Czy istnieje sposób ręcznego pobłogosławienia oprogramowania układowego, gdy główny dysk jest zewnętrzny?


12

Mój iMac (połowa 2010 r.) Ciągle nęka mnie, aby zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne EFI do wersji 1.8. Niestety, bez względu na to, ile razy próbuję zaktualizować EFI (z instalacji ręcznej lub automatycznej aktualizacji), wydaje się, że nie przechodzi i pyta mnie ponownie przy następnym ponownym uruchomieniu.

Wydaje się, że głównym powodem jest to, że używam Mac OS X na całkowicie zewnętrznym dysku (firewire); Zastrzegam dysk wewnętrzny dla systemu Windows. Myślę, że to jest powód moich kłopotów, ponieważ wiele osób ma podobne problemy, gdy korzystają z systemu OS X z drugiego dysku wewnętrznego (zwykle, gdy zastąpiły MacBook lub iMac SuperDrive dyskiem SSD).

Przeszukując Internet, znalazłem kilka zasobów, które wydają się wskazywać, że ręczne błogosławienie oprogramowania układowego jest możliwe. Na przykład ten ; Zwróć uwagę, że ich rozwiązanie dotyczy nieco innego problemu, w którym instalacja Ubuntu pomieszała się z EFI, ale wszystko działa z dysku głównego.

Pobrałem oprogramowanie, wyodrębniłem odpowiedni plik ( IM112_0057_01B_LOCKED.scap) i próbowałem - bezskutecznie - ręcznie przekazać aktualizację.

Nie jestem do końca pewien, jak działa błogosławieństwo, ani gdzie powinna działać aktualizacja efi (jestem zaskoczona, że ​​wydaje się, że działa na dysku, a nie na samym komputerze, ale mogę nie rozumieć, jak działa EFI). Próbowałem:

sudo bless -mount / -firmware blabla.scap
sudo bless -mount /Volumes/Main -firmware blabla.scap
etc…

Bez powodzenia! Jeśli ktoś, kto lepiej rozumie EFI / polecenie błogosławieństwa, może mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Mogę udostępnić dane wyjściowe --verbosepolecenia, jeśli jest to pomocne.


Pomyślałem, że dodam pełne wyjście, ale to trochę bałagan: pastebin.com/zE8kEZbQ
Theo

Uwaga do siebie (może to iść w kierunku odpowiedzi): pastebin.com/Sx1GvQpw
Graham Perrin

Partycja systemowa EFI jest używana jako obszar przejściowy dla aktualizacji oprogramowania układowego. Wydaje się, że rozpoznaje partycję EFI tylko na chipsecie serii podstawowej.
Kent

Odpowiedzi:


2

Aby odpowiedzieć na niektóre pytania:

 1. Oprogramowanie układowe jest przechowywane na płycie głównej. Jednak podczas aktualizacji oprogramowania układowego partycja EFI jest używana jako obszar przejściowy.

 2. Po serwalskich testach wydaje się, że Mac rozpoznaje partycję EFI na głównym wewnętrznym dysku jako obszar przejściowy (uwaga: przynajmniej nie działa na optycznej wnęce mojego Maca ani na żadnym zewnętrznym napędzie). Tak więc, jeśli masz tylko dysk zewnętrzny lub nie ma ESP na głównym dysku wewnętrznym, byłoby to niemożliwe do wykonania, a przynajmniej polecenie błogosławienia nie mogłoby tego zrobić.

 3. Aby rozwiązać problem, możesz spróbować wykonać następujące kroki, jeśli twój dysk wewnętrzny ma partycję systemową EFI:

  1. uruchom komputer z życzeniem macOS
  2. użyj polecenia bless, aby przygotować aktualizację oprogramowania, w tym zapisać plik scap na ESP.
  3. upewnij się, że plik scap znajduje się na ESP wewnętrznego dysku. w przeciwnym razie utwórz go, kopiując go z ESP dysku zewnętrznego.
  4. uruchom ponownie maszynę. Mamy nadzieję, że aktualizacja zostanie przetworzona.

  lub

  1. wykonaj kopię zapasową systemu Windows
  2. zainstaluj High Sierra na dysku wewnętrznym, aby oprogramowanie wewnętrzne zostało zaktualizowane do najnowszego, lub sformatuj dysk wewnętrzny jako tabelę partycji GUID (aby na tym dysku znajdował się ESP do aktualizacji oprogramowania), a następnie użyj polecenia bless, aby zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne ręcznie. Uwaga : zdecydowanie polecam z opcjami --verbose i --recovery.
  3. przywrócić system Windows

  lub

  Nie jestem pewien, czy Twój komputer Mac może łatwo wymienić dysk wewnętrzny na dysk zewnętrzny. Jeśli tak, uważam, że najszybszym sposobem jest tymczasowe zastąpienie dysku wewnętrznego dyskiem zewnętrznym w celu wykonania aktualizacji.


1

Miałem podobny problem, gdy korzystałem z nowszej wersji OS X niż system pierwotnie dostarczony. Ładowanie do zewnętrznego systemu oryginalnego systemu operacyjnego (w twoim przypadku 10.6 Snow Leopard) pozwoliło na zainstalowanie oprogramowania układowego i przestanie pytać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.