Czy Coda 2 może edytować plik, do którego bieżący użytkownik nie ma uprawnień?


8

Na kilku serwerach, nad którymi pracuję, mimo że mam dostęp do edycji plików, i wszystko inne, od czasu do czasu istnieje potrzeba uzyskania podwyższonych uprawnień (takich jak uruchamianie sudo) do pliku, aby faktycznie zapisać zmiany.

Powiedziałem, że lubię pracować z moimi plikami w Codzie 2, a nie bezpośrednio w terminalu. Czy istnieje więc sposób na sudootwarcie pliku za pomocą eksploratora podczas przeglądania plików zdalnych, czy istnieje sposób na uruchomienie pliku przez wbudowany terminal w Coda 2, dzięki czemu mogę dokonywać edycji, zapisywać i przenosić na.

Obecnie, gdy kliknę dwukrotnie plik, aby go otworzyć, gdybym potrzebował podwyższonych uprawnień, plik otworzy się tylko w trybie tylko do odczytu.

Odpowiedzi:


3

Nie, nie może. Coda 2, Coda i Transmit pozwalają na SFTP do skrzynki, ale kiedy próbujesz uzyskać dostęp do pliku, który nie jest w zasięgu twojego użytkownika, musisz się wylogować, a następnie zalogować ponownie jako użytkownik, który może.

Ciągle używam Transmit i Cody 2 i właśnie doszedłem do miejsca, w którym loguję się tylko jako root, ponieważ musiałem zalogować się jako różni użytkownicy, aby uzyskać dostęp do jednego pliku, a następnie innego pliku.

Chciałbym, aby istniało inne rozwiązanie tego problemu, na przykład możliwość przesłania polecenia Transmit, Coda lub Coda 2 do serwera lub czegoś takiego, ale nie jest to możliwe w żadnym z obecnych stanów Aplikacji. Gorąco poleciłbym im przesłanie prośby o dodanie funkcji, nie widzę, jak bylibyśmy jedynymi ludźmi, którzy kiedykolwiek tego chcieli.

Radziłbym spróbować skontaktować się z nimi za pośrednictwem konta na Twitterze. To całkiem fajni faceci i już na Twitterze odpowiadali na takie rzeczy.

http://twitter.com/#!/panic

Wiem, że nie była to odpowiedź, której prawdopodobnie szukałeś, ale mam nadzieję, że to pomoże.


1
Nie mogłem się więcej zgodzić. Byłoby miło, gdybyśmy powiedzieli „Windows” po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na plik, możesz „Uruchom go jako Administrować”, jeśli Coda 2 mógłby to dodać, to ułatwiłoby życie, tak jak „Otwórz za pomocą sudo”. Chodzi mi o to, że mój użytkownik ma prawa sudo, ale w wielu przypadkach muszę jawnie wykonać „sudo .....”, a następnie ponownie wprowadzić hasło, jeśli można to zrobić w Codzie, nawet jeśli wyświetli się monit o podanie hasła byłoby wspaniale.
Chris

@Chris To byłaby fajna funkcja, gorąco polecam fotografowanie ich z prośbą o tę funkcję. Jest to prawdopodobnie coś, co i tak chcą wdrożyć, a tym bardziej, kto pyta, pomaga je tylko upewnić.
de_an777

punkt wzięty, i zostanie zrobiony
Chris

1

Polecenie „otwórz jako sudo” nie zostało jeszcze zaimplementowane w Coda2, więc skorzystałem z poniższego obejścia, aby móc edytować plik należący do innego użytkownika lub użytkownika root bez konieczności korzystania z czegoś tak bolesnego jak vi

  1. Otwórz połączenie terminalowe w zakładce połączenia SFTP.
  2. Uruchom chownpolecenie na pliku dla użytkownika, jako którego możesz się zalogować (ten użytkownik musi mieć uprawnienia sudo). Należy pamiętać, kto był pierwotnym użytkownikiem.

    sudo chown your-user-name path/to/file

  3. Przejdź do pliku i kliknij, aby go otworzyć, edytuj to, czego potrzebujesz, a następnie kliknij Zapisz i zamknij plik.

  4. Wróć do okna terminala i chownwróć do pierwotnego użytkownika:

    sudo chown original-user-name path/to/file

Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, ale sprawia, że ​​możesz używać całej niesamowitości Cody do edycji pliku zamiast vilub innych edytorów wbudowanych w linię poleceń.


1
Tego też niestety robię, najczęściej pracuję na dużych zestawach plików, więc czasami robię to dla całego katalogu, w którym pracuję. Ale to po prostu nie lubię. Najczęściej czytany jest tylko z jakiegoś powodu i obawiam się, że pewnego dnia zapomnę go cofnąć, a whoops będzie moim szczęściem.
Chris

Tak. Powinniśmy ciągle prosić Panic o dodanie tej funkcji „edytuj za pomocą sudo”. To jest potrzebna rzecz. Byłoby również miło mieć polecenie kliknięcia prawym przyciskiem myszy, aby rozpakować plik. Często używam terminala. Może ktoś też napisze wtyczkę do tych rzeczy. Nie wiem, czy to możliwe, ale używam niesamowitych wtyczek. Nie przyjrzałem się, jak powstają wtyczki, ale powinienem sprawdzić, czy jest to łatwa funkcja, którą moglibyśmy sami dodać.
pathfinder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.