Fluid: gdy próbuję się zalogować, moja aplikacja Fluid uruchamia domyślną przeglądarkę


19

Stworzyłem aplikację Fluid dla mojej ulubionej strony internetowej.

Ale pojawia się problem, gdy próbuję zalogować się na stronie internetowej w utworzonej przeze mnie aplikacji Fluid: zamiast tego uruchamia się moja domyślna przeglądarka internetowa (w moim przypadku Safari).

Dlaczego nie mogę się zalogować? Dlaczego moja aplikacja Fluid odracza przeglądanie do domyślnej przeglądarki, gdy próbuję zalogować się na stronie?

Odpowiedzi:


36

Aplikacje Fluid starają się ograniczyć przeglądanie do witryny lub aplikacji internetowej wybranej podczas tworzenia aplikacji Fluid. Dlatego każda aplikacja Fluid wyśle ​​Cię do domyślnej przeglądarki systemu (takiej jak Safari lub Firefox), jeśli przejdziesz do adresu URL „poza” tą witryną.

Teraz określenie, co stanowi „stronę internetową”, jest bardziej czarną sztuką niż nauką ścisłą. „Witryna” jest przerażająca, ponieważ strona internetowa jest dość niejasnym pomysłem, który może obejmować dokumenty i zasoby, które znajdują się na różnych serwerach ... a zatem znajdują się w różnych domenach URL.

Ponadto przepływ logowania do wielu witryn internetowych często szybko i cicho przekierowuje Cię przez kilka adresów URL, które mogą wyglądać podobnie do podanego adresu domowego. Spowoduje to, że Fluid odroczy przeglądanie do domyślnej przeglądarki systemu.

Twoja aplikacja Fluid sprawdza każdy URL, który ma wyświetlić, i próbuje zgadnąć, czy zasób pod tym adresem URL jest częścią tej samej „witryny”, co podany przez Ciebie adres URL strony domowej. To trudna gra polegająca na zgadywaniu, a Fluid nigdy nie będzie w 100% dokładny po wyjęciu z pudełka.

Dobrą wiadomością jest to, że Fluid ma funkcję białej listy / czarnej listy, która umożliwia / uniemożliwia przeglądanie dowolnego wzorca adresu URL. Zasadniczo musisz zdefiniować, co stanowi „stronę internetową” aplikacji Fluid, aby kontrolować, co może robić Twoja aplikacja Fluid.

Aby skonfigurować tę funkcję, przejdź do menu aplikacji aplikacji Fluid (po prawej stronie menu Apple):

Preferencje> Panel preferencji białej listy

Biała lista preferencji panelu płynów

W przedpolu białej listy możesz dodawać / edytować / usuwać wzorce adresów URL, które będą utrzymywać przeglądanie aplikacji Fluid tylko do adresów URL, które chcesz. Wybierz przycisk „Zezwalaj na przeglądanie adresów URL pasujących do tych wzorów:”.

W poniższej tabeli „Wzorzec” należy dodać wzór wieloznaczny dla dowolnego adresu URL, który chcesz odwiedzić w aplikacji Fluid. Gwiazdka („*”) to specjalny znak wieloznaczny w tej tabeli. Gwiazdka oznacza „dopasuj wszystko tutaj” i jest to skuteczny sposób na łatwe dołączanie lub wykluczanie bardzo dużych grup wzorców adresów URL.

Alternatywnie, można użyć zamiast pełnych wyrażeń regularnych wzorców wieloznacznych owijając swój wzorzec URL w ukośniki forward /jak: /http:\/\/google\.com\/.+/. Jeśli nie wiesz, czym są wyrażenia regularne, zapomnij o nich wspomniałem. Są znacznie bardziej skomplikowane, a Wzory wieloznaczne prawie zawsze mogą łatwiej wykonać zadanie.

Jeśli okaże się, że Twoja aplikacja Fluid niepotrzebnie wyrzuca Cię do domyślnej przeglądarki (powiedzmy Safari), powinieneś spróbować ustalić pierwszy adres URL załadowany w Safari. Ten pierwszy adres URL to ten, który według Fluid nie należy do „witryny”. Po określeniu tego adresu URL należy dodać wzór do tabeli opisanej powyżej, aby dopasować ten adres URL. Sugeruję swobodne stosowanie gwiazd do wzoru, aby Fluid bardziej akceptował przeglądanie pod podobnym adresem URL.

Płyn jest również domyślnie dostarczany z dużą ilością kodu „specjalnego przypadku” dla niektórych bardziej znanych aplikacji internetowych. Zasadniczo oznacza to, że Fluid ma kolekcję wzorców adresów URL, o których wiadomo, że działają dla niektórych bardziej popularnych aplikacji internetowych (zwłaszcza takich, które szybko przekierowują do adresów URL, które nie pasują do typowych domowych adresów URL), a Fluid automatycznie wstawi te wzory przy pierwszym uruchomieniu. Gmail jest dobrym przykładem, a domyślne wzorce Gmaila pokazano na zrzucie ekranu powyżej.


1
Todd dziękuję za pytanie i odpowiedź na to pytanie. Widziałem to wiele razy - mam nadzieję, że pojawia się to w Google i zatrzymuje pytania na płynnej liście mailingowej dotyczącej tego tematu.
dstarh

Jest to również objaw ponownego tworzenia aplikacji Fluid o tej samej nazwie, ale z innym adresem URL. Przeniosłem witrynę wyświetlaną przez Fluid i odtworzyłem aplikację. Przeszedł do ustawień białej listy i nadal miał starą domenę.
Kobi Tate

Odpowiedź Todda działa dobrze, jednak możesz także wybrać opcję zezwalającą wszystkim stronom na karcie Biała lista, aby ułatwić sobie życie.
Shakaib Saleem,

5

Odpowiedź Todda jest poprawna, jednak od tego czasu Google nieco zaktualizował swoje adresy URL, więc ...

zamiast:

*google.com*/accounts/ServiceLoginAuth*

posługiwać się:

*google.com*/ServiceLoginAuth*

PS Nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli, aby opublikować to jako komentarz do oryginalnej odpowiedzi: /


Najlepszym rozwiązaniem byłaby edycja odpowiedzi. Dzięki za wkład - ludzie też mogą to tutaj zobaczyć ...
bmike

Dla youtube: Otwórz Fluid -> Url = youtube.com, Name = YouTube -> Utwórz -> Uruchom - - Pasek menu -> YouTube -> Preferencje -> Biała lista -> (+) -> wklej „ google.com * / ServiceLoginAuth ”(BEZ cytatów ...) -> Kliknij przycisk Zaloguj się w oknie YouTube i zakończ logowanie. Ciesz się.
Boaz Rymland

1

Jeśli próbujesz to zrobić z plikiem lokalnym, dodaj plik sygnatury: // * i wszystko działa dobrze.


-1

Po otwarciu kalendarza Gmaila w przeglądarce i skopiowaniu pełnego adresu URL byłem w stanie użyć tego adresu URL w aplikacji Fluid do stworzenia samodzielnej aplikacji, która była moim kalendarzem Google. Wcześniej wprowadziłem tylko skrócony adres URL i prawdopodobnie dlatego otwierało się puste okno przeglądarki.

Radzę najpierw odwiedzić stronę internetową w przeglądarce, a następnie skopiować adres URL w celu utworzenia nowej aplikacji Fluid.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.