Jak wyłączyć połączenie startowe z „martwym” serwerem?


10

Mój Mac (OsX 10.7) próbuje połączyć się z wyłączonym serwerem podczas uruchamiania. Jak usunąć / usunąć to automatyczne połączenie (które zawiedzie za każdym razem)? Dzięki


Możesz podać więcej informacji o tym, co twój komputer próbuje zrobić. Łączenie się z wyłączonym serwerem nie wyjaśnia, jaki rodzaj połączenia, skąd wiesz, że to się dzieje itp.
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


10

Domyślam się, że istnieje element logowania do martwego serwera. Aby go usunąć, przejdź do preferencji systemowych poprzez:

-> System Preferences-> Users & Groups-> Choose your user-> Login items->

Wybierz Dead Server i naciśnij „-”, aby go usunąć.

Przedmioty logowania


To zadziałało dla mnie. Nieco odmiennym wariantem było to, że miałem folder na zdalnym serwerze (który nie był już podłączony) w mojej kolumnie Ulubione w Finderze, więc zamiast FS pokazanego w powyższym przykładzie, miałem folder o nazwie „My_Photos”, który Musiałem usunąć.
bradleybossard

3

Rozwiązałem to, przechodząc do Findera -> Idź -> Połącz z serwerem (Command-K). Był tam „Ulubiony serwer”, który był winowajcą. Usunięto go i problem zniknął.


0

Na nowszym sprzęcie Mac możesz to również uzyskać z ustawień dysku zdalnego. Możesz to naprawić, odznaczając pole Dysk zdalny w Ulubionych w Finderze pod urządzeniami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.