Rozmiar tekstu w nowych Retina MacBook Pro


16

Widziałem, że jest nowa wersja MacBooka Pro, która ma wyświetlacz Retina. Oznacza to, że jest więcej pikseli na cal. Czy to oznacza, że ​​tekst jest mniejszy?

Odpowiedzi:


8

To zależy od twojego ustawienia.

Istnieje nowa opcja konfiguracji rozdzielczości i renderowania w Preferencjach systemowych → Kolorowy wyświetlacz LCD . Podczas gdy faktycznie zmieniasz rozdzielczość i ponowne wybieranie, Apple odnosi się tylko do wizualnego wpływu ustawień.

Zasadniczo zmiana ustawienia oferuje:

  1. Duży tekst , ale znacznie crispier .
  2. Więcej miejsca na treści wizualne (i mniejszy tekst), ale nie tak ostre .
  3. Coś pomiędzy (domyślna siatkówka ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(oryginalne zdjęcie z AndaTech)


10

Jak widać na nowej stronie MacBooka Pro (pod elementem z funkcją Retina), jeśli użyjesz lornetki na tekście, nie będzie on mniejszy. Wygląda po prostu znacznie, znacznie, znacznie ostrzej!

Jest taki sam jak iPhone 4 (S) w porównaniu z iPhone 3G (S). Do czytania tekstu nie potrzebujesz lepszych okularów, ponieważ nie jest on mniejszy. Jest po prostu znacznie ostrzejszy i łatwiejszy do odczytania.

Może uda mi się jeszcze bardziej rozwinąć sprawę na stronie Retina na iPadzie . Zobaczysz, że możesz zmieścić tyle tekstu na ekranie Retina, co normalny ekran. To jest po prostu ostrzejsze!

Zanim skomentujesz, TAK, wiem, że to zrzut ekranu iPada, a pytanie dotyczy nowego MacBooka Pro, ale nie znalazłem żadnego obrazu z taką ilością tekstu na nowym MacBooku Pro, dlatego ekran iPada Retina . wprowadź opis zdjęcia tutaj


Bardzo dziękuję, również za opublikowanie zrzutu ekranu. Miałem pewne wątpliwości, ponieważ widziałem iPada 3 w sklepie, a w Safari wydawało mi się, że tekst był znacznie mniejszy w stosunku do iPada 2.
castigli

1
@castigli: O ile nie upewniłeś się, że zresetowałeś poziom powiększenia (wyciągnij go całkowicie i pozwól mu się cofnąć) na każdym iPadzie, mógłbyś zobaczyć powiększony tekst na jednym z nich.
Zan Lynx,

W rzeczywistości znalazłem ( anandtech.com/show/5998/macbook-pro-retina-display-analysis ), że w Mac OSX masz suwak w ustawieniach, które możesz ustawić i zdecydować, czy chcesz więcej miejsca lub większy tekst. W każdym razie muszę to zobaczyć i wypróbować przed zakupem :)
castigli

5

Nie. Tekst będzie tego samego rozmiaru. Będzie miał tylko dwukrotność rozdzielczości w każdym kierunku. Podobnie jak różnica między oryginalnym iPadem a iPadem trzeciej generacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.