Przycisk odtwarzania / pauzy słuchawek steruje tylko iTunes


20

W końcu uaktualniłem mojego MacBooka Pro (Unibody pod koniec 2008 r.) Z lamparta na śnieżnego, z myślą o przejściu do Lion po zakończeniu pobierania. Zauważyłem teraz, że naciśnięcie jednego przycisku na Etymotic HF-2 nie powoduje już odtwarzania / pauzowania multimediów w aktywnym odtwarzaczu, ale uruchamia iTunes, jeśli nie jest uruchomiony, i uruchamia / wstrzymuje zawartość iTunes, jeśli iTunes jest uruchomiony. W przeszłości na Leopardzie naciśnięcie tego przycisku powodowało odtwarzanie / wstrzymywanie aktywnego odtwarzacza, czy to Spotify, VLC lub dowolnego innego odtwarzacza multimedialnego (chociaż spotify i VLC są moimi najczęściej używanymi odtwarzaczami)

Czy ktoś wie, jak powrócić do tego zachowania?

Odpowiedzi:


6

Możesz to zrobić za pomocą ControllerMate :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I trochę AppleScript (każda linia dla każdej funkcji):

tell application "Spotify" to playpause
tell application "Spotify" to next track
tell application "Spotify" to previous track

Jeśli otworzysz QuickTime Player, po cichu zignoruje przycisk odtwarzania / pauzy i uniemożliwi otwarcie iTunes, jeśli nie, iTunes nadal będzie próbował coś odtworzyć. Innym rozwiązaniem, które uniemożliwia uruchomienie iTunes, jest wyłączenie „Demona zdalnego sterowania”. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie administratora .


1
Minęło kilka minut, aby wymyślić konfigurację, ale ControllerMate działa idealnie, dzięki! Z systemem Mac OSX 10.8.3 Istnieje jednak jeden problem z utrzymującym się czasem. Początkowe kliknięcie przycisku odtwarzania / pauzy na słuchawkach spowoduje otwarcie iTunes. Następnie kontrole będą nadal działać z Spotify. Czy można to wyłączyć za pomocą ControllerMate?
jpann

Niestety nie. Musisz utrzymywać QuickTime otwarty.
Łukasz


@Luke, jak dokładnie skonfigurowałeś konfiguracje w ControllerMate?

1
@Courtney minęło trochę czasu, odkąd to zrobiłem. ControllerMate jest w zasadzie przeciągnij i upuść. Musisz zlokalizować „Apple Mikey HID Driver” w oknie dialogowym wprowadzania danych i wybrać prawy przycisk. Gdy okno dialogowe urządzenia wejściowego jest otwarte, naciskanie przycisków podświetli właściwe urządzenie. Chcesz dołączyć skrypt do każdego z nich i użyć poszczególnych linii powyżej w każdym z nich. To, co masz, powinno wyglądać jak zrzut ekranu - chociaż zapomniałem oznaczyć dwa dolne skrypty na obrazie.
Łukasz


1

Wierzę, że to naprawi twój problem MMFix. Daj znać czy działa!


Działa z klawiszami multimediów (tak), ale nie z przyciskiem słuchawki :(
Michael Jefferys

Och, skłamałem, to blokuje uruchamianie iTunes po kliknięciu przycisku słuchawek, ale nie przechodzi akcji odtwarzania / pauzy, aby spotify / VLC, czego naprawdę chcę :(
Michael Jefferys

Spróbuj tego i sprawdź, czy działa iTunesPatch .
Stephen

Nie, ten sam problem :(
Michael Jefferys
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.