Zablokuj klawiaturę w lwie


18

Czy istnieje sposób na zablokowanie klawiatury w Lion? Przez „blokowanie klawiatury” rozumiem jakiś sposób, aby komputer ignorował prawie każde naciśnięcie klawisza, z wyjątkiem specjalnej sekwencji „odblokowania”. Może funkcja lub narzędzie OS X? To laptop, więc nie mogę po prostu odłączyć klawiatury.

Moje pragnienie wynika z używania mojego laptopa do skype z babcią mojego malucha. Dzieciak uderza w klawiaturę losowo i przerywa połączenie. Bardziej zabawne jest, gdy może zbliżyć się do ekranu, ale wtedy babcia znika.

Wszelkie porady są mile widziane.

Odpowiedzi:


8

Mam nadzieję, że to pomoże. Lockey , wydaje mi się, że to jest właśnie to, czego szukasz.


9

Używam KeyboardCleanTool , który ignoruje wszystkie dane wprowadzane z klawiatury. Został stworzony, abyś mógł czyścić klucze bez przypadkowych naciśnięć klawiszy, ale oczywiście działałby również w twojej sytuacji.

Jest wolne!

Aby odblokować, wystarczy użyć myszy, aby kliknąć przycisk odblokowania.


2
Lubię za darmo. Ale dzieciak uderza też w trackpad, żeby go odblokować.
Leopd

Czy możesz osłonić gładzik, może za pomocą MacGyvera, który ma przyssawki?
Reid

Musiałbyś przesunąć mysz do przycisku odblokowującego i kliknąć na nim, a nie tylko na cokolwiek. Jeśli naprawdę martwisz się, że tak się stanie, możesz również ukryć / zminimalizować okno, wymagając od kogoś śledzenia ikony dokowania, kliknięcia, śledzenia przycisku odblokowania i ponownego kliknięcia. Prawdopodobnie nie nastąpi to przez przypadkowe uderzenie w gładzik.
iynque,

Od Mavericks musisz zezwolić aplikacji na dostęp do klawiatury, przechodząc do System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Accessibility. Pod tekstem Allow the apps below to control your computerzaznacz, aby zaznaczyćKeyboardCleanTool
Adrien Be

3

Jednym darmowym rozwiązaniem byłoby użycie Ukelele do stworzenia nowego układu klawiatury. Jeśli zapiszesz pusty plik, który zaczyna się jako „zerowa klawiatura” lub coś w tym celu, wszystkie klawisze liter będą puste. Oznacza to, że Qi inne takie kombinacje nic nie zrobią po wybraniu tej klawiatury. Zapisz to do ~/Library/Keyboard Layouts. Aby przełączyć się na tę klawiaturę, włącz ją za pomocą okienka Preferencje systemowe języka i tekstu » Źródła wejściowe (jeśli nie nadałeś jej nazwy w Ukelele, zostanie ona bardzo kreatywnie nazwana„ nową klawiaturą ”. Następnie wybierz ją za pomocą menulet na klawiaturze.

Jeśli chcesz ponownie włączyć klawiaturę, ponownie przejdź do menuletu i wybierz domyślną klawiaturę.


Niezły pomysł w teorii, ale przy pustej klawiaturze Ukelele nadal rejestruje się wiele klawiszy, w tym klawisze strzałek, kasuj, enter, tab i klawisze funkcyjne (np. Deska rozdzielcza, głośność, klawisze multimedialne). Ponadto gładzik jest nadal aktywny, a mój maluch lubi klikanie w doku.
Sparhawk-1

Używam do czyszczenia klawiatury od lat. To bardzo proste i bezpłatne :

  • Po uruchomieniu aplikacja „blokuje” klawiaturę i wyświetla czarny ekran z przypomnieniem, jak zamknąć aplikację
  • Command + Q (zamknij skrót klawiaturowy OSX), aby zamknąć aplikację

Używam go za każdym razem, gdy muszę wyczyścić klawiaturę, a czarny ekran pomaga mi również dobrze wyczyścić ekran.


2
jeśli przeczytasz oryginalny post, zobaczysz, że „czyszczenie klawiatury” byłoby całkowicie bezużyteczne w tej aplikacji, ponieważ chce używać Skype, gdy klawiatura jest zablokowana. czyszczenie klawiatury zaciemnia ekran.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.