Sen lwa (lub hibernacja) zamyka wszystkie aplikacje [zamknięte]


1

[Oświadczenie: Nie jestem zapalonym użytkownikiem systemu OS X, więc prawdopodobnie nie używam dokładnej terminologii ani języka]

Miałem Mac Pro z systemem Snow Leopard w pracy i zwykle nie wyłączam go, gdy wracam do domu. Następnego dnia zawsze znajdowałem swoje aplikacje dokładnie w takim stanie, w jakim je zostawiłem. Teraz mam nowego Mac Pro z Lionem i za każdym razem, gdy wracam do pracy rano, system jest zamykany (tj. Muszę podać hasło), co jest w porządku, a wszystkie aplikacje są zamknięte. Jednak uruchamiają się ponownie i próbująaby odzyskać stan, tak jak opuściłem je dzień wcześniej. Niestety niektóre aplikacje ulegają awarii (np. Mendeley, Quicksilver, Word), inne nie działają, ale pozwalają przywrócić poprzedni stan (Chrome, Firefox), inne po prostu znikają (Emacs, uruchomione skrypty). Najbardziej martwi mnie to, że kiedy wychodzę z pracy, zwykle zostawiam uruchomione symulacje, których ukończenie może potrwać ponad 12 godzin. Straciłem pracę, kiedy wróciłem rano.

Pytanie: co się tutaj dzieje i jak mogę wyłączyć to „uśpienie / hibernacja / ???” zachowanie.

Próbowałem już zmienić Ustawienia systemowe - Oszczędzanie energii - Uśpienie komputera i wyświetlacza na Nigdy.

Aktualizacja Okazuje się, że nie miało to nic wspólnego z wznowieniem. Mój Mac czasami się wyłącza i zdarza się to prawie co noc. Teraz przydarzyło mi się to podczas pracy kilka razy i teraz zdaję sobie sprawę, dlaczego każdego ranka miałem ekran logowania: po prostu urządzenie zostało wyłączone i ponownie włączone. Dlatego niektóre aplikacje uległy awarii (zostały nieprawidłowo zamknięte), a inne zniknęły (Emacs, skrypty i symulacja nie uruchamiają się ponownie przy ponownym logowaniu).


2
Brzmi to tak, jakby gdzieś w nocy odcięto zasilanie?
Gerry,

No, ekran logowania nie jest taka sama, kiedy włączyć / wyłączyć ... to jeden podczas konfiguracji wprowadzić hasło, gdy wyświetlacz jest zablokowany
YuppieNetworking

Lion ma funkcję automatycznego zamykania, która automatycznie zamyka aplikacje na podstawie zapotrzebowania na pamięć i czasu bezczynności, ale robi to tylko w przypadku aplikacji, które obsługują tę funkcję.
Gerry

Jeśli pozostawisz laptopa podłączonego do zasilania, ustaw oszczędzanie energii na nigdy nie zasypiaj, nie planuj wyłączania się i uruchamiania, ani nie ustaw „wyloguj się po ...”, to nie powinno się tak dziać. Sprawdź dokładnie swoje ustawienia i upewnij się, że nie wyłączasz zasilania w nocy.
Old Pro

To Mac Pro ... ogromny blok 20 kg, którego nawet Hulk nie nazwałby laptopem: P
YuppieNetworking

Odpowiedzi:


2

Podejrzewam, że Snow Leopard hibernował, podczas gdy Lion próbuje użyć swojej funkcji Wznów, która ma poważne błędy. W szczególności istnieją różne aplikacje, takie jak Preview, które niezawodnie psują się przy Wznowie.

Wyobrażam sobie, że te centralne aplikacje Mac OS X, które wymieniłeś, wszystkie ulegają awarii, ponieważ informują Lion, że wznawiają, ale wznowienie ich / Lion po prostu nie działa poprawnie. Zapominam, czy Snow Leopard w ogóle oferował Wznowienie, ale jeśli tak, to traktował go o wiele bardziej zachowawczo.

Dlatego należy poeksperymentować z wyłączaniem wznowienia. Możesz go łatwo wyłączyć Restore windows when opening and quitting appsw całym systemie, odznaczając okienko Ogólne w Preferencjach systemowych. Lew powinien zostać zmuszony do pełnego hibernacji, jak Snow Leopard.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli to zadziała, możesz eksperymentować z wyłączeniem wznawiania dla poszczególnych aplikacji . Możesz uniemożliwić określonym aplikacjom, takim jak Terminal, Preview, lub zezwolić aplikacji CV na wznowienie korzystania z:

defaults write com.apple.Terminal NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool false
defaults write com.apple.Preview NSQuitAlwaysKeepsWindows -bool false
...

Istnieje pewna szansa, że ​​Lion po prostu nie może zapisać plików CV bez względu na to, gdzie się znajdują. Dlatego też powinieneś także naprawić uprawnienia, upewnić się, że twój dysk ma 20% darmowy, o który prosi Lion, i podłącz dysk kopii zapasowej wehikułu czasu. Nigdy nie spotkałem żadnego problemu naprawionego przez uprawnienia do naprawy, ale może tym razem. Istnieje lokalna kopia zapasowa wehikułu czasu, którą Lion zapewnia dzięki temu 20% bezpłatnemu wymaganiu. Gdyby to było pełne, może nie można zapisać plików CV.

Nawiasem mówiąc, istnieje oddzielna funkcja wznawiania wbudowana w Safari, Chrome i kilka innych, które nie wymagają funkcji wznowienia Lion. Przekonasz się, że ich wbudowana funkcja wznawiania jest znacznie bardziej stabilna niż wysiłki Lwa.


Więc jeśli problem dotyczył funkcji wznawiania, potrzebowałbym wyłączyć automatyczne wylogowanie (które nie jest włączone, jak skomentowano w poście do Mike'a Meyersa)? Twój post ma charakter informacyjny, ale nie widzę, jak powiązać tę konfigurację z moimi własnymi symulacjami (tj. Własnym skompilowanym kodem lub skryptami powłoki).
YuppieNetworking

Nie, automatyczne wylogowanie nie ma znaczenia. Nie jesteś nawet „wylogowany” po ponownym wprowadzeniu hasła, ale więcej go odblokowuje. Po prostu zdarza się, że Lion zaimplementował „system blokady i oszczędzanie energii” poprzez zamknięcie całej aplikacji, ponieważ wszyscy powiedzieli jej, że mogą się przywrócić / wznowić. Musisz wyłączyć funkcję przywracania / wznawiania, aby Lion zamiast tego hibernował, podobnie jak Snow Leopard.
Jeff Burdges

Wszystkie laptopy zarówno w trybie uśpienia, jak i hibernacji, w zależności od sytuacji, obie technologie są dobrze testowane przez ponad dekadę i całkowicie przejrzyste dla aplikacji. Lion wprowadził tę alternatywną funkcję wznawiania / przywracania, która wymagała dodatkowej integracji z aplikacjami. Wznowienie przerywa CAŁY CZAS, nawet w przypadku własnych aplikacji Apple, takich jak Terminal i Preview.
Jeff Burdges

Dodałem obraz przedstawiający przycisk kontrolujący Wznów.
Jeff Burdges

4

Myślę, że tę funkcję wylogowywania po bezczynności można ustawić w Preferencjach systemowych. Znajduje się to na karcie Ogólne panelu Bezpieczeństwo z opcją „Wyloguj się po ... minutach bezczynności”.

Strona Apple opisująca tę funkcję jest dostępna tutaj .

Ponadto ten problem został opisany w innym pytaniu dotyczącym wymiany stosów, które ostatnio widziałem.

Jestem tylko na iPadzie, więc nie mogę tego teraz sprawdzić, ale wydaje się, że to może być odpowiedzialne.


Sprawdziłem dwukrotnie i mam tę funkcję wyłączoną ... i tak dziękuję za link.
YuppieNetworking

Przeczytaj jeszcze raz pytanie. Jesteś na ekranie blokady, a nie na ekranie logowania? Wydaje się dziwne. Powodzenia w sortowaniu.
Mike Meyers

1

Preferencje systemowe -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Zaawansowane

Wyloguj się po xx minutach braku aktywności

Nie można opublikować obrazu :(

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.