Czy istnieje coś takiego jak Przywracanie systemu w systemie Mac OS X?


16

Jestem użytkownikiem Mac od kilku lat. Zastanawiając się, czy nie byłoby dobrym pomysłem na skonfigurowanie komputera Mac dla moich rodziców, pomyślałem o niesamowitej funkcji Przywracania systemu w systemie Windows, w której utworzenie punktu przywracania systemu raz dziennie bardzo ułatwiłoby przywrócenie wszystkich błędów. lub zainstalowane oprogramowanie, które spowodowało, że komputer nie działa dobrze.

Czy jest coś podobnego, być może aplikacja innej firmy lub jakiś fajny projekt github dla Mac OS X?

Odpowiedzi:


14

O ile wiem, nie ma dobrego zautomatyzowanego sposobu na zapewnienie korzyści z Przywracania systemu, ponieważ jest on zaimplementowany w systemie Windows. Mimo całego narzędzia dla użytkowników systemu Windows narzędzie Przywracanie systemu nie może być używane do tworzenia kopii zapasowych / przywracania pojedynczych plików i tym podobnych na życzenie użytkownika - wymaga to osobnego systemu tworzenia kopii zapasowych.

Z drugiej strony Time Machine w systemie OS X może zapewniać tworzenie kopii zapasowych / przywracanie usuniętych dokumentów, folderów itp. I może być używany do przywracania całego dysku twardego w przypadku awarii lub awarii dysku. Użyłem tej funkcji kilka razy, dwa razy na bardzo ważnym serwerze i raz na własnej maszynie, z wielkim sukcesem.


Nowy Lion iMac mojej mamy jest wyposażony w niedrogi zewnętrzny dysk twardy USB o pojemności 500 GB, a Time Machine działa jak w zegarku. Moja mama wie, aby codziennie sprawdzać menu Time Machine, aby upewnić się, że zostało ono utworzone. Teraz zaczęła nawet samodzielnie odzyskiwać pliki, bez konieczności dzwonienia do pomocy technicznej (ja).

Time Machine była również bardzo pomocna w migracji swojego skrzypiącego Leoparda Mac mini do nowego iMaca kilka miesięcy temu. Zamiast łączyć stare i nowe komputery Mac za pomocą kabla Ethernet, po prostu uruchomiłem kopię zapasową Time Machine na starej maszynie, zamknąłem ją, podłączyłem napęd USB do nowego iMaca, a resztą zajęła się aplikacja Migration Assistant. Jej nowy iMac uruchomił się w nieco ponad godzinę.


Rozwiązaniem innym niż Time Machine byłoby użycie Carbon Copy Cloner lub SuperDuper! regularne tworzenie kopii zapasowych komputera Mac na zewnętrzny dysk twardy. Pozwoliłoby to na masowe przywracanie zawartości dysku.

Innym rozwiązaniem innym niż Time Machine byłoby uruchomienie systemu z płyty instalacyjnej DVD (pre-Lion) lub rozruchowego zewnętrznego dysku HD (Lion i po) i utworzenie obrazu dysku, który można przywrócić. Po przekonwertowaniu obrazu do formatu ASR można użyć Narzędzia dyskowego do przywrócenia obrazu dysku.


Dziękujemy za uwzględnienie wzmianki o CarbonCopyCloner, CajunLuke i dodanie (!) Po SuperDuper. Nie używałem CCC od dłuższego czasu, więc cieszę się, że wciąż istnieje i wspiera Lion. Go Bombich!
IconDaemon

Zasadniczo połączenie Przywracania systemu i Wehikułu Czasu (w którym można było przywrócić system do stanu i / lub przywrócić pojedyncze pliki) brzmi jak The Best of Both Worlds ™
molle

Cóż, nie ma Przywracania systemu dla OSX - jest to wyłącznie aplikacja Windows. To wszystko.
IconDaemon

1

Być może odpowiadam tutaj zbyt późno. Chciałbym jednak udostępnić dobre oprogramowanie do przywracania systemu Mac OS. Jestem użytkownikiem Deep Freeze. Jest to oprogramowanie do przywracania systemu Mac OS firmy Faronics. Zainstalowałem je przed 2 laty na moim komputerze Mac. Od tego czasu chroni moją konfigurację Mac OS. Łatwy w użyciu i prosty w instalacji.


2
To oprogramowanie wydaje się być przeznaczone do zarządzania komputerami Mac. Czy możesz wymienić konkretne funkcje, które odpowiadają na pytanie OP dotyczące przywracania systemu? W jaki sposób pomaga to w sprawdzeniu stanu całej maszyny?
Ian C.

-3

Cmd-R na pomoc.

Po prostu przytrzymaj Cmd-Rpodczas uruchamiania, a OS X Recovery zacznie działać. Pozwala wybierać spośród typowych narzędzi: Możesz uruchomić Narzędzie dyskowe, aby sprawdzić lub naprawić dysk twardy, wymazać dysk twardy i ponownie zainstalować nową kopię systemu OS X lub przywrócić komputer Mac z kopii zapasowej Time Machine. Możesz nawet użyć Safari, aby uzyskać pomoc od Apple Support online. A jeśli OS X Recovery napotka problemy, automatycznie połączy się z Apple przez Internet.


Odzyskiwanie systemu OS X nie jest porównywalne z przywracaniem systemu. Jedynie nieco wątły link do Przywracania systemu to fakt, że możesz odzyskać kopię zapasową Time Machine w OS X Recovery.
zigg

„[...] Pomyślałem o niesamowitej funkcji przywracania systemu w systemie Windows, w której utworzenie punktu przywracania systemu raz dziennie bardzo ułatwiłoby przywrócenie wszelkich błędów lub zainstalowanego oprogramowania, które powodowało, że komputer nie działał dobrze”.
molle

Boot odzyskiwania jest niezbędny, ponieważ w ten sposób dostajesz się do Time Machine, aby cofnąć i przywrócić, ale jest to bardziej oszczędność czasu, ponieważ nie potrzebujesz rozruchowego nośnika DVD / USB, aby uruchomić system, więc jest to wyraźnie odpowiednik część systemu Windows, która działa jako alternatywny system operacyjny do normalnego rozruchu.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.