MacBook Retina Display do kodowania


36

To pytanie może być lepsze w przypadku przepełnienia stosu lub programistów, ale pomyślałem, że najpierw go wypróbuję.

Jako programista potrzebuję wielu nieruchomości ekranowych dla IDE i plików, które edytuję. Jeśli muszę pracować z laptopem, obecnie używam Acer z ekranem 18,5 "i rozdzielczością 1920x1200. Jest stary, ciężki (prawie 4 kg) i wymaga wymiany.

Większość mojej pracy dotyczy systemu Windows, ale możliwość programowania na Maca i iOS byłaby świetna, dlatego rozważam MacBooka Pro z VMware lub Parallels.

Nowy MacBook Retina brzmi świetnie, ale martwię się, że ultra wysokie DPI nie będzie działać dobrze, gdy będzie używane z Windows na Parallels, a tekst będzie tak mały, że będzie nieczytelny (wiele aplikacji Windows ma tendencję do nieskalowanego skalowania czcionek i mój wzrok nie jest już w 100%).

Czy ktoś ma doświadczenie w obsłudze IDE (Delphi, Visual Studio, cokolwiek) na Retina MacBook Pro pod Parallels? Czy nastąpił znaczny wzrost ilości użytecznych czytelnych informacji w porównaniu z MacBookiem innym niż Retina?

[Edycja: Właśnie czytałem kilka bardziej szczegółowych informacji na temat sposobu skalowania wyświetlacza z AnandTech. Zrzut ekranu przedstawiający portal z nieczytelną konsolą jest tym, co mnie martwi. ]


2
Nie sądzę, że wiele osób ma już zainstalowanego nowego MacBooka Pro i te aplikacje :-) Obawiam się, że musisz poczekać jeszcze kilka dni!
Michiel,

1
@Michiel, uzgodniony. Najlepiej jednak uzyskać pytanie na początku!
Roddy

3
Zadawanie nowych pytań jest całkowicie w porządku, wiedząc, że miną tygodnie, zanim ktoś z faktycznym doświadczeniem zdoła je udzielić. Ryzykujesz, że wiele osób pojawi się i spekuluje, ale głosy i edycja mogą pomóc w udoskonaleniu pytań i odpowiedzi w razie potrzeby.
bmike

1
+1 za świetny komentarz @bmike, ale mój komentarz nie miał być destrukcyjny ani podobny. Po prostu wszystko jasne :)
Michiel,

Ten zrzut ekranu portalu był po podwyższeniu rozdzielczości w grze do 2880 x 1800, czego nie można zrobić nawet w pozostałej części systemu operacyjnego.
mckeed

Odpowiedzi:


7

Jestem aktywnym programistą i DBA, który patrzy na kod przez cały dzień i absolutnie UWIELBIAM moją nową siatkówkę MacBook Pro z Windows 7 zainstalowanym w Boot Camp!

Szybki pasek boczny jest taki, że wciąż jestem zdezorientowany, gdy czytam artykuły o braku dostępności sterowników NVIDIA i innych problemach opublikowanych w recenzjach, nawet na znanych stronach internetowych, takich jak Anandtech. Myślę, że mogli napisać swoje recenzje, zanim Apple zaczął oficjalnie wysyłać te laptopy ... - tj. Dostałem laptopa 18 czerwca, użyłem kreatora Boot Camp do stworzenia USB z Win 7 Ultimate x64 z SP1 i zainstalowałem go od razu (po rozwiązaniu szybki problem z obsługą NTFS przy użyciu NTFS-3g pod Lionem) i od tego czasu są zadowoleni. Istnieje folder wsparcia utworzony przez Boot Camp, który zawiera instalator Boot Camp, który instaluje wszystkie sterowniki (w tym rzekomo brakujący sterownik NVIDIA) i wszystko jest na topie.

Wróćmy do rozdzielczości i wykorzystania tego laptopa do programowania…

Po wyjęciu z pudełka otrzymasz maksymalną rozdzielczość (2880 x 1800), a system Windows zastosuje skalowanie 150% DPI (w rzeczywistości jest to 144 DPI w przeciwieństwie do domyślnie 92 DPI). I chociaż będziesz podziwiać wyświetlacz, szybko zdasz sobie sprawę, że tekst jest nadal zbyt mały. Mam prawie idealne 20x20 i wciąż musiałem wzrosnąć do 168%, zanim poczułem się mniej lub bardziej swobodnie. (Pamiętaj, że wypróbowałem 200%, 175% i kilka innych wartości pomiędzy nimi, i chociaż tekst się powiększa, wiele elementów interfejsu użytkownika (nawet Windows / Office 2010) zaczyna się źle zachowywać, wygląda na piksele itp.) Więc znowu, po eksperymentując, ustaliłem na 168%.

Po dostosowaniu się do dowolnego DPI, który najbardziej ci odpowiada, zaczniesz konfigurować wszystkie swoje aplikacje - Office, Inne przeglądarki, RDP, Management Studio, Visual Studio itp., I tam zaczyna być trochę trudne. Nie wszystkie aplikacje obsługują wysokie DPI (lub niestandardowe ustawienie DPI). Podczas gdy IE8 i MS Office 2010 radzą sobie z tym całkiem dobrze, inne aplikacje mogą wymagać dostosowania ustawień zgodności i wyłączenia efektu DPI, co sprawia, że ​​działają poprawnie, ale tekst jest bardzo mały, chyba że wejdziesz i dostosujesz domyślny rozmiar tekstu (który jest co skończysz robić praktycznie wszędzie). Więc przygotuj się na powiększanie jak szalone, chociaż wiele aplikacji zapamięta i uszanuje ustawienie powiększenia po jego wybraniu.

Szybka uwaga dotycząca innych przeglądarek - od tego komentarza nieco powstrzymuję się od używania Opery i Chrome, ponieważ nie mogłem znaleźć właściwej kombinacji Zoom, która działałaby dobrze dla elementów interfejsu użytkownika strony internetowej. Jasne - tekst jest większy - ale układ się psuje, a rzeczy wyglądają na tyle dziwnie, że mogę przejść do innej przeglądarki. Jak dotąd jestem zadowolony z IE8, Firefox 14, a nawet Safari, ale nie z Chrome ani Opera.

Inna dodatkowa uwaga jest taka, że ​​jeśli nie masz innych monitorów super hi-rez, przeniesienie ekranu aplikacji MBP na monitor o rozdzielczości mniejszej niż 25XX będzie stanowić wyzwanie (chyba że zostanie ustawione wyżej wspomniane ustawienie zgodności, a nawet wtedy będziesz musiał zmniejszyć tekst / pomniejszenie.) Dzieje się tak, ponieważ nawet „typowy” monitor o wysokiej rozdzielczości 1080p (tj. 1920 x 1080) wyświetli Twoją aplikację jak 680 x 480, gdy przeniesiesz ją z wyświetlacza MBP - nie fizycznie, ale percepcyjnie - obwini twoją nową siatkówkę wyświetl, jeśli lubisz ...

Ale wracając do wyświetlacza siatkówki - sam wyświetlacz jest niesamowicie ostry i wyraźny, a przy odrobinie wysiłku uzyskasz ogromną korzyść (szczególnie jeśli jesteś programistą), gdy zmniejszysz, ale o wiele, wiele ... dużo wyraźniejszy tekst ( więc mniejszy tekst nie stanowi już problemu), co oznacza, że ​​możesz wyświetlić znacznie więcej kodu na ekranie, a Twoja wydajność znacznie się poprawi!

Na zakończenie, kiedy przejdziesz do siatkówki, nie możesz wrócić - kilka godzin pracy z nią i nie będziesz w stanie używać typowego laptopa (lub wyświetlacza o niskiej rozdzielczości), ponieważ wszystko będzie wyglądało na pikselowane i rozmyte.

To wszystko, co muszę powiedzieć - dzięki za przeczytanie.


Przyznaj głos za poleceniem uruchomienia Retina w systemie Windows. Możliwe, że to kochasz. Ale ogólnie prowadzenie siatkówki pod oknami nie jest po prostu dobre, gdy działa w 150% (lub w czymkolwiek innym niż 100%). Częściowo wiele programów zacznie źle się zachowywać, wycinać teksty itp. Częściowo dlatego, że jeśli podłączysz zewnętrzny ekran, będą one zmuszone do działania również z dużymi czcionkami. Również programy takie jak pulpit zdalny nie obsługują skalowania DPI, więc wszystko jest bardzo małe. Z siatkówką biegam od tygodni, po prostu wystawiłem ją na sprzedaż i kupiłem nowy komputer. Absolutnie nienawidzę siatkówki pod Windows.
Thomas Jespersen,

@ThomasJespersen Jeśli uruchomisz system Windows na 100%, czy wszystko będzie działało dobrze (choć zmniejszy tekst, z którym mogę żyć)? Naprawdę chcę się rozwijać w Visual Studio z Retina MBP 13 "i nie mam nic przeciwko
mrużeniu

6

Mam dla ciebie „złe wieści”. Chcesz nowego MBP Retina.

Używam teraz VMware 3 na moim, w najwyższej rozdzielczości spośród 5 opcji. Aplikacje inne niż siatkówka, takie jak VMware, widzą to jako 1920 x 1200. W Windows tekst jest trochę mały, ale działa. Domyślnie 1440 x 900 jest najostrzejszy. Aplikacje Retina będą używać każdego piksela, aplikacje inne niż Retina będą używać czterech pikseli.

Aplikacja obsługująca wyświetlacz siatkówki ma dostęp do pełnej rozdzielczości. Jeśli aplikacja jest napisana poprawnie, wówczas wszystkie elementy sterujące, widżety i rzeczy mówią dokładnie ten sam pozorny rozmiar, stają się znacznie ostrzejsze. Przykład portalu pokazuje, dlaczego nie ujawniają pełnej rozdzielczości.

Oznacza to, że mogę normalnie uruchomić moją maszynę w rozdzielczości 1440 x 900, otrzymując niesamowicie ostry tekst. Kiedy chcę załadować Xcode i edytować interfejs iPada, mogę zmniejszyć ekran do 1920x1200, aby uzyskać (zaskakująco niewielką) utratę ostrości i zmieścić się znacznie bardziej na ekranie.

Jak rozumiem, ze względu na ostrość, kiedy zwiększam rozdzielczość do maksimum, wydaje się, że jest to wyświetlacz siatkówki 1920x1200 - więc aplikacje siatkówki wyświetlają się w rozdzielczości 3840x2400, a to jest zmniejszane do prawdziwego natywnego wyświetlacza 2880x1800. To daje lepsze wyniki niż skalowanie 1920 x 1200 do 2880 x 1800.

VMware nie zawiera żadnych interfejsów API siatkówki, więc podwaja piksele. Oczywiście nawet jeśli obsługuje interfejsy API siatkówki, nie wiem, czy aplikacje Windows mają coś blisko. Tak więc: aplikacje Windows wyglądają jak 1440 x 900 lub 1920 x 1200 lub jedna z 3 innych opcji (panel sterowania Wyświetla nie podaje rzeczywistych rozdzielczości, w typowym stylu Apple).


Ach, to ma sens. Jak się czuje VMWare 1920x1200 w porównaniu z używaniem systemu Windows na „natywnym” ekranie 1920 x 1200? Czy tekst jest tak czysty? (Mając na uwadze, że zakładam, że Cleartype nie działa ...). Zainteresowane, jeśli wykonasz zrzut ekranu Mac z ekranu VMWare, czy jest on wyświetlany jako obraz o rozdzielczości 2880 x 1800 lub 1920 x 1200?
Roddy,

Zrzuty ekranu są wyświetlane w pełnej rozdzielczości siatkówki. Innymi słowy, jeśli zrobię zrzut ekranu, a następnie wkleję go do wiadomości e-mail, domyślnie jest on dwukrotnie większy. Jeśli chodzi o natywny 1920 x 1200, najbliższy mam 1920 x 1080 w domu. Spróbuję pamiętać, żeby sprawdzić, kiedy wrócę do domu we wtorek. Wygląda trochę niewyraźnie, ale nieźle. Jest mały . Myślę, że większy jest rozmiar fizyczny. 17-calowy MBP miał rozdzielczość 1920 x 1200 i była to wersja o wyższej rozdzielczości. Mój ekran LCD 1920 x 1080 ma rozmiar około 22 cali. Możesz potrzebować okularów do czytania. Jeśli czasami potrzebujesz maksymalnej rozdzielczości, myślę, że będziesz zadowolony.
Gopi Flaherty,

1
Patrzyłem na tabelę SQL, która rozlewała się na wiele wierszy. Zmniejszyłem czcionkę Terminala, aby zmieściła się w jednej linii. 714 kolumn szerokości. Muszę odsunąć się o 8 "od ekranu, żeby go przeczytać. Nie zamierzam udawać, że jest przyjemny w użyciu w tym rozmiarze, ale da się to zrobić.
Gopi Flaherty

Jeśli uruchomię system Windows 7 za pośrednictwem Boot Camp, w jakiej skutecznej rozdzielczości mogę się spodziewać? Czy można uruchomić w natywnej rozdzielczości siatkówki (rozumiejąc, że tekst byłby bardzo mały)? Szukam rozwiązania, które zapewnia dużo nieruchomości na ekranie na małym ekranie i nie martwię się zbytnio w tym momencie.
vargonian

4

Jestem programistą Windows używającym Parallels 8 do uruchamiania maszyny wirtualnej z systemem Windows 8 na MacBooku Pro Retina 15 "z 2013 roku.

Byłem w stanie rozwiązać problemy, które miałem z aplikacjami Visual Studio i innymi aplikacjami (opisuję niektóre problemy, które widziałem poniżej), przechodząc do konfiguracji Parallels poprzez „Konfiguruj ... -> Sprzęt -> Wideo” i ustawienia rozdzielczość na „Skalowane”. A następnie w maszynie wirtualnej systemu Windows 8 ustaw „Rozmiar wszystkich elementów” na „100%”, klikając prawym przyciskiem myszy pulpit, wybierając „rozdzielczość ekranu”, wybierając link „Powiększ lub zmniejsz tekst i inne elementy”, a następnie wybierając „100%”. Mam rozdzielczość systemu Windows 8 ustawioną na 1440 x 900 (nie próbowałem wyższej rozdzielczości, ponieważ jest to dla mnie wygodne). Wydaje się, że rozwiązało to wszystkie problemy, które miałem.

Początkowo byłem bardzo rozczarowany rozdzielczością aplikacji Visual Studio 2010/2012 i SQL Server Management, kiedy korzystałem z zalecanego przez Parallels ustawienia „Wideo” „Najlepsze dla Retina”. To zasadniczo ustawia DPI w systemie Windows na bardzo wysoką (199%). Tekst nie był strasznie niewyraźny, ale też nie był jasny. Sposób, w jaki wpływał na układ niektórych okien programu Visual Studio, był okropny. Na przykład, używając SQL Server Management Console podczas próby dołączenia nowego pliku .mdf, okno eksploratora plików, aby przejść do pliku mdf, byłoby całkowicie puste i musiałbym zmaksymalizować okno, aby zobaczyć fragment hierarchii folderów, więc Mógłbym przeglądać plik, który chciałem. Czasami tekst był odcinany i chociaż tekst był oczekiwanym rozmiarem rozdzielczości,

Od czasu przejścia na „Skalowane” (i 100% DPI w Windows 8) nie widziałem żadnego z tych problemów i cieszę się z używania 15-calowej Retiny dla systemu Windows.


3

To pytanie o rozmiar czcionki w Retina MacBook Pro jest zbliżone do twojego.

Krótko mówiąc, ta sama ilość tekstu na ekranie ma tylko znacznie więcej szczegółów. Chyba tak samo jest z Windows. (Mamy nadzieję, że sterowniki Windows będą obsługiwały grafikę Retina).


Ale przypuszczalnie możesz zmniejszyć rozmiar czcionki używanej przez twoje narzędzia bez utraty jakości? Dostajesz więc więcej tekstu, ale pozostaje on czytelny.
Roddy

Na tym samym poziomie powiększenia ilość tekstu pozostaje taka sama. Jeśli powiększysz, zobaczysz, że jakość wyświetlacza Retina pozostaje znacznie wyższa.
Michiel,

1
Windows potraktuje to jako rozdzielczość ekranu, a tekst będzie mniejszy, ale znacznie więcej zmieści się na ekranie. Windows nie będzie w systemie operacyjnym automatycznie podwójnej szerokości linii i tak jak iOS / MacOS. Możesz dostosować ustawienie DPi dla okien, które domyślnie mają wartość 96.
jtreser

3

Niedawno napisałem recenzję na temat programowania systemu Windows na siatkówce MacBooka , skupiając się na specyficznych problemach Windows laptopa, o których rzadko się mówi, ale których nie należy lekceważyć.

Krótka wersja:

  • Powszechny brak obsługi wysokich ustawień DPI jest zdecydowanie największym problemem. Często wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu na konfigurowanie nowych aplikacji i wyszukiwanie w Google, jak rozwiązać problemy, a niestety niektóre problemy (takie jak pokazane na poniższym zrzucie ekranu) nie mogą zostać naprawione.

    wprowadź opis zdjęcia tutaj

    Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się to bardzo hackerskie . Możemy mieć nadzieję, że teraz, gdy monitory o bardzo wysokiej rozdzielczości stają się coraz bardziej powszechne, problemy te stopniowo znikną, ale to się jeszcze nie zdarzyło.

  • Bateria wystarcza na połowę czasu w systemie Windows niż w systemie Mac OS. Powodem jest to, że Windows może korzystać tylko z karty nvidia, podczas gdy w systemie Mac OS karta nvidia jest używana tylko podczas wykonywania operacji intensywnie korzystających z grafiki, a karta zintegrowana (która zużywa znacznie mniej energii) jest używana do codziennych operacji, takich jak przeglądanie Internetu.

  • Klawiatura jest zoptymalizowana dla systemu Mac OS . Przykładem jest zamieniona pozycja okien i klawiszy alt. To jest najmniejszy problem.

Oprócz tych 3 problemów wszystko inne działa. Wydajność jest świetna, bootcamp jest łatwy w użyciu i nigdy nie miałem z tym problemu, wyświetlacz jest wyraźny, laptop jest piękny.

Chciałbym tylko nie mieć do czynienia z problemami DPI.


2

Na podstawie tego artykułu AnandTech wydaje się, że istnieje pięć łatwo dostępnych ustawień rozdzielczości. Każdy z nich jest renderowany w rozdzielczości 2x nominalnej, a następnie obraz jest wyświetlany na ekranie. Tryb normalny piksel za piksel używa rozdzielczości nominalnej 1440 x 900, która jest renderowana w rozdzielczości 2x (2880 x 1800), co idealnie pasuje do ekranu. Istnieją dwie wyższe rozdzielczości, z których najwyższa wynosi nominalnie 1920 x 1200, która jest renderowana w podwójnej rozdzielczości i wyświetlana. (Punktem renderowania wyższej rozdzielczości niż ekran jest to, że obraz jest próbkowany w dół zamiast w górę, co wygląda lepiej.


2

Mogę zaoferować ci trochę doświadczenia w kodowaniu w środowisku 200PPI (używając Linuksa): Mam IBM T221 (monitor 22 "i rozdzielczość 3840x2400). Występuje błąd Chromium, że pasek adresu URL, pasek zakładek i tym podobne nie są zgodne z ustawieniami DPI, więc to prawie nieczytelnie małe. Muszę pochylić się bardzo blisko, aby to przeczytać. Zazwyczaj powiększam dużo podczas przeglądania, ponieważ domyślne ustawienia dla stron internetowych są również nieczytelne, a w Chrome niektóre witryny (Macrumors) ignorują powiększanie (argh). Przełącz na Firefox, to Zooms. Niektóre aplety Java (zwłaszcza aplikacja do gry planszowej BrettspielWelt) ignorują również ustawienie DPI. Jest to po prostu niestosowne. Użyjesz http://osxdaily.com/2012/01/02/enable-screen-zoom-in-mac- os-x-lion / czasami. Programy othewise, które stosują powiększanie, są takie piękne :)


IBM T221 - musiałem to sprawdzić - wow!
Roddy,

Komputer Mac nie będzie miał większości tych problemów, ponieważ oferuje aplikacjom niższą rozdzielczość logiczną niż rzeczywisty ekran.
mckeed

0

Aplikacja to tylko aplikacja to tylko aplikacja, niezależnie od tego, czy jest to maszyna wirtualna działająca równolegle, czy gra, a Keynote specjalnie wspomniał o podwajaniu pikseli w aplikacjach innych niż siatkówka (co ma sens, muszą one współistnieć), więc chyba że boot bezpośrednio w Bootcamp, nie przewiduję problemu


Ach Więc Macbook Retina z vmWare bez obsługi siatkówki dałby mi tylko 1440 x 900? To prawdopodobnie nie jest dobre na dłuższą metę ...
Roddy,

Chyba analogii dostaje aktualizację Retina z opcją dostarczenia maszyn wirtualnych w natywnej lub piksel podwoiła ...
stuffe

0

Używam MacBooka w rodzimej rozdzielczości 2880x1800, nie ma problemu, ale to ja. System Windows działa z domyślnymi ustawieniami 96 DPI bez problemu. 150%, do którego sterownik Maca automatycznie go podniósł, to ogromne IMHO.

W każdym razie używam T221 na Linuksie i mam X na 75 DPI i nigdy nie miałem problemów z czytaniem rzeczy, więc to naprawdę zależy od osoby.


0

Jeśli jesteś programistą i używasz czcionki o stałej szerokości, takiej jak oryginalna czcionka i pochodne IBM VGA (domyślna czcionka linux, „jedna z czcionek VGA X11 z obsługą UTF”, Fixedsys, Fixedsys Excelsior itp.), A następnie opcje musi być ograniczony do 2 x skalowania?

Z pewnością czcionka Fixedsys musi wyglądać mniej ostro w rozdzielczości 1920x1200, na siatkówce MacBooka Pro w porównaniu do laptopa z natywnym wyświetlaczem 1920x1200.


2
Stała szerokość nie oznacza bitmapy. Microsoft Consolas to doskonała czcionka Truetype do tworzenia oprogramowania.
Roddy,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.