Jak połączyć dwa obrazy w jeden na komputerze Mac?


200

Powiedzmy, że mam dwa zdjęcia (lub dowolne obrazy), na przykład o następujących wymiarach:

+----------+    +----------+
|     |    |     |
|     |    |     |
|320 x 428 | and |320 x 428 | 
|     |    |     |
|     |    |     |
+----------+    +----------+

Chcę połączyć je w jeden obraz obok siebie . Tak powinien być wynik

+----------------------+
|           |
|           |
|   640 x 428    |
|           |
|           |
+----------------------+     

Jak najłatwiej to zrobić na komputerze Mac? Czy jest to możliwe w przypadku niektórych domyślnych aplikacji, takich jak Preview, czy poleciłbyś jakieś narzędzie innej firmy do tego zadania?


To może pomóc. Korzystam z Magnet.app (menedżer okien), aby wykonać kolaż wielu okien podglądu z otwartymi obrazami. Następnie zrzut ekranu.
f01

To niedorzeczne, że Mac nie ma wbudowanego prostego narzędzia do kopiowania i wklejania jednego obrazu do drugiego.
Niing

7 lat później: apps.apple.com/de/app/union/id1455272754?l=pl&mt=12 (Nie mogę pisać jako odpowiedzi z powodu mojej niskiej reputacji :))
backslash-f

Odpowiedzi:


181

To rozwiązanie korzysta tylko z podglądu i może być przydatne, jeśli nie można zainstalować oprogramowania na komputerze. Nie jest to jednak eleganckie.

Powiedz, że twoje obrazy są nazywane A i B. Następnie:

 1. Otwórz A w podglądzie.
 2. Wybierz Wszystkie, Kopiuj.
 3. W menu Narzędzia wybierz Rozmiar i dostosuj szerokość do sumy szerokości dwóch zdjęć (w Twoim przykładzie 640 pikseli). Utrzymaj wysokość. Spowoduje to rozciągnięcie wersji A.
 4. Wklej kopię oryginału A i przesuń ją ręcznie w lewo.
 5. W innym oknie otwórz B.
 6. Wybierz Wszystkie, Kopiuj.
 7. Wklej do A, przesuwając go w prawo.
 8. Zapisz jako nowy obraz.

Ponieważ, oczywiście, Preview nie oferuje żadnych odpowiednich narzędzi do edycji obrazu i nie ma możliwości dokładnego ustawienia dwóch obrazów, preferowane są zamieszczone tutaj rozwiązania ImageMagick.


podczas dostosowywania rozmiaru odznacz opcję Skaluj proporcjonalnie. Wskazówka: - jeśli ktoś chce mieć pozostałą część obrazu w zwykłym białym kolorze, skopiuj pusty tekstowy ekran dokumentu do schowka i wklej go w podglądzie
firstpostcommenter

244

Często muszę to robić z obrazami wykresów danych. Korzystam z narzędzi wiersza poleceń, które są zawarte w pakiecie Imagemagick ; Myślę, że zainstalowałem go w moim systemie z MacPorts. Możesz także wybrać instalację za pomocą brew ( brew install imagemagick).

Rzeczywistym narzędziem, którego chcesz użyć z Imagemagick, jest convertnarzędzie. Jeśli masz dwa obrazy 320 x 428, powiedz a.png i b.png, możesz to zrobić

convert +append a.png b.png c.png

aby utworzyć nowy plik, c.png, który ma a.png po lewej stronie i b.png po prawej stronie. Alternatywnie, dołączasz je pionowo za pomocą -append(zamiast +), a a.png będzie na górze b.png. Dzięki konwersji możesz robić mnóstwo innych rzeczy. Na przykład możesz przełączyć na inny format obrazu dla danych wyjściowych

convert +append a.png b.jpg c.tif

To nie jest aplikacja GUI, ale może niektóre inne mogą mieć lepsze rozwiązanie. Możesz też umieścić to w skrypcie automatyzującym.


31

Jak to zrobić za pomocą dostępnych narzędzi: Preview .app i Screen Capture .

 1. Otwórz dowolną aplikację, która pozwala uzyskać czyste, czyste białe tło. Nie jest to absolutnie konieczne, ale ułatwia życie.
 2. Wykonaj zrzut ekranu: polecenie shift 4 > przeciągnij obszar 640 x 428 pikseli (kursor pokazuje wymiary).

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Zostanie to zapisane jako plik .png na pulpicie *. Podwójne kliknięcie na ten temat wraz ze swoimi dwoma istniejącymi obrazów, aby otworzyć je w podglądu .app

 4. Wybierz kolejno każdy ze swoich dwóch obrazów i przejdź do polecenia a (Wybierz wszystko) i polecenia c (Kopiuj)

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. Przełącz się na pusty obraz tła, a następnie za pomocą polecenia v (Wklej) przeciągnij je do pozycji obok siebie.

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

  Możesz skalować je, przeciągając ich uchwyty i przesuwając je pikselem za pomocą klawiszy kursora.

  Pozostaną mobilne, dopóki nie zapiszesz.

 6. Gdy jesteś zadowolony z aranżacji:

  Menu> Plik> Zapisz jako…> Nowa nazwa> Dowolny format pliku

/ * Zachowaj to jako rozmiar szablonu, wraz z innymi, wyraźnie oznaczone ich wymiarami do przyszłego użytku.


Właściwie najprostszy.
Niing

19

Oto jeden ze sposobów, w jaki udało mi się to rozwiązać.

Oświadczenie : Jeśli nie znasz wiersza poleceń Uniksa , możesz wybrać jedno z rozwiązań zorientowanych na GUI, które opublikowali inni.

Zainstaluj pakiet graficzny ImageMagick , np. Z Homebrew :

brew install ImageMagick

Możesz też użyć MacPorts ( sudo port install ImageMagick) lub wersji binarnej Mac OS X dostarczonej przez ImageMagick. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Homebrew to najszybsza i najbardziej bezproblemowa opcja.

Po zainstalowaniu ImageMagick jest to proste. Za pomocą terminalu przejdź do katalogu zawierającego obrazy i utwórz połączoną wersję za pomocą polecenia, takiego jak:

montage -geometry 100% left.jpg right.jpg merged.jpg

Dostępnych jest wiele opcji; aby dowiedzieć się o nich, patrz: http://www.imagemagick.org/script/montage.php


7

Mówiąc o bezpłatnych narzędziach GUI, aplikacja Seashore ( nie jest już obsługiwana ) jest projektem o otwartym kodzie źródłowym znacznie lepszym w obsłudze obrazów niż Preview.app.

Ma lepsze narzędzia znacznie podobne do popularnych edytorów (w tym skróty) i myślę, że jeśli spróbujesz, powinieneś dobrze sobie radzić bez dużej pomocy z naszej strony.

Obsługuje warstwy, filtry, kanały i obsługuje prawie wszystkie formaty obrazów, a także ma lepszy wybór obrazu / warstwy i narzędzia do zmiany rozmiaru, które mogą być lepiej dostosowane do potrzeb edycji obrazu.

 1. Otwórz oba obrazy za pomocą Seashore.
 2. Skopiuj drugi do pierwszego. Seashore zapyta cię, czy chcesz utworzyć nową warstwę, czy zakotwicz ją z już istniejącą. (patrz zrzut ekranu).
 3. Kliknij opcję Nowa warstwa.
 4. Użyj narzędzia Przenieś (najbardziej zaznaczony prawy przycisk na pasku narzędzi na zrzucie ekranu), aby wyrównać warstwę z prawej strony poprzedniego.
 5. Wybierz opcję Granice obrazu z menu Obraz (trzeci element od góry Cmd + Opt + C) zwiększ granicę obrazu w prawo w twoim przypadku o bieżącą szerokość obrazu (zakładając, że oba obrazy są tego samego rozmiaru).
 6. Zapisz jako png lub jpg zgodnie z własnymi potrzebami.

Voila!
7

Za pomocą TextEdit możesz skopiować wkleić (lub przeciągnąć) 2 obrazy do okna TextEdit obok siebie.

Zapisz jako PDF, a następnie Otwórz - Zapisz jako JPEG po tym, jak możesz zmienić rozmiar obrazu w podglądzie.

Jak łączyć obrazy w systemie Mac OS X


6

Najprostszy sposób, w jaki znam, wykorzystuje podgląd. Otwórz oba zdjęcia za pomocą podglądu, umieść ich okna obok siebie (równo) na pulpicie, a następnie użyj polecenia podglądu „Zrób zrzut ekranu” z opcją „z wyboru”. Wybierz razem na obwodzie obu zdjęć, a stworzy dla ciebie montaż.


6

Patrzyłem na ten stary post, aby zrobić to samo i przyszedłem z prostą metodą.

 1. Pobierz Inkscape - wieloplatformowy, darmowy program typu open source.
 2. Otwórz go, wciśnij Plik, zmodyfikuj właściwości dokumentu do żądanej gotowej rozdzielczości.
 3. Zaimportuj pożądane zdjęcia do dokumentu i poruszaj się, rozciągaj, gnij itp.
 4. Eksportuj do wybranego typu pliku.
 5. Wykorzystaj cały swój wolny czas na coś innego!

Bardzo ładne i wydajne oprogramowanie Open Source, ale z xquartzX11 bardzo powolnym uruchomieniem. Nie natywna aplikacja na komputery Mac.
Iwanow

4

Otwórz oba zdjęcia obok siebie w podglądzie, zrób zrzut ekranu za pomocą Command-Shift-4.


1
Jeśli są skalowane, stracisz dużo DPI. Lepiej użyj Photoshopa
Rob

3

Pixelmator to tylko około 30 USD ze sklepu z aplikacjami i jest to pełny zamiennik do Photoshopa dla 99% użytkowników. Scali twoje obrazy i zrobi tysiące innych rzeczy poza tym. Wysoce rekomendowane.


Chociaż w tym wątku jest kilka darmowych alternatyw, +1 dla Pixelmatora, który może to zrobić i wiele więcej w dobrej cenie.
Gerry


2

Najprostszym sposobem jest użycie konwertera grafiki. Otwórz okno Konwertuj i modyfikuj, zaznacz wszystkie obrazy, które chcesz połączyć ze sobą w okienku wyboru po lewej stronie, a następnie wybierz folder do wydrukowania w panelu wyboru po prawej stronie (w przeciwnym razie możesz zastąpić oryginały).

Po lewej stronie okna głównego wybierz Funkcja -> Concat ....

Kliknij GO (LHS u dołu), otworzy się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz je ułożyć tylko w rzędzie, tylko w kolumnie lub w matrycy N x M obrazów.


Przynajmniej moje komputery Mac (z systemem OS X 10.6.8 i 10.8.4) nie wydają się mieć wstępnie zainstalowanego konwertera grafiki, więc niekoniecznie jest to najłatwiejszy sposób.
Jonik

Graphic Converter to „szwajcarski scyzoryk” do manipulacji obrazami - ale jest to narzędzie komercyjne, a nie bezpłatne. To jest świetne, ale za cenę.
Motti Shneor

2

Nie wiem nic, jeśli chodzi o komputery, ale to pytanie jest w Internecie.

Robię wszelkiego rodzaju zdjęcia w Pages, a następnie zapisuję stronę jako pdf. Otwieram pdf w podglądzie i ponownie zapisuję go jako plik jpg. Następnie importuję plik jpg do iphoto i robię tam, co chcę - przycinam go lub bawię się kolorami itp. Następnie przesyłam go sobie w dowolnym rozmiarze. Jest to poważna głupota według standardów większości ludzi.

Cóż, działa - i nie musisz być maniakiem, aby to zrobić :)


1

Jest Graphic Converter (do wypróbowania za darmo). Więc możesz: otworzyć nowe zdjęcie 640 x 480; następnie z kolei otwórz każdy ze składników, skopiuj wszystkie i wklej do nowego obrazu. Przeciągnij je w wybrane miejsce. Następnie Zapisz jako ... żądany format.


Nie testowałem tego specjalnie, ale GraphicConverter ma bardzo potężną funkcję przetwarzania wsadowego dla sekwencji procedur przetwarzania obrazu, w tym niektóre wsparcie Automatora i AppleScript. Założę się, że możesz znaleźć sposób na utworzenie procesu wsadowego, który zrobi to, czego potrzebujesz w GraphicConverter.

Według mojej pierwszej rekomendacji do pracy nie byłoby to narzędzie komercyjne. Może mieć bezpłatny okres próbny, ale o ile wiem, bezpłatny okres próbny jest dość ograniczony i zwykle stempluje powstałe obrazy jakimś znakiem wodnym, który czyni je bezużytecznymi, i nie jest tani w zakupie.
Motti Shneor

0

Jest to prawdopodobnie dość stare, ale dla osób, które wciąż napotykają takie rzeczy (musiałem tylko połączyć 2 strony mojej karty, czyli nowe „dokumenty samochodowe”.

Zwykle korzystam z pixlr.com, który NIE wymaga rejestracji, to jest podobne do Photoshopa, możesz po prostu przesłać swoje dwa obrazy, przyciąć, przekształcić w / e przenieść je na różne warstwy itp. Następnie możesz zapisać go jako plik pixlr lub PNG / JPG


2
Internetowa edycja obrazów ma jedną wadę - w momencie przesłania zdjęć nie są one już twoje. Serwer może przekazać je każdemu bez Twojej zgody.
Motti Shneor

-1

W rzeczywistości istnieje znacznie prostszy sposób na połączenie dwóch zdjęć w jedną stronę (jedno pdf) na komputerze Mac. Otwórz nowy plik PowerPoint, otwórz zdjęcia, które chcesz dołączyć lub zapisz w jednym pliku PDF, użyj polecenia Kadruj (Shift + Control + Command + 4), aby przyciąć zdjęcia jeden po drugim i wkleić je w pliku PowerPoint. Dostosuj rozmiar zdjęć i rozmieszczenie na slajdzie. Zapisz slajd lub plik jako plik PDF. Prosty.

Jeśli jednak chcesz scalić dwa zdjęcia w jedno (z jednym łączącym się w drugie), istnieją inne aplikacje, które mogą to zrobić za Ciebie.


2
Wymaga najpierw posiadania pakietu Office, co czyni go najdroższym jak dotąd rozwiązaniem.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.