Co się stanie, jeśli przerwiesz subskrypcję iTunes Match?


10

Co się stanie, jeśli anulujesz subskrypcję na mecze iTunes?

Czy nadal możesz pobrać utwory, które już dopasowałeś, ale nie możesz dopasować nowych? A może nie możesz już pobrać żadnej piosenki? Czy dopasowane utwory, które już pobrałeś na Maca lub urządzenie iOS, zostaną usunięte, czy też zostaną zachowane?

Odpowiedzi:


7

Nie będziesz już mógł pobierać plików tak, jak obecnie, a w efekcie iTunes będzie działać tak, jakby Match nigdy nie był włączony.

Będziesz jednak mógł zachować wszystkie pobrane utwory. Jeśli więc zaktualizowałeś przesłane pliki, które pasują do plików typu iTunes-Plus, zachowujesz je po anulowaniu.


Warto zauważyć, że podwójne kliknięcie ścieżki w bibliotece iCloud (ale nie pobranej) spowoduje odtworzenie / przesłanie utworu bez jego pobierania. Kliknięcie małej ikony chmury ze strzałką w dół powinno pobrać ścieżkę do folderu biblioteki multimediów iTunes.
bounav,

6

Nie można pobrać lub przesłać muzyki do iTunes Match

Więc uważaj:

Przed wygaśnięciem iTunes Match, pobierz całą swoją muzykę z iCloud (iTunes Match).

Tak więc dostępna jest tylko muzyka kupiona przez iTunes .

Muzyka dopasowana przez iTunes Match została utracona i nie można jej ponownie pobrać na żadne urządzenie. Można przechowywać tylko pliki, które masz na dysku twardym, oraz te, które kupiłeś przez iTunes.


Co jeśli zacznę płacić ponownie po, przypuśćmy, 2 latach. Czy moje piosenki będą dostępne do ponownego pobrania?
Alvaro Lourenço

Nie, nie przechowują twojej muzyki na zawsze. Załóżmy, że przesłałeś 10 GB muzyki. I każdy użytkownik przesyła tę kwotę, ale nie korzystał z usługi przez dwa lata ... Usuwają twoją muzykę w procesie. Może masz szczęście po kilku dniach, ale nie tak długo.
Bastian Gruber

5

Będziesz chciał pobrać kopię czegokolwiek, co chcesz przed wygaśnięciem subskrypcji, jeśli nie masz kopii muzyki i list odtwarzania na komputerze, którego kopię zapasową wykonujesz.

Mecz zapewnia synchronizację list odtwarzania, dzięki czemu iTunes będzie działał tak samo, jak w przypadku braku połączenia z siecią. Będziesz mógł odtwarzać tylko utwory, które są buforowane lub pobierane lokalnie. Zakładam, że utwory, które istniały tylko w chmurze, zostaną albo pokazane jako zaginione, albo wyczyszczone i usunięte - być może z komunikatem informującym o tym, co się stało.

Nie znalazłem jeszcze sposobu na przetestowanie tego, ponieważ subskrypcje odbywają się tylko raz w roku i nie doszliśmy do punktu, w którym ktoś może tak się stać w ramach normalnego procesu wygaśnięcia subskrypcji.


3

Jest tu kilka mylących odpowiedzi, więc wyjaśnijmy: jeśli chcesz, aby wygasł iTunes Match, upewnij się, że najpierw pobrałeś muzykę z chmury na lokalny dysk twardy. Gdy już tam będzie i wyłączysz iTunes Match, te elementy pozostaną nietknięte na twoim komputerze. Nie będziesz już mieć dostępu do tego, co było w chmurze.

Jedną z wielkich zalet iTunes Match jest to, że możesz przekonwertować całą swoją muzykę na wyższą szybkość transmisji bitów wynoszącą 256 kb / s. Wszystko, co pasuje do chmury, jest dostępne do ponownego pobrania przy tej szybkości transmisji. Nie robi to automatycznie z twoją biblioteką i tylko dopasowane utwory, które iTunes Match ma ze sklepu iTunes Store, są dostępne z tą szybkością transmisji.

Odkryłem, że najłatwiej jest przejść do widoku albumu w iTunes (wybierz album, o którym wiesz, że ma niższą szybkość transmisji) i usunąć go z lokalnego dysku twardego. Ikona chmury pojawi się teraz pod okładką albumu. Pobierz ponownie przy wyższej przepływności, klikając tę ​​ikonę. Podczas usuwania lokalnego pojawia się kilka monitów, nie zaznaczaj pola z pytaniem, czy chcesz również usunąć go z chmury z oczywistych powodów.


1

Moja subskrypcja na mecze iTunes wygasła w zeszłym tygodniu. Z 64 GB muzyki, głównie z mojej kolekcji płyt CD, 12 GB pojawia się w iTunes z tytułem utworu i wykonawcą, ale bez grupowania albumów. Kolejne 4 GB tylko tytuł utworu pojawia się w iTunes bez linku do wykonawcy / albumu. Niektóre utwory są teraz powiązane z niewłaściwym wykonawcą i / lub niewłaściwym albumem. We wszystkich przypadkach, na które dotychczas patrzyłem, odtwarzając utwór muzyczny i wybierając opcję „pokaż w Eksploratorze Windows”, muzyka znajduje się w odpowiednim folderze wykonawcy / albumu na moim dysku twardym. Usunięcie i ponowne załadowanie albumu z dysku twardego nie rozwiązuje problemu. Myślę, że jedyną opcją jest znalezienie muzyki, której dotyczy problem, to ponowne załadowanie płyt CD. Dodane do tego, wszystkie moje oceny, wykonane przez wiele lat, zostały usunięte. Oceniłem około dwóch trzecich mojej muzyki i wydaje mi się, że nie


1

Mój mecz iTunes wygasł dzisiaj. Wszystkie moje piosenki zniknęły całkowicie, nawet te pobrane na mój dysk twardy.


2
Czy na pewno nie było nic innego, co zakłóciłoby twoją bibliotekę muzyczną? Jeśli chcesz uzyskać pomoc, możesz utworzyć nowe pytanie z linkiem „Zadaj pytanie” u góry.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.