Czy istnieje bezpieczny sposób przeniesienia folderu / Users na osobny wolumin / dysk?


13

Mam dysk SSD w drodze i będę przenosić dysk twardy do gniazda wnęki optycznej w moim MBP. Chcę uruchomić system z dysku SSD i zapisać folder Moje / Użytkownicy na dysku twardym. Widziałem sposób, w jaki wszyscy sugerują przeniesienie folderu domowego na indywidualne konto na osobną partycję.

Chcę jednak przenieść folder CAŁOŚĆ / Użytkownicy. Nie chcę zawracać sobie głowy przenoszeniem indywidualnych kont użytkowników i chcę, aby nowe konta, które tworzę, rezydowały na dysku twardym bez żadnych dodatkowych kroków poza tworzeniem użytkownika.

Mam już kompletny klon mojego / Users katalogu na osobnej partycji, którą stworzyłem do testowania tego. Czy istnieje bezpieczny sposób (tj. Nie spowoduje żadnych problemów z funkcjonalnością aplikacji lub systemu operacyjnego) w celu nakierowania OS X na wykorzystanie nowego folderu / Użytkownicy?

Odpowiedzi:


3

Może być w stanie utworzyć dowiązanie symboliczne do katalogu / User.

Aby to zrobić, otwórz Terminal i wprowadź:

cd [SeperateDrivePath*]
ln -s ./Users /Users

Będziesz chciał przenieść oryginalny folder Użytkowników z drogi (zmień jego nazwę lub przenieś lub cokolwiek).

* Gdzie [SeperateDrivePath] to ścieżka do twojego woluminu tuż pod sklonowanym / folderem Użytkownicy. Prawdopodobnie coś w stylu / Volumes / Some Hard Drive Name /. W takim przypadku klony / Użytkownicy powinni istnieć w katalogu / Volumes / Some Hard Drive Name / Users.


To było to, co chciałem zrobić, ale myślałem, że może było inne „obsługiwane” rozwiązanie :) Rzuciłem ostrożność i zrobiłem to ... no, może nie cała ostrożność ... Sklonowałem cały mój dysk, powiedział klon i stworzył stamtąd dowiązanie symboliczne. Były więc niewielkie różnice w tym, że stworzyłem link symboliczny w ten sposób: ln -s /Volumes/NewUsersVolume/Users /Volumes/NormalBootVolume/Users. Ponownie uruchomiłem i przetestowałem wszystkie moje aplikacje, a nawet uruchomiłem dzisiejszą aktualizację zabezpieczeń. Do tej pory wszystko działa jak urok.
Robert S Ciaccio

2
FYI Używam 2 takich maszyn od ostatniego komentarza i nie miałem żadnych problemów.
Robert S Ciaccio

ok jest jeden problem, który pojawia się w tej konfiguracji. Jeśli masz konto mobileme i czasami używasz komputera z folderem / Users w pierwotnej pozycji (tj. Woluminem rozruchowym), twój dok będzie spieprzony. Wszelkie stosy lub foldery znajdujące się w stacji dokującej, które wskazują foldery na woluminie Użytkownicy, znikną lub stracą swoje ustawienia po zalogowaniu się do urządzenia przy użyciu oryginalnej konfiguracji. Mogą się pojawić inne dziwactwa, takie jak problemy z synchronizacją idisk i brakujące ikony aplikacji dokującej. Jednak rozwiązałem problem, przełączając wszystkie moje zsynchronizowane komputery mobileme na ten sam schemat partycji.
Robert S Ciaccio

Wystąpiły pewne problemy w ten sposób, ponieważ niektóre aplikacje przekierowywały mnie do / Volumes / Secondary / Users / me, a ta dziwna ścieżka pojawia się w dziwnych miejscach, kiedy naprawdę chcesz, żeby była / Users / me. Polecam wskazówkę do użycia fstab, jest trochę czystszy: punkty montowania są „właściwym” sposobem wykonywania tych rzeczy w świecie unix / linux.
Andrew Vit

1
Odkąd tylko przeszedłem na lwa, myślę, że spróbuję sposobu fstab.
Robert S Ciaccio

18

Najlepszym sposobem na to jest prawdopodobnie ustawienie / Users jako partycji automatycznej z wszystkimi katalogami domowymi w katalogu głównym tej partycji. Zakładam, że poprawnie skopiowałeś katalogi domowe (z włączonymi uprawnieniami). Teraz wystarczy dodać wolumin do / etc / fstab. Zakładając, że parafia została nazwana Users, dodajesz taką linię:

LABEL=Users /Users  hfs rw,auto

Zamiast używać nazwy woluminu, możesz również użyć GUID woluminów, jeśli wiesz, jak go znaleźć, co byłoby nieco bardziej niezawodne (zapobiegałoby to wpadkom, gdybyś kiedykolwiek wstawił inny wolumin o nazwie Users. Wyglądałoby to tak:

UUID=DF000C7E-AE0C-3B15-B730-DFD2EF15CB91   /Users  hfs rw,auto

Możesz znaleźć więcej informacji w man 5 fstab. Ostrzegam, że strona podręcznika dotyczy głównie interfejsu programistycznego dla fstab, ale również trafia do pliku. Niestety nie wchodzi to w zakres wszystkich dostępnych opcji, naprawdę nie wydaje się, aby istniała dla niego dobra dokumentacja, ale to powinno dać ci wystarczająco dużo, aby uzyskać to, co chcesz zrobić.


2
Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Więcej informacji: discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1212374
Jeff Swensen

1
Dla tych, którzy mogą znaleźć to za pośrednictwem Google, możesz uzyskać identyfikator UUID partycji, otwierając terminal, uruchamiając diskutil info "Volume Name".
Greg Haskins

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak skopiować Users folder z uprawnieniami, spróbuj czegoś takiego: sudo cp -rp /Users /Volumes/Toshiba/ (Zastępuje Toshiba oczywiście z nazwą napędu)
sdgfsdh

4

Zrobiłem to w rzeczywistości, teraz używam nieoptycznego MBP.

Oto moje doświadczenie szczegółowy w całości .

Uwagi:

  1. Umieszczam dysk SSD we wnęce optycznej, ponieważ wnęka na dysk twardy ma tłumiki drgań, a kupione przeze mnie rozwiązanie wnęki optycznej nie ma nic zbliżonego do oryginalnego wnęki na dysk twardy. Dysk SSD nie ma wibracji, więc jest tam dobrze dopasowany.
  2. Zgadzam się z Fishtoaster ... zobacz mój link powyżej, jak to zrobiłem.
  3. Mam zainstalowany bootcamp i rEFIt, więc po uruchomieniu dostaję opcję dla SSD Mac, HD Mac lub Windows ... działa całkiem nieźle.

1
LOL Właściwie przeczytałem część twojego postu na macrumors, kiedy byłem na caddy i na zakupach SSD: Pamiętam, ponieważ pomyślałem: „Ten facet włożył dużo pracy w ten post, czuję się źle, że nikt nie opublikował żadnej opinii ...” a potem przeszedłem do następnego linku w moich wynikach google hahahaha :) (żeby być uczciwym, nie miałem wtedy konta forum macrumors: P)
Robert S Ciaccio

Dzięki, myślę, że wszystkie te szczegóły zostałyby lepiej odebrane, gdybym zrobił zdjęcia i umieścił je na osobistym blogu. Misja MacRumors nie jest konieczna. fixit help. Uważam również, że publikowanie tego, co odkryjesz, jest pomocne w umacnianiu twojego własnego zrozumienia, więc nagrodą jest robienie ... btw, z którym caddy poszedłeś?
r00fus

To prawda! Mam caddy cheapo ebay ( cgi.ebay.com/ws/… ). Działa świetnie ... Opublikowałem kilka rzeczy na ten temat w wątku „MCE Optibay Alternative Cheap”. Moja nazwa użytkownika to losmuertos.
Robert S Ciaccio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.