Co to znaczy, gdy% CPU przekracza (liczbę rdzeni) x 100%?


27

Kilka odpowiedzi na pytanie, które zadałem wcześniej, sugerowało wypróbowanie trybu kiosku Opera, więc postanowiłem go pobrać i spróbować. Po zakończeniu pobierania i sprawdzeniu obrazu dysku Safari zawiesiło się na ponad minutę i były okresy, w których Safari używało bardzo wysokiego% procesora:

alternatywny tekst

W Mac OS X 10.5 byłem przyzwyczajony do zawieszania się Safari, ale nigdy nie zużywał więcej niż 200% procesora (2 rdzenie x 100%). Czy to błąd w monitorze aktywności? Czy oznacza to, że% procesora jest teraz bardziej zbliżony do obciążenia systemu ?


To wygląda na błąd. Czy widzisz wysokie liczby, gdy program NIE jest oznaczony „ Not Responding”?

Tak, to był jedyny raz, kiedy to widziałem. Właściwie osiągnąłem nawet 3000% na sekundę, ale system ledwo reagował, więc trudno było zrobić zrzut ekranu.
Kyle Cronin,

Odpowiedzi:


25

% Procesora odnosi się do 1 rdzenia, więc 726% używa prawie 8 rdzeni. Rdzeń jest luźno zdefiniowane, więc 1 Hyper-gwintowane , „wirtualne” rdzeniowe wygląda jak 2 rdzenie do Activity Monitor.

Jaki masz system? Jeśli są to tylko 2 rdzenie (wydaje się, że tak jest), to odpowiedź Nicka brzmi poprawnie.

Późny model 8-rdzeniowy system może wyglądać jak 16 rdzeni do Monitora aktywności:

alternatywny tekst


1
Tak, to 2-letni MacBook - 1 procesor, 2 rdzenie. Więc ... prawdopodobnie błąd.
Kyle Cronin,

2
Jeśli procesor jest dwurdzeniowy, użycie procesora w 700% jest błędem :)
Martin Marconcini
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.