Jak mogę zapisać Mapy Google w iOS do użytku offline?


21

Czy istnieje sposób na zachowanie mapy z możliwie największą liczbą szczegółów (widok ulicy, mapy, wskazówki, poziomy powiększenia) offline?

To pytanie odnosi się do programu map Apple dostarczanego z wersjami iOS od 1 do 5, który opierał się na kafelkach map Google. Otwórz nowe pytanie dotyczące map na iOS 6 i aplikacji do map Google, która jest również dostępna w App Store od 2012 roku.


Co powiesz na to, jaki jest Twój przypadek użycia w zadaniu tego pytania?
Jason Salaz

@VxJason: Idealnym przykładem użycia byłoby posiadanie w pełni powiększalnej mapy obszaru, dostępnej w trybie off-line.
Josh K

To nie jest przypadek użycia, ponieważ dlaczego chcesz to zrobić, to przypadek użycia jak w tym, co chcesz zrobić, co doskonale rozumiem. Możesz to zrobić teraz na komputerze, w domu. Dlaczego chcesz go na telefonie / kapsule / padzie? To jest przypadek użycia, którego szukam.
Jason Salaz

3
@VxJason: Dlaczego? Co to jest przypadek użycia z definicji. Dlaczego chcę to zrobić na urządzeniu mobilnym? Ponieważ nie zrobili kieszeni wystarczająco dużych dla mojego laptopa.
Josh K

Tak, powiedziałem, co to jest przypadek użycia, powiedziałem, że już znałem odpowiedź. Powiedziałem, że nie jest to przypadek użycia. Podejrzewam, że oznacza to odpowiedź na pytanie : nie ma mnie w domu i nie mam połączenia z siecią, w którym to przypadku mogę polegać tylko na mojej sugestii, użyć aplikacji, która ma lokalną pamięć podręczną map, taką jak jako oferty Navigon lub Sygic. Jedyne trzy rozwiązania, które widzę to: (1) Jailbreak (2) Wiedz z góry, czego szukasz i zapisz je, lub (3) moje sugestie.
Jason Salaz

Odpowiedzi:


7

Bez jailbreaku iPhone NIE buforuje kilku ostatnich kafelków mapy w widoku, na wszystkich poziomach powiększenia widoku. Nie jestem pewien, jak bardzo jest to obszerne, a ponieważ jest to tylko tymczasowa pamięć podręczna, dane są zawsze o sekundę do usunięcia.

Bez jailbreaka możesz pobrać aplikację, jest ich wiele, ale moją ulubioną jest MotionX GPS, która jest w App Store. Umożliwia buforowanie i zapisywanie niektórych rodzajów kafelków mapy z różnych trybów mapy, w tym terenu, dróg i innych. Nie jestem pewien, czy to konkretnie Mapy Google, ale na pewno możesz uzyskać niektóre rodzaje map.

Po jailbreaku, który jest zarówno legalny, jak i łatwy, możesz znaleźć narzędzia innych firm, które pomogą Ci pobrać kafelki mapy na urządzenie, ale większość z nich wymaga wyświetlenia kafelków w samej aplikacji, a nie w aplikacji Mapy.


Jestem ciekawy, o jakich aplikacjach cydii mówisz? Nie mogłem znaleźć. Może dzięki imionom uda mi się je znaleźć. @VxJasonxV: Wspomniane aplikacje działają tylko w Stanach Zjednoczonych, ale świat nadal trwa po „Rio Grande”. Potrzebuję aplikacji, która pozwala mi pobierać nie tylko mapy, ale także zdjęcia satelitarne (takie jak te z map Google). Mieszkam na wsi bez zasięgu 3g i chcę korzystać ze zdjęć z danymi GPS (zwykle z polnych dróg i ścieżek rowerowych, które nie pojawiają się na żadnej mapie) Zabawne. GPS działa na zewnątrz, gdzie nie ma WIFI, ale Mapy Google w

3

Tak, istnieje, ale aby zrobić to poprawnie, wymagane jest jailbreak (prawne, unieważnia gwarancję) i możliwe złamanie warunków korzystania z Google Maps.

Pamięć podręczna może być używana do pewnego stopnia: aplikacja Google Maps korzysta z pamięci podręcznej offline, więc kafelki są widoczne, a mapę można nieco przesuwać (jeśli został przesuwany w trybie online i mógł pobrać sąsiednie kafelki). Wskazówki są zachowywane w widoku listy, nawet jeśli nie można śledzić ich wszystkich w widoku mapy.

Jeśli chcesz więcej, nie jest on domyślnie wbudowany. Jeśli złamiesz jailbreak, możesz go zhakować, aby mieć znacznie większą pamięć podręczną, która obsługuje setki MB treści, w tym poziomy powiększenia itp.

Ustawienie go byłoby znaczącym włamaniem i wbrew Warunkom korzystania z Google Maps. W trybie online musisz obwąchać własne pakiety z iPhone'a, wykryć te związane z Google Maps i zbudować pamięć podręczną. W trybie offline będziesz chciał przekierować wszystkie żądania do serwerów Map Google na lokalny serwer HTTP działający na iPhonie, a następnie obsłużyć kafelki.

Widziałem to na komputerze, który często był offline, ale nie na iPhonie, ale powinien działać dobrze. W ten sposób możesz również dodać niestandardowe warstwy kafelków.


Zawsze jestem trochę nieufny wobec jailbreaka. Byłbym bardziej niż chętny poświęcić około 1 GB miejsca na dysku, aby pomieścić przyzwoitą pamięć podręczną map mojego ogólnego obszaru, więc nie muszę być tak bardzo online.
Josh K

@Josh Jailbreaking to za mało, dochodzi wtedy do znacznego włamania. Zmodyfikowałem swoją odpowiedź, aby dodać trochę szczegółów.

Choć brzmi to fajnie (i interesująco), myślę, że przekażę to drugie. Byłoby warto, gdybym miał więcej wolnego czasu.
Josh K

mankoff ładnie opisuje sytuację. Istnieją aplikacje na iPhone'a, które będą buforować kafelki map z Open Street Maps; jednym z nich jest MotionX GPS. Próbowałem tego, zanim wybrałem się na wycieczkę rowerową, w której zasięg sieci komórkowej byłby nierówny, i stwierdziłem, że proces buforowania jest niewygodny (musisz określić, które obszary chcesz buforować) i powolny (pozwalam mu działać przez noc, a mój określony obszar nie był pobieranie zakończone). To było rok temu - sytuacja mogła się poprawić. Jeśli możesz żyć z OSM jako alternatywą dla Map Google, mogą istnieć również inne alternatywy.
Adam Rice,

3

Inna metoda nie wymaga tak dużego hakowania. Wygląda na to, że niektórzy ludzie już rozwiązali ten problem. Musisz zrobić jailbreak, a wskazówki nie będą działać, ale przeglądanie na różnych poziomach powiększenia powinno działać, a GPS także, więc przynajmniej wiesz, gdzie jesteś.

Zobacz następujące strony:


3

Używam CityMaps2Go do map offline. Nie do końca taki sam jak Mapy Google, ale całkiem nieźle jak na mój użytek. Mieszkam na obszarze stosunkowo słabo zaludnionym, więc na początku nie było mapy dla mojego obszaru, ale dodali ją w ciągu kilku dni od mojej prośby.


2

Aplikacja Atomic Web Browser może zapisywać lokalnie kopię statyczną strony mapy Google. Zapisanej strony nie można przewijać ani powiększać, ale jest ona dostępna offline. Testowałem w trybie samolotowym w wersji 4.0.2.


2

Może to nie spełniać wszystkich kryteriów, ale istnieje garstka ogromnych (pod względem wielkości pliku) aplikacji, które przechowują dane map lokalnie. Pomyśl o tradycyjnych GPS-ach z ekranami, które muszą przechowywać te dane lokalnie.

XROAD, Inc. ma aplikacje US West i US East, które oferują funkcje nawigacyjne i przechowują dane map w aplikacji, dzięki czemu można je wyszukiwać offline, ręcznie lub online z automatyczną triangulacją. Pamiętaj, że NIE JEST to Mapy Google. Z jednej strony TOS Google uniemożliwia jakiejkolwiek innej firmie oferowanie szczegółowych danych map (mniej aktualnych umów z Apple i tym podobnych).

Linki do aplikacji iTunes:

XROAD US West
XROAD US East

Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli się rozejrzysz, to tylko te dwa, które pokazano mi wcześniej, gdybym kiedykolwiek musiał podróżować w miejscu o niepewnym zasięgu.


Te mapy są najwyraźniej nieaktualne, a ponadto nie dbam tak bardzo o wskazówki, jak o to, że nie muszę ponownie ładować kafelków mapy.
Josh K

Kto twierdzi, że są już nieaktualne? I mniej chodzi o kierunki, niż o statyczną bazę danych mapy.
Jason Salaz

Wiele recenzji jednej gwiazdki na temat aplikacji ...
Josh K

Chyba mogłem tam zajrzeć :). Istnieją inne opcje, takie jak Oferty Navigon i Sygic Aura Drive . I są równe lub tańsze!
Jason Salaz

1

Aplikacja mapy iOS będzie buforować kafelki tak długo, jak to możliwe. W praktyce mój iPad będzie buforował kafelki na trasie po zakręcie po całym kraju i ogólnie nie traci żadnych kafelków podczas grania w lekkie gry, czytanie książek itp. Nie jest to niezawodne, ale tym mniej robisz z urządzeniem, tym dłużej twoje kafelki pozostają w pamięci.

Kafelki Google zasadniczo nie są licencjonowane do użytku offline. Mają doskonały interfejs API mapy statycznej, który może odpowiadać Twoim potrzebom, ale musisz znaleźć inną aplikację, która pozwala na większą kontrolę nad wstępnie ładowanymi kafelkami mapy do prawdziwego użytku offline. Aplikacja do map iOS po prostu nie robi tego, o co prosisz.


1

Polecam OpenMaps - który używa OpenStreetMaps do danych map. Prosty w użyciu, możesz pobrać potrzebny obszar mapy na dowolnym lub wszystkich poziomach powiększenia.

Przeglądaj mapy OpenStreetMap, pobieraj je do użytku offline, edytuj mapy (edycja tagów i tworzenie węzłów), dowiedz się, gdzie jesteś, szukaj adresów, uzyskaj wskazówki i skanuj mapę w poszukiwaniu tweetów za pomocą OpenMaps na iPhone'a, iPada i iPoda touch .


1
Mówisz o tym ? Czy możesz być bardziej precyzyjny?
Loïc Wolff

1

W przypadku map offline używam starej wersji Offmaps . Wyświetlanie mapy jest znacznie szybsze niż w City Maps 2Go , a moja osobista opinia jest taka, że ​​wydaje się bardziej, jak powinna wyglądać aplikacja na iOS. Więc chociaż Offmaps nie ma działającego kompasu, kosztuje więcej pieniędzy, nie można pobrać w tle i pobrałem CityMaps za darmo, pozostaję przy Offmaps.

(Deweloper Felix Lamouroux jakiś czas temu wydał dość myląco nazwaną nową wersję , co jest zupełnie inną rzeczą - bardziej przewodnik po mieście z ciekawymi miejscami i mapami.)


Gorąco poleciłbym również Offmapas - i ma on działający kompas! # Jest po prostu inny niż gMaps, podobnie jak aMaps, ale wydaje mi się, że jest to bardziej logiczne w użyciu :) Dodatkowo możesz pobrać dowolny obszar, który chcesz na dowolnym poziomie powiększenia - przed wyjazdem zawsze spędzam trochę czasu ładując mój mapy - i uwielbiam to!
tillinberlin


0

Jak zauważyli inni, nie można tego łatwo zrobić za pomocą Map Google na standardowym telefonie. Możesz użyć innego źródła map. Istnieje wiele aplikacji korzystających z OpenStreetMap, które umożliwiają wcześniejsze pobieranie map. Ten, którego użyłem, oMaps, pobiera dane o różnych poziomach szczegółowości, dzięki czemu można powiększać i pomniejszać.

Mapy są trochę zmienne pod względem jakości, ale niewątpliwie lepsze niż brak mapy.


0

Podczas spacerów korzystam z aplikacji GaiaGPS . To jest bezpłatne i działa. Możesz zapisywać mapy i korzystać z nich, gdy jesteś na miejscu, bez żadnych powiązań. I możesz powiększyć! Nie trzeba mówić, że nie obejmuje to Street View, ze względu na rozmiar potrzebny do tego rodzaju funkcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.