Jak mogę przypadkowo nie wysunąć dysków zewnętrznych?


12

Mam Maca Mini z kilkoma podłączonymi dyskami zewnętrznymi, których używam jako serwera domowego. Zwykle przyciski Wysuń obok ikony dysku są bardzo przydatne, ponieważ pozwalają mi bardzo łatwo wysunąć dysk zewnętrzny (na przykład w systemie Windows).

Jednak na serwerze Mac stanowi to szkodę. Mam kilka ładnych rzeczy o znaczeniu krytycznym na dyskach zewnętrznych i jest wiele skryptów itp. Skonfigurowałem, które zależą od tych dysków. Możliwość tak łatwego przypadkowego wysunięcia tych napędów sprawia, że ​​jestem raczej niespokojny.

Do tej pory postanowiłem nie pokazywać ich na pasku bocznym Findera, w ten sposób przynajmniej trudniej jest je wysunąć. Nie jest to jednak zbyt idealne, ponieważ: (1) muszę przejść do komputera Mac na pasku bocznym, aby uzyskać dostęp do dysków, zamiast mieć bezpośredni dostęp do dysków i (2) przyciski wysuwania nadal są wyświetlane w oknach dialogowych otwierania / zapisywania dla tych dyski.

Idealnie chciałbym, aby zachowywały się tak, jak dyski wewnętrzne: brak opcji łatwego wysunięcia z wyszukiwarki, ale nadal możliwe odmontowanie za pomocą narzędzia dyskowego.


Odpowiedzi:


8

Umieść stopę w drzwiach.

  • Na każdym dysku utwórz plik tekstowy, otwórz go w TextEdit, dodaj linię i pozostaw plik otwarty niezapisany .

Myślę, że ta sztuczka zapobiegnie wyrzuceniu.

Przetestuj tę sztuczkę, spróbuj wysunąć dysk i chodź tutaj, powiedz nam o wyniku.

Tę sztuczkę można łatwo zautomatyzować.


6

Jeśli ważny dysk zewnętrzny jest zamontowany w następującym punkcie:

/Volumes/important_disk

Następnie możesz zabezpieczyć go przed przypadkowym usunięciem, blokując ten punkt montażu po otwarciu. W tym przypadku bardzo prosta metoda polega na otwarciu Terminali wykonaniu tego podstawowego polecenia:

$ cd /Volumes/important_disk

Aby pozbyć się tego blokowania, możesz wpisać w tym samym Terminaloknie:

$ cd /

lub równie dobrze możesz po prostu zamknąć to Terminalokno ( $ exit, lub + Dlub + W).


1
Jeszcze bardziej elegancki sposób to zrobić, to otworzyć screensesji (wystarczy wpisać screenw Terminal) i otworzyć punkt instalacji z tej sesji. W ten sposób możesz nawet zamknąć Terminal, ponieważ sesja będzie działała w tle, dopóki nie ponownie ją przymocujesz i nie zatrzymasz (więc nie ma potrzeby otwierania okna, jeśli nie jest potrzebne). Myślę, że możesz nawet stworzyć Automatordla niego akcję. Aby uzyskać porady, screen patrz: kinnetica.com/2011/05/29/using-screen-on-mac-os-x
gerlos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.