Czy mogę zapobiec wyłączaniu zoomu przez strony internetowe?


12

Zauważyłem, że coraz więcej stron internetowych wyłącza możliwość powiększania iPada za pomocą Safari (lub innych przeglądarek mobilnych).

Czy istnieje ustawienie wyłączające tę umiejętność lub jakiś inny sposób, aby temu zapobiec?

Odpowiedzi:


9

Za pomocą tego adresu URL utworzyłem zakładkę w Mobile Safari

javascript:document.querySelector('meta%5Bname=viewport%5D').setAttribute('content','width=device-width,initial-scale=1.0,maximum-scale=10.0,user-scalable=1');

Najłatwiejszym sposobem skonfigurowania tej zakładki jest:

  1. Dodaj zakładkę do dowolnej strony
  2. Edytuj zakładkę i ustaw adres URL na adres, który mam powyżej

Teraz, gdy jesteś na stronie, której nie można powiększyć, kliknij ikonę zakładki i wybierz skonfigurowaną zakładkę. Następnie możesz uszczypnąć i powiększyć.


Bookmarklet jest świetny. Aby zobaczyć inny sposób obejścia tego problemu, zobacz moją odpowiedź poniżej dotyczącą włączania ogólnosystemowego „przybliżania trzema palcami” w ustawieniach iOS.
Kai Carver

Najlepsza rzecz na świecie! Jedna z najbardziej irytujących rzeczy w końcu naprawiona. To niewiarygodne, że jest to nadal aktualne 6 lat później ...
marc.guenther

1

Nie ma sposobu, aby temu zapobiec za pomocą Mobile Safari. Jednak wiele alternatywnych przeglądarek pozwoli Ci zmienić klienta użytkownika wysłanego na serwer, co oznacza, że ​​możesz wyglądać, jakbyś łączył się z przeglądarką komputerową zamiast przeglądarki mobilnej. Chociaż to zadziała, rozumiem, że może nie być dokładnie tym, czego szukasz - niestety nie możesz zmienić domyślnej przeglądarki bez jailbreak.


1

Nie ma sposobu, aby powstrzymać witrynę przed wyłączeniem zoomu w mobilnym Safari. Zoom jest wyłączony w kodzie HTML w następujący sposób:

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0, maximum-scale=1.0, user-scalable=no" />

Aby to wyłączyć, musisz mieć narzędzie do usuwania HTML, które usunie ten HTML ze strony internetowej. Możesz być w stanie korzystać z aplikacji Cydia, ale nie znalazłem nic, co by to zrobiło.

Najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie skorzystanie z przeglądarki iOS, która umożliwia zmianę agenta użytkownika. Większość stron internetowych wstawia powyższy kod HTML, gdy wykryje, że twoja przeglądarka jest przeglądarką mobilną. Niektóre bezpłatne przeglądarki obejmują:

Pełniejszą listę można znaleźć tutaj.


0

Powyższa odpowiedź na bookmarklet Scotta Waltera jest doskonałym rozwiązaniem.

Innym i bardziej trwałym obejściem jest włączenie Zoomu w Ustawieniach> Ogólne> Dostępność . To umożliwia

  • powiększanie przez dwukrotne stuknięcie trzema palcami,
  • przesuwanie, przeciągając trzema palcami,
  • dalsze powiększanie i pomniejszanie poprzez dwukrotne stuknięcie trzema palcami i przeciąganie w górę lub w dół.

http://www.456bereastreet.com/archive/201105/ios_tip_how_to_zoom_on_web_pages_that_have_disabled_user_zoom/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.