Udostępnianie ekranu nie łączy się


8

Mam przewlekłe problemy z połączeniem się z moim bezgłowym komputerem Mac Mini za pomocą wbudowanego udostępniania ekranu w systemie Mac OS X. Zwykle działa dobrze, ale czasami się nie łączy.

Wygląda to tak:

Nawiązuję połączenie (albo klikając Mac Mini na pasku bocznym w oknie Findera i wybierając przycisk „Udostępnij ekran ...”, albo uruchamiając /System/Library/CoreServices/Screen Sharing.appi wprowadzając nazwę Bonjour „ macmini.local”), pojawia się pulsujący napis „ łączenie ”, a następnie pulsowanie znika. Jeśli połączenie zostanie nawiązane pomyślnie, robi to w tym momencie. Często jednak pulsowanie znika i nic go nie zastępuje. Aplikacja do udostępniania ekranu pozostaje aktywna, nie pojawia się żaden komunikat i nic się nie dzieje, bez względu na to, jak długo go zostawiam. Wygląda na to, że nie ma połączenia.

Nie mogę sprawić, by problem pojawił się niezawodnie, ale gdy już wystąpi, można go zaobserwować na kilku różnych klientach Mac. Jeśli zrestartuję komputer zdalny (poprzez zamknięcie przez ssh), zniknie i połączę się bez problemu, ale szukam lepszego rozwiązania.

Sprawdzając procesy uruchomione na zdalnym komputerze Mac Mini za pośrednictwem ssh, widzę dwa procesy /System/Library/CoreServices/RemoteManagement/screensharingd.bundle/Contents/MacOS/screensharingdnależące do roota i proces potomny /System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ScreensharingAgent.bundle/Contents/MacOS/ScreensharingAgent. Jeśli spróbuję zabić jeden z tych procesów, zmieniają swój PID, ale pozostają uruchomione i nie pozwala mi się połączyć.

Z tego wątku Uruchom ponownie usługę udostępniania ekranu na komputerze Mac mini Server Nauczyłem się, jak poprawnie ponownie uruchomić demona udostępniania ekranu. A właściwie dwie metody. Nie jestem pewien, który z nich jest właściwy, więc robię je oba. Nie pomaga, nadal nie może się połączyć.

Z tego wątku Dlaczego udostępnianie ekranu między komputerami Mac jest zawieszane? Nauczyłem się sugestii połączenia przez adres IP zamiast nazwy bonjour. Po wypróbowaniu tego pojawia się okno logowania zamiast pulsującego „połączenia”. Nadal brak połączenia. A zamknięcie Udostępniania ekranu na lokalnej maszynie nie pozbędzie się zablokowanego okna logowania. Jedynym sposobem na pozbycie się tego jest zabicie NetAuthAgent, jak dowiedziałem się w tym wątku: Jak zabić utknięty dialog uwierzytelniania udostępniania ekranu?

Na obu komputerach działa Lion (10.7.4), chociaż obserwuję to zachowanie od 10.6, być może 10.5 nie pamiętam. Zdalna maszyna to Mac Mini 2009, a lokalna to MacBook Pro (to zachowanie zostało zduplikowane na wielu różnych komputerach klienckich).

Na pewno musi być jakiś proces, serwer, demon na zdalnej maszynie, który mogę odbić? Coś brakuje do ponownego uruchomienia?


Rozwiązałem podobny problem w 10.14 po zaniku zasilania, w którym Mac Mini był widoczny w sieci i reklamowałem jego funkcję współdzielenia ekranu, ale się nie łączyłem. Naprawiłem to, zmieniając preferencje sieciowe komputera Mac Mini „Konfiguruj IPv4:” z „Używanie DHCP z ręcznym adresem” na „Używanie DHCP”. Wydaje mi się, że wystąpił problem ze wszystkim, w tym z powrotem routera w tym samym czasie, i wystąpił konflikt adresów IP.
Cai

Odpowiedzi:


6

ssh na zdalnym komputerze Mac i zabij screensharingddemona.

$ ps ax | grep screen
1234   ??  Ss     0:00.02 /System/Library/CoreServices/RemoteManagement/screensharingd.bundle/Contents/MacOS/screensharingd
$ sudo kill 1234 

Mi to pasuje. Mam system Mac OS X Lion na komputerach lokalnych i zdalnych.


2

Udostępnianie ekranu samo w sobie działało idealnie, gdy włączono je w moich preferencjach udostępniania Maca Mini. Jednak gdy tylko włączyłem Zdalne zarządzanie, usunąłem Udostępnianie ekranu i przestałem działać, twierdząc, że Udostępnianie ekranu jest obsługiwane przez Zdalne zarządzanie… cokolwiek to jest. Właśnie wyłączyłem Zdalne zarządzanie i użyłem Udostępniania ekranu, aby obejść problem.1

Wylogowanie z MobileMe w Preferencjach systemowych natychmiast rozwiązało problem dla 2 współpracowników, którzy mieli ten sam problem. Oba były w wersji 10.7.4 - nie jestem pewien, czy to wpływa na niższe wersje. Mój system 10.8 oczywiście nie został naruszony, ponieważ ustawienia MobileMe zostały usunięte z Preferencji systemowych.


0

Jestem w podobnej sytuacji i nigdy nie jestem pewien, czy mogę uruchomić mój mini 2010 bez głowy z tego samego powodu od Lion, a nawet wcześniej.

Uruchamiając Mountain Lion (10.8.3), zdalne zarządzanie jest wyłączone i myślę, że problem może wynikać z problemów z uwierzytelnianiem. Kiedy nie mogę połączyć się za pomocą funkcji udostępniania ekranu, włączam projektor, aby zobaczyć, co robi. Po wprowadzeniu hasła wygaszacza ekranu i przejściu na pulpit funkcja udostępniania ekranu znów działa.

Spróbuję uruchomić mini bez hasła wygaszacza ekranu, aby zobaczyć, co się stanie.

Używam również Rowmote Pro i Little Snitch i jestem skłonny sądzić, że ten pierwszy będzie bardziej problematyczny, ponieważ jest to dodatkowa metoda wprowadzania danych.

Przekażę później z moimi ustaleniami.


Jak na razie dobrze. Hasło wygaszacza ekranu jest wyłączone i łączę się z mini poprzez statyczne IP.
Julius O

-2

Faceci sprawdzają zaporę ogniową - należy ją wyłączyć lub utworzyć wyjątek. to najczęstszy problem i to zawsze działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.