Jak wyczyścić menu rozruchu i sprawdź / wyczyść mbr


8

Pomyślnie zainstalowałem Windows 8 Consumer Preview na moim komputerze Mac mini (instalacja bootcampa), ale Windows zawiesił się podczas aktualizacji do wersji Preview i usunąłem go. Ale wydaje się, że pozostały po nim jakieś ślady.

Jak usunąć pozycję rozruchową efi z menu rozruchu komputera Mac. Udało mi się zamontować partycję efi i usunąłem w niej folder systemu Windows, ale nadal dostaję opcję rozruchu efi po naciśnięciu klawisza opcji podczas uruchamiania (oczywiście wybranie tego wpisu nic teraz nie robi). Czy jest plik menu rozruchu z domyślnymi wpisami?

Gdy próbuję ponownie zainstalować podgląd wersji systemu Windows 8 za pomocą bootcampa (bootcamp wykonuje partycję, tworzy bootowalny klucz usb z ISO i pobieram oprogramowanie Windows), pojawia się komunikat o błędzie:

"The selected disk has an MBR partition table.  On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks"

Jednak nie widzę żadnej partycji mbr, więc zakładam, że instalator Windows na mbr dysku musi pozostawić jakieś ślady. Czy istnieje sposób, aby to posprzątać? Czy może komunikat o błędzie pochodzi z czegoś innego?

EDYCJA: sugestia bmike działała


3
Czy próbowałeś uruchomić system odzyskiwania lwa HD i naprawić wolumin? Usunięcie, zmiana rozmiaru lub dodanie woluminu powinno wymusić na narzędziu dyskowym przepisanie tablicy partycji i, mam nadzieję, poprawić błąd.
bmike

Dzięki: uruchomienie klucza USB odzyskiwania lwa załatwiło sprawę. Byłem w stanie zmienić rozmiar partycji, co wyeliminowało błąd. Teraz utknąłem z czarnym ekranem po
ponownym

3
Śmiało i odpowiedz na to. Mogę też odpowiedzieć, ale musiałeś to przetestować, więc idź i odpowiedz, jak chcesz. Pomaga każdemu uzyskać odpowiedź ...
bmike

Odpowiedzi:


2

Podziękowania należą się @bmike za udzielenie odpowiedzi na to pytanie, ale chciałem na nie odpowiedzieć tutaj, aby pytanie zostało zamknięte. Oznaczanie jako wiki społeczności, aby nie brać kredytu.

W tej sytuacji będziesz chciał użyć narzędzia do odzyskiwania wbudowanego w oprogramowanie układowe systemu, zwanego „Odzyskiwanie OS X”. Możesz przeczytać dokumentację Apple tutaj . Aby rozpocząć odzyskiwanie systemu OS X, przytrzymaj Cmd + R, naciskając jednocześnie przycisk zasilania, aby włączyć komputer.

Spowoduje to pobranie pełnej kopii systemu OS X do zainstalowania, więc prawdopodobnie będziesz chciał podłączyć komputer do sieci Ethernet, jeśli jest w ogóle dostępna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.