Jak zmusić iTunes do ciągłego pobierania podcastów, nawet jeśli nie słucham ich od razu?


22

Jako właściciel komputerów Mac i iPhone'ów naturalnie używam iTunes jako mojego programu do podcastów. Działa całkiem dobrze, z wyjątkiem jednego ogromnego problemu: jeśli stwierdzi, że od jakiegoś czasu nie słuchałem podcastów , przestaje je pobierać . Czy jest jakiś sposób, aby zmusić iTunes do kontynuowania pobierania podcastów bez względu na to, jak często ich słucham? Dla większości nie jest to wielka sprawa, ale są takie (jak „This American Life”), które publikują tylko jeden odcinek na raz, więc nie można pobrać tych, które przegapiłeś.

Przydałoby się to również skonfigurować serwer iTunes, który udostępnia podcasty w sieci lokalnej - ponieważ podcasty byłyby odsłuchiwane zdalnie, ich status „nowy” nie zostałby zmieniony.

Przeszukałem com.apple.iTunes.plist bezskutecznie - jeśli jest ustawienie, aby je wyłączyć, nie jest tam oznaczone.

Jednym z pomysłów, które mogłem spróbować, było zwiedzenie iTunes, że ostatnio słuchano podcastu, ponieważ jednym z kryteriów automatycznego rezygnacji z subskrypcji jest to, że nie był słuchany od 5 dni. Czy byłoby możliwe okresowe ustawienie tej wartości na bieżący czas? A może może zaakceptować przyszły czas, więc nie trzeba go okresowo ustawiać?

Odpowiedzi:


13

Na stronie dougscripts.com znajduje się Applescript o nazwie „Update Expired Podcasts”.

http://dougscripts.com/itunes/scripts/ss.php?sp=updateexpiredpodcasts

Możesz uruchomić to automatycznie za pomocą crontab lub uruchomić za pomocą osacript:

osascript ~/Library/iTunes/Scripts/Update\ Expired\ Podcasts.scptd

Wow, to zdecydowanie wygląda obiecująco, dzięki! Mówi, że to jest dla iTunes 7.7, więc nie jestem pewien, czy będzie działać z iTunes 8, ale spróbuję.
Kyle Cronin

FWIW, Działa dla mnie w iTunes 8.2.1.

Przepraszam, że to trwało tak długo, że dopiero teraz mogłem przetestować skrypt i z przyjemnością stwierdzam, że działa on bardzo dobrze. Dzięki!
Kyle Cronin,

1
skrypty są zgodne z prawem Moore'a - co 18 miesięcy podwajają się
cregox

15

Apple omawia tę funkcję na stronie Making a Podcast .

Automatyczne anulowanie subskrypcji.

iTunes automatycznie anuluje subskrypcję podcastu, jeśli zostaną spełnione oba poniższe warunki:

  1. Użytkownik nie odtworzył żadnego odcinka pobranego w ciągu ostatnich 5 aktualizacji (może być pobrany więcej niż jeden odcinek na aktualizację).
  2. Od momentu odtworzenia odcinka upłynęło ponad 5 dni.

Oprócz zminimalizowania niepotrzebnych kosztów przepustowości zarówno dla użytkownika, jak i podcastera, logika wypisywania wbudowana w klienta iTunes zwiększa prawdopodobieństwo, że pobieranie odcinków, zgłoszone sponsorowi przez podcastera, jest mniej więcej zgodne z faktycznym odtworzeniem odcinka

I o ile mi wiadomo, nie można wyłączyć tej funkcji.


4
Wydaje mi się, że normą Apple jest zapewnienie niepożądanej „funkcji”, której nie można wyłączyć.
Kyle Cronin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.