Czy powinienem kupić Coda 2 w App Store czy bezpośrednio w Panic?


10

Jestem bardzo zainteresowany kupnem Coda 2 (IDE do tworzenia stron internetowych), gdy pojawi się 24. Obawiam się, że wersja App Store będzie miała mniej funkcji niż wersja inna niż App Store. Czy nowe zasady Apple dotyczące piaskownicy prawdopodobnie ograniczą korzystanie z aplikacji takich jak Coda? Czy istnieje powód, aby nie kupować bezpośrednio od programisty?


Nie możemy spekulować na takie rzeczy (funkcje, które będą lub nie będą w żadnej wersji). Najlepiej jest poczekać na wydanie i zobaczyć różnice. Panika, moim zdaniem, zawsze była dość otwartą, prostą firmą, jeśli istnieją różnice, powiedzą to.
Loïc Wolff

Odpowiedzi:


8

Jak można przeczytać na stronie Coda z najczęściej zadawanymi pytaniami , rzeczywiście jest różnica:

Czy powinienem kupować bezpośrednio od Ciebie, czy z Mac App Store?

To w dużej mierze kwestia osobistych preferencji. Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi cen, aby zobaczyć, w jaki sposób uzyskasz najlepszą cenę.

W tej chwili istnieje tylko jedna różnica między dwiema wersjami: wersja Mac App Store będzie obsługiwać synchronizację witryn i klipów iCloud, a wersja bezpośrednia nie. Jest to ograniczenie nałożone przez Apple.

Apple często zmienia warunki kwalifikacji do Mac App Store i możliwe, że w przyszłości będziemy musieli zmodyfikować lub usunąć funkcje z wersji Mac App Store. Naszym celem jest, aby były one tak zbliżone, jak pozwala nam Apple.

Więc masz swoją odpowiedź.

Więc jeśli chcesz synchronizować z iCloud, powinieneś kupić w Mac App Store.
Jeśli chcesz mieć 50% zniżki, kup bezpośrednio od Panic!

Wybrałbym 50% zniżki. :)


2
Tylko dla wyjaśnienia - przy uruchomieniu nie ma różnicy cenowej między ceną uaktualnienia, ceną sklepu z aplikacjami dla komputerów Mac a ceną bezpośredniego pobierania i płacenia Paniki. W tym przypadku (bez aktualizacji) Panic wspomniał, że obie metody będą wycenione tak samo.
bmike

7

Kupiłbym bezpośrednio od Panic (i miał):

  1. Cały zysk trafia do nich (bez redukcji o 30% Apple).
  2. App Store nie zezwala na ceny aktualizacji (rabaty na uaktualnione licencje).

To ostatni, który mnie najbardziej niepokoi. Z tych powodów kupiłem Cornerstone (klient svn) od Zennaware. Oni nie dają cennik aktualizacji, więc jest warto.

Edycja: Okazuje się, że panika oferuje ceny aktualizacji, więc jest to duży argument za pominięciem sklepu z aplikacjami.

Po prostu przechowuję dedykowany folder w swoim e-mailu (i posiadaczu hasła) na szczegóły licencji, na wypadek, gdy będę musiał ponownie zainstalować.


2

Jest to miły ogólny problem, który pokazuje, jak wiele opcji programiści próbują zobaczyć, co dla nich zapewnia najlepszą równowagę.

Jeśli Apple kiedykolwiek zezwoli na podwyższenie cen aktualizacji, będą pewne problemy z deweloperem i zapleczem (po stronie sklepu), więc nie dokonam żadnego zakupu, zakładając, że zmiana nastąpi wkrótce.

Zawsze chciałbym zaangażować programistę (Panika w twoim przypadku), aby zobaczyć, co mówią o zaletach bezpośredniego pobrania i modelu sklepu z aplikacjami. Jak zauważyli inni autorzy - App Store nakłada wiele ograniczeń na aplikację w związku z koniecznością podpisania (dla gatekeepera), niemożności uruchomienia z uprawnieniami administratora i konieczności przestrzegania ograniczeń bezpieczeństwa w piaskownicy. Z drugiej strony aplikacje Mac App Store będą mogły korzystać wyłącznie z synchronizacji dokumentów iCloud, a z czasem mogą pojawić się bardziej ekskluzywne korzyści, które sprawią, że te aplikacje będą dla ciebie lepsze.

Najlepszym rozwiązaniem, jakie widziałem, jest MarsEdit, w którym możesz kupić program bezpośrednio ze strony autora lub w sklepie za tę samą cenę. Jednak w celu uzyskania niektórych poprawek błędów dla użytkowników końcowych, zanim Apple będzie mógł je przejrzeć, wersja aplikacji ze sklepu z aplikacjami umożliwia także uruchamianie pobranych wersji aplikacji bez potrzeby posiadania oddzielnej licencji.

Nie wszyscy programiści zrobili ten poziom interoperacyjności, więc przeprowadź swoje badania przed założeniem, że możesz przełączać się między nimi. Do tej pory nie znam żadnej aplikacji, która umożliwiłaby poprzednim nabywcom konwersję na aplikację płatną inaczej niż poprzez ogłoszenie krótkiego okresu sprzedaży, w którym aplikacja jest oferowana z rabatem lub za darmo dla wszystkich, którzy chcą kupić w aplikacji Sklep.

Model Panic polegający na wcześniejszym ogłoszeniu sprzedaży i ogłoszeniu o obniżonych cenach i czasie trwania pozwala nowym użytkownikom skorzystać z obniżonej ceny, a także pomieścić użytkowników, którzy mogą być w scenariuszu „uaktualnienia”, bez możliwości zintegrowania ceny uaktualnienia przy jednoczesnym zachowaniu pełna cena dla osób, które nie dokonały aktualizacji.

Na koniec - chodzi o to, jak wolisz mieć licencję na swoje oprogramowanie. Standardowy model Mac App Store jest czasem bardziej łagodny pod względem liczby kopii osobistych, ale nie jest tak elastyczny, aby negocjować masowo lub ulepszać specjalne ceny w dowolnym momencie zakupu.


1

zdecydowałem się kupić bezpośrednio, ale nie byłem jeszcze w stanie zainstalować. e-mail i linki, które Panika wysłała, wcale nie działają. Więc utknąłem tutaj, podczas gdy pobieranie z App Store działa dobrze.

Wsparcie przez e-mail, brak odpowiedzi.


1

Cóż, kupiłem w App Store, ponieważ możesz wybrać po zapłaceniu:

W często zadawanych pytaniach napisano, że po zakupie wersji MAS możesz przełączyć się na wersję „Direct”, prosząc ją o pomoc. ALE NIE MOŻESZ ROBIĆ PRZECIWKO.

PS - Kiedy kupiłem, nie było 50% rabatu :( Więc możesz to rozważyć.


0

Kupiłbym to prosto z paniki. W ten sposób po wydaniu aktualizacji będziesz mógł pobrać je natychmiast, bez konieczności oczekiwania na zatwierdzenie zakupu przez App Store.

Co ważniejsze, więcej pieniędzy trafi bezpośrednio do Paniki zamiast Apple. Więcej pieniędzy na Panikę oznacza więcej czasu i zasobów, które mogą wydać na ulepszenie Coda 2. Wspieraj programistę, którego lubisz, a nie Apple. Na koniec możesz sprawdzać dostępność aktualizacji za każdym razem, gdy używasz Cody za pośrednictwem aplikacji, zamiast ładować MAS, aby zobaczyć, kiedy aktualizacje są wydawane lub subskrybować listę mailingową Panic / odwiedzać stronę z wersją taką jak macupdate. Ta opinia może być nieco stronnicza, ponieważ nienawidzę Mac App Store, ale fakt, że dostaniesz aktualizacje wcześniej i więcej pieniędzy trafi bezpośrednio do Panic, sprawia, że ​​nie zastanawiam się, ale to piękno programisty, który oferuje dwie metody zakupu.


0

Kupiłem w AppStore pierwszego dnia i teraz naprawdę chcę zaktualizować do wersji 2.0.1 (v2 nie jest stabilna), nowa wersja jest dostępna od czwartej, ale nie w AppStore.

Moim zdaniem jest to duży problem, jeśli pewnego dnia Apple stworzy własny edytor kodu, jest to zbyt długo, aby zweryfikować aplikację!

Więcej tutaj: http://www.panic.com/blog/2012/06/update-on-coda-2-0-1-mac-app-store-version/

Edycja: teraz (21 czerwca) 2.0.1 dostępny w AppStore


-1

Moim osobistym podejściem jest, kup / pobierz bezpośrednio. Zawsze miło jest mieć tę kopię unoszącą się do użytku później, gdy jest potrzebna z dowolnego przypadkowego powodu, chociaż możesz po prostu wymagać jej ze sklepu z aplikacjami w ten sam sposób. Wadą tego jest to, że nigdy nie wiadomo, kiedy jabłko powie, że nie chcemy już tutaj tego produktu. Tak jak w przeszłości z garstką aplikacji.

Również ze sklepu z aplikacjami lub bezpośrednio Myślę, że możesz używać icloud niezależnie od tego. Nie używam icloudu z kodą, ponieważ odwiedzam wiele stron, aby martwić się o występy na koncertach kosmicznych. ale pamiętam, kiedy kupiłem Codę bezpośrednio, miałem możliwość skonfigurowania jej w iCloud.

i tam są moje 2 centy ..

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.