nieparzystą liczbę stron, być może będziesz musiał zostawić ostatnią przed wydrukowaniem parzystych).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


9
Teraz jestem ciekawy, co było wystarczająco czułe w nazwie twojej drukarki, aby wymagać cenzury.
Cajunluke


0

Za pomocą mojej drukarki mogę:

  1. Wybierz Obsługa papieru> Strony do wydrukowania> Tylko nieparzyste i wydrukuj strony.
  2. Włóż stos papieru ponownie do tacy, tak aby zadrukowana strona była skierowana do góry, a tekst nie był odwrócony do góry nogami.
  3. Wybierz Obsługa papieru> Strony do wydrukowania> Tylko parzyste i wydrukuj strony.

W przypadku drukarki, która drukuje po drugiej stronie, wykonaj kroki opisane przez rm -rf:

  1. Wybierz Obsługa papieru> Strony do wydrukowania> Tylko nieparzyste i wydrukuj strony.
  2. Jeśli łączna liczba stron jest nieparzysta, usuń ostatnią stronę
  3. Odwróć stos papieru i włóż go do tacy.
  4. Wybierz Obsługa papieru> Strony do wydrukowania> Tylko parzyste, wybierz Obsługa papieru> Strony do wydrukowania> Odwróć i wydrukuj strony.

0

Odkryłem, że przynajmniej dla mojej drukarki (Brother HL-3070CW) łatwiej jest:

  • wydrukować nawet strony pierwszy
  • odwróć strony stroną zadrukowaną do góry i włóż je z powrotem do zasobnika
  • wydrukuj nieparzyste strony

W ten sposób skończysz ze stronami we właściwej kolejności, gdy skończysz i nie będziesz musiał się martwić o wybranie odwrotnej strony .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.