Zapisz zrzut ekranu z niestandardową nazwą


18

Kiedy zapisuję zrzut ekranu, chcę móc podać dowolną nazwę (i może katalog docelowy). Sharpshooter na Maca to robi, ale to niedorzeczne 15 USD. Tańsze alternatywy?

Odpowiedzi:


22

Zmiana części prefiksu nazw

defaults write com.apple.screencapture name "My Screenshot"
killall SystemUIServer

Zmiana formatu nazw

f=/System/Library/CoreServices/SystemUIServer.app/Contents/Resources/English.lproj/ScreenCapture.strings
f2=~/Desktop/ScreenCapture.strings
sudo cp $f $f2
sudo chown $USER $f2
plutil -convert xml1 $f2
open $f2 -a TextEdit

Zmiana

<key>%@ %@ at %@</key>
<string>%@ %@ at %@</string>

Do czegoś takiego

<key>%@ %@ at %@</key>
<string>My %@ %@ at %@</string>

(Domyślny format jest obecnie podobny do Screen Shot 2012-06-12 at 8.02.40 AMzależnego od ustawień regionalnych).

sudo chown root $f2
sudo cp $f2 $f
killall SystemUIServer

Zmiana domyślnej lokalizacji

defaults write com.apple.screencapture location ~/Pictures/
killall SystemUIServer

Korzystanie ze skryptów niestandardowych

Wyłączyłem domyślne skróty i przypisałem skróty do takich skryptówscreencapture -i ~/Desktop/`date '+%y%m%d%H%M%S'`.png .


Nigdy nie polecałbym nigdy edycji pliku w / System /. Możesz zmienić prefiks nowych zrzutów ekranu za pomocą ustawień domyślnych, np. defaults write com.apple.screencapture name "Foo Bar"Wtedy killall SystemUIServernadal będziesz otrzymywać informacje o dacie / godzinie na końcu nazwy pliku, ale myślę, że jest to funkcja. Podałeś świetną odpowiedź. Tylko ta część była wątpliwa, IMO.
TJ Luoma,

„w zależności od ustawień regionalnych” - jest to przydatne dla osób, które chcą wyświetlać zrzuty ekranu z 24-godzinnych ciągów czasowych, aby odpowiednio sortować na pulpicie! Aby to zrobić, zmień ustawienia daty i godziny w preferencjach systemowych.
Droogans,

Próbowałem ustawić lokalizację przechwytywania ekranu na zdalny system plików, który nie zawsze jest podłączony. Początkowo działało. Potem, kiedy odłączyłem system plików, zaczął używać pulpitu. Kiedy ponownie połączę się z systemem plików, muszę to zrobić killall SystemUIServerponownie, w przeciwnym razie nadal będzie korzystać z pulpitu.
P i

2

Skitch pozwala ci to robić, a także udostępniać online, dodawać adnotacje i rysować - i to za darmo.


Skitch jest zdecydowanie najtańszym i najłatwiejszym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze go nie masz, gorąco polecam przyjrzeć się temu.
TJ Luoma,

1

O wiele łatwiejszym sposobem niż odpowiedź Laurie jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji o nazwie Deeper . Jest naprawdę łatwy w użyciu. Po prostu wpisz żądaną nazwę w polu nazwy zrzutu ekranu (na karcie Ogólne):

Kliknij „Zastosuj” i gotowe. Przyjemną funkcją Deeper jest możliwość przywrócenia wszystkich ustawień domyślnych. Jeśli dokonałeś zmiany w ustawieniach, która powoduje, że twój system działa, nie ma problemu! U dołu każdej karty znajduje się przycisk „Przywróć domyślne”. Głębiej naprawi wszystkie ustawienia. Bardzo polecam tę aplikację, ponieważ jest bezpłatna i zapewnia wiele możliwości dostosowania, których nie zapewnia OS X.


Czy dla pola „Nazwa:” należy zastosować określony format?
zwycięzca

0

LittleSnapper robi to i wiele więcej. To 40 USD, ale warte każdego grosza.


Jest również często dostępny jako część „pakietów” oprogramowania dla komputerów Mac, w których można uzyskać 10 aplikacji za 50 USD, więc miej na to oko.
TJ Luoma,

0

Możesz skonfigurować narzędzie Better Touch Tool, aby po zrobieniu zrzutu ekranu otwierało następujące okno:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

gdzie możesz edytować / adnotować zrzut ekranu, a następnie zapisać go pod dowolną nazwą lub zapisać w chmurze.

Jest to model „za co chcesz” (minimum 3 USD). Najlepszy zakup, jaki kiedykolwiek dokonałem (ze względu na możliwość zrzutów ekranu i z wielu innych powodów).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.