Jak zapamiętać klawisz Opcja ⌥?


14

Zastanawiam się, czy istnieje dobry sposób na zapamiętanie klawisza Option . Prawie zawsze myślę o tym jako o klawiszu Shift, ponieważ wygląda na niższy poziom i wyższy poziom (mały łącznik podniesiony).

A może sposobem na lepsze zapamiętanie tego jest, jaki jest kształt tego symbolu? Mam na myśli, co to oznacza symbolicznie?

Odpowiedzi:


17

Dziwne / fajne pytanie!

Myślę, że w pewnym momencie przeszedłem podobny proces myślowy: myślę o tym jak o zestawie torów kolejowych. Pociąg wjeżdża po lewej stronie i dociera do rozwidlenia lub podziału, dając mu opcję górnej lub dolnej ścieżki w prawo. W glifie ścieżki są ustawione dla dolnej opcji.

Shift ma swój własny glif: można to zapamiętać jako przesuwanie pisanej litery w górę .


więc twoja jest w górę iw dół, a Daniel jest w lewo i w prawo. to całkiem dobrze, kiedy widzę symbol, może pojawić się obraz zmiany toru kolejowego. hm ... teraz rozumiem ... może to oznaczało, że kiedy wymyślono, że zamiast prostej linii od lewej do prawej, ma opcję przejścia do pozycji 2 ... więc nie musi iść prosto wiersz do pozycji 1
polarności

3
Opcja jest również bardziej tradycyjnie znana jako klawisz Alt, więc rozszerzając tę ​​odpowiedź nieco dalej, ikona oznacza alternatywne ścieżki.
Jason Salaz

Symbol ⌥ zniknął z klawiatury Maca jakiś czas temu. Teraz jest to po prostu oznaczone „opcja” na dole i „alt” na górze klawisza, przynajmniej na mojej klawiaturze Apple z 2016 roku. IMHO, ponieważ wiele dokumentów wciąż używa symbolu ⌥, Apple powinien umieścić ten symbol z powrotem na kluczu i umieścić nawias wokół „alt”.
Marnix A. van Ammers

1
Widzę ten symbol jako „wybranie mniej uczęszczanej drogi”
Andreas

14

Sugeruje się, że źródło symbolu klawisza opcji leży w symbolach używanych na schematach elektrycznych w celu wskazania przełącznika [ 1 , 2 ], umożliwiając przepływ prądu elektrycznego przez dolną lub górną trasę:

Przełącznik SPDT

Zobacz także rozdział dotyczący artykułu w Wikipedii „Symbol elektroniczny” .

Pamiętam, że czytałem, że nie jest to tylko sugestia, ale faktyczne pochodzenie symbolu, ale w tej chwili nie mogę znaleźć wiarygodnego źródła.

  1. http://www.quora.com/Keyboards-computer/What-is-the-origin-of-the-Macs-option-key-symbol-%E2%8C%A5
  2. https://discussions.apple.com/thread/1864469

2

Najłatwiej jest to zrobić:

W całym dolnym rzędzie klawiatury jest tylko jeden klawisz z dwoma elementami ułożonymi jeden na drugim - tak jak w pytaniu. Myślę, że jest to o wiele prostsze skojarzenie wizualno-mentalne do zapamiętania.


O ile nie masz bezprzewodowej klawiatury Apple lub Macbook Air lub Macbook Pro - obecnych komputerów Mac (w Ameryce), dotyczy to tylko domyślnej klawiatury Mac Pro (USB).
Ken

2

Nie mam odpowiedzi na pytanie, ale mogę zasugerować rozwiązanie problemu. Dwie nieoznaczone klawisze modyfikujące na bezprzewodowych klawiatur i MacBook Pro są i ^dla „opcji” i „kontroli”, odpowiednio. Jeśli wyobrażasz sobie, że ^symbol jest jakby bocznym „C”, możesz pamiętać, że to kontrola. Ponieważ nie jest to „Kontrola”, musi to być klawisz „opcji”.

W żadnym wypadku nie jest to idealne rozwiązanie, ale jest to obejście, dopóki nie zaczną ponownie drukować symboli na klawiszach.


1
Czy obecna standardowa klawiatura bezprzewodowa nie ma zarówno nazw, jak i symboli na klawiszach, jak pokazano na apple.com/shop/product/MLA22LL/A/magic-keyboard-us-english ?
Tom Gewecke

1

Istnieje ukośnik, więc masz opcję strony z łącznikiem i strony bez.


1

Wszystkie europejskie klawiatury Apple pokazują, na samych klawiszach, ikonę nie tylko opcji, ale Shift, Caps Lock, Command, Tab, Delete i Return. Sprawdź różne języki mają one dostępne.

Japońskie klawiatury Apple, podobnie jak amerykańskie, nie mają żadnej z tych ikon, więc mogą się z nami porozumieć.

Naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego nie robią tego dla amerykańskich (i japońskich) klawiatur, ponieważ jest to tak absurdalnie przydatne.

Dobrą wiadomością jest to, że wydają się teraz sprzedawać te klawiatury w Ameryce, a „standardowa wysyłka” jest bezpłatna, więc jeśli możesz poradzić sobie z niektórymi kluczami nieco innymi (np. „Return” jest podwójnie wysoki), możesz zamówić przygotuj ładną nową klawiaturę belgijską i sprzedaj swoją starą amerykańską klawiaturę na craigslist!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.